corratec x-vert expert e yardım

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
orta göbeği ve aynakolu ,ön arka göbekleri (disk fren uyumlu) dış lastikleri( %80 yol)sele ve sele borusunu birde pedalları spd pedallarla değiştirmek istiyorum neler önerirsiniz?tabi ki haifi malzemelr olsun

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
aynakolu xt veya lx yapabilirsin aynı sekilde ön hazen ve arka hazneyide xt veya lx ler güzel ama birde mavicler var onlar shımano ya göre nasıllar bilmiyorum sele olarakda velo nun karbon 184 gr lık selesi var 35 euro ondan takabilirsin veya scoot scale nin seleleri var 240 gr yaklasık fiyatıda yirmi euro sele borusu amoeba marka carbonlar var ama bisikletine uygun hangisi onu iyi bir sekilde ölçüp ona göre almalısın spd olarakda shımano m 540 var yani xt fiyatıda 85 ytl

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba,

Bence aynakol çok iyi bir aynakol. FSA ve hollowtech uyumludur. Orta göbek aynakolla birliktedir. Hem rulmanlıdır da. Ayrıca çok sert kullanımlara dayanacak bir aynakoldur. XT ayarında bir aynakoldur. Değiştirmene gerek yok.

Ön arka göbeği LX Centerlock göbek olarak değiştirebilirsin. Ama anlamadığım V-Frenli bir bisiklete neden disk uyumlu göbek takman

Sele borusuna gelince zzyzx çok iyi bir markadır hem hafif hem de sağlamdır bence onu da değiştirmene gerek yok..

Lastikler arazi sürüşleri için olduğundan değiştirmende büyük bir fayda olacaktır. Hızını da etkiler. Fat Man lastikler geniş ve dişli olduğundan seni düz yolda yorar onun yerine dişsiz continental veya michelin lastik alıp takabilirsin

saygılar

• Beğen
Tepkiler: boreas

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@yetkin

neden böle bir rahastsızlık yapıp değiştirme ihtiyacı duydun? yani expert gerçekten süper bisiklet...

• Beğen
Tepkiler: ulas

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Onun dışında eğer lastikleri değiştirirsen FAT MAN lere talibim...(pek yardımcı olamadım ama):D:p

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler arkadaşlar.zzyzx aynakoldaki dişliller çelik iki tanesi ve göbekte ağır olduğunu duydum hafif malzeme takmak için değişitiriyorum kalitesinden şüphem yok.v fren disk uyumlu göbeklere gelincede geleceği düşündüğüm için çünkü şimdilik tüm malzemeleri alamıycam disk frene hazırlık olarak yani.ama lastikleri kesin değiştirmem gerekiyo haklısınız.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Hımm anladım. Ama aynakoldaki dişliler en alttaki ve ortadaki çelik. Ama bu çok fazla etkilemez ağırlığını. Lastikleri değiştirmeni ben de öneririm.. İyi bir lastik takarsan hafiflerde. FatMan çok iyi bir lastiktir. Ama düz yola uygun değil. Geleceğe yönelik düşünüyorsan disk göbek gerçekten mantıklı..

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@yetkin

yetkincim
Aynakol çok çok farketmeyecek...
ISIS bütün göbekli aynakol un var ve
bende ISIS Truvativ Stylo kullanıyorum...

neden stylo dersen kendimce şu şekilde düşündüm belki hatalı olabilirim ama
Aynakol um Truvativ - arka ruble Sram x7 ve bu 2si aynı firmanın üretimi...
dişli uyumunu sağladığımı düşünüyorum...

bence aynakol un ağırlığını 200 gram indirmek yerine daha başka şeylere yönelebilirsin...
FSA aynakol çok iyi bir aynakol ben değiştirmene taraftar değilim...

lastiklere gelince senin boyuna kilona bakınca 1.75 - 1.90 güzel dişli yada dişsiz duruma göre birşey alabilirsin...

Göbek (teker hazneleri) ne gelince de
Shimano disk fren seti düşünüyorsan mecburiyetten centerlock bir hazne alman lazım ki deore ve üst gruplar güzel...

ama şunu belirtmek isterim ki
bisikleti hafifletmeye uğraşırken disk frene yönelmek ne kadar mantıklı bilemem
(tabi çok çok kaliteli olanlar hariç...)

bence o fren setin ile şimdilik devam et
doğru seçilmiş fren borusu - fren teli - fren kolları - fren bacakları - pabuçları da
disk fren e rakip olabilir...

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkürler ercancım.tavsiyelerin cok güzel ...haklsısın biraz daha idare etmek mantıklı...karşılaşmak üzre antalya soklarında hoşçakal:)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
valla yetkin bu parça vs de Hızlı davranmak kolay hata yapmayı da yanında getiriyor...
başka birisinin kullanımına göre iyi olan sana göre iyi olacak diye birşey yok...

iyice araştırmadan birşey almamanı tavsiye ederim...

Örnek verecek olursam
ben 100 kg birisi olarak Rigida xc420 JANT kullanıyorummm..

sorsan birkaç kişiye sana gelmez hemen yamulur gider o jant boşuna almışsın
delimisin sen felan gibi şeyler duyarsın
ben çok duydum :)

ve indiğim çıktığım kaldırım ve kullanımımı biliyormusun bilmiyorum ama
geçen gün kü kötü şekilde düşüşümde sadece akort bozuldu...

onu da kendimiz düzelttik berke ile...

diyeceğim o ki
herkesin doğruları senin için doğru olmayabilir....

• Beğen
Tepkiler: ulas