Çöpe gitmeyen şeyler

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
yeni aldığım klasik bisikletimde ki selenin onarıma ihtiyacı vardı.derisi çok kötü olmuş ve yırtılmalar yıpranmalar başlamıştı..
eee bizde boş durur muyuz.başladık kaplamaya.

çöpe gitmeyen şeyler...
imkanınız varsa onarın,tamir edin,yenileyin.
Çöpe atmayın!

188464188465188466188467188468188469188470188471

kafamızda biraz güzel oldu :):)?

188472188473188474188475188476

Scudo

Boagrius

Üye
Tepki
94
Bisiklet
Scott
Elinize sağlık, güzel bir çalışma olmuş :harika:

Bizim tüketim toplumunda bırakın eskiyi atmayıp yenilemeyi, yenisini bile gözümüzü kırpmadan atarız çöpe...

• Beğen
Tepkiler: edo

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Boagrius

eger ki elde yenileme durumu varsa yenilemekten yanayım:)
çok aşırı kullanılmayacak duruma geldıyse ve onarmak yenisini almaktan daha pahalıya geliyosa yenisini almak daha mantıklı tabıkı.(maddi olarak)
:)
ve iyi dilekleriniz için tesekkur ederım.elimizden gelen beceriyi bi şekilde icra etmeye çalıştık acemi olarak.

• Beğen
Tepkiler: cekalp

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamamen parçalanıp kullanılamaz hale gelmedikçe, ben de atmama taraftarıyım.

• Beğen
Tepkiler: muhiddin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
genelde turcuların bisikleti alır almaz yükselttikleri ilk şey seledir genelde brooks b 17 alırlar. ben de ilk zamanlar almayı düşünüyordum sonra dedim ki kendi kendime bu bisikleti üreten firmanın mühendisi ,argesi illaki en az senin kadar düşünmüşlerdir bu sele olayını bu seleyle piyasaya sürüyorlarsa vardır bir hikmeti diye düşünüp seleyi değiştirmekten vazgeçtim . çok güzel bir işçilik çıkarmışsınız ellerine sağlık.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@ippon

Teşekkür ederim..çok güzel sayılmaz ama daha iyileri olacak inşaallah.:)

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ippon
üst seviye bisikletlerde belki dediğimiz olay geçerlidir ama orta ve düşük seviye yani ülkemizde ki bisikletlerde bu durum geçerli değil nereden kıssam derdinde hele hele ülkemizde ki yerli markalar bu konunun vücut anatomisis ilede alakalı hangisi size uyuyorsa o güzeldir onun için jelli seleler tercih ediyorum kim binerse ona göre şekil alıyor

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Kaplama malzemesini nerden temin ettiniz, banada benzer bi malzeme lazım.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@thieft3000
oto koltuk kaplama yapan yerlerden ufak bır parça isteyebilirsiniz.:)

• Beğen
Tepkiler: thieft3000

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Tam bir döşemeci bulayım da seleyi vereyim diyordum sizin konununuzu görünce vermekten vaz geçtim. Oturup kendim yapmaya karar verdim. Selenin kendi orjinal derisini sökmeden yeni deri parçasını direk üzerine uygulasam olur mu?
IMG_20190430_221704181.jpg

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Tam bir döşemeci bulayım da seleyi vereyim diyordum sizin konununuzu görünce vermekten vaz geçtim. Oturup kendim yapmaya karar verdim. Selenin kendi orjinal derisini sökmeden yeni deri parçasını direk üzerine uygulasam olur mu?
208911 dosyayı görüntüle
Kendim sordum kendim cevap vereyim. Oluyormuş ?
IMG_20190921_130049505.jpg

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Bir de şöyle "abi öyle olmaz, üç gün sonra atar o daha kötü olur" diye kendini trollesen süper olacak hocam. Bu seleyi yaptığınıza göre kendiyle polemiğe girmek zor olmasa :D
Aklın yolu bir hocam kendimi trollemedim desem yalan olur. Elimde bir tabaka deri var, kaplama her attığında yenisini kaplarım deyince kendime cevap veremedim. :D

• Muhteşem
  • Beğen
Tepkiler: mhtozel ve Wberlin

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@Pino Kyo Alttan nasıl tamamladınız uygulamayı? Dikiş, zımba, yapıştırıcı?

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@brdtl Hocam ana malzeme karbon olduğu için zımba ya da dikiş maalesef uygulayamadık. Bu sebeple yapıştırıcı kullanmak zorunda kaldık. Ne kadar süre sağlıklı bir şekilde kullanılır artık deneyip göreceğiz. Elimde bir tabaka deri var ve bu döşemeyi her sıkıntı verdiğinde bu deriden bir parça keserek sele döşemesini yenilemeyi planlıyorum. Bu tabakadan tahminimce seleye göre en az 10 parça çıkar. Bu da demek oluyor ki bu döşeme yılda bir zarar görse bile seleyi bir 10 yıl daha kullanmak demek.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ayakkabı malzemesi satan dükkanlarda yada internet üzerinden satan bu tip firmalarda bally derby gibi yapıştırıcılar yerine daha kaliteli ve imalatta kullanılan yapıştırıcıların küçük petlerde satılan uygun fiyatlılarından alabilirsiniz. Daha iyi yapışma ve uzun ömür sağlar. Ayrıca Ayakkabı tamirinde kullanılan biraz esnek ve dayanıklı olan japon yapıştırıcı tarzında ürünler var. İç kısımlarda tutturmak için de bu yapıştırıcıdan kullanabilirsiniz.

(link) site

Üstteki örnek linkte en alttaki kırmızı kapaklı japon yapıştırıcı ve denlaks yapıştırıcılar