İnceleme Coospo BC200 GPS Cihazı

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_20220113_133114.jpg
Şükür geldi cihazlar. 15 gün civarı sürdü. Sagolsun 80tl vergi çıkarttı devletimiz. Vergi dahil satılanlarda var ben şansımı denemek istedim ve işler yolunda gitti sayılır😊 sakatlık dolayısıyla deneme şansım olmadı. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Bu arada yazılan bütün yorumları okudum. Öncelikle Olcay beye teşekkür ediyorum çok yardımcı oldu emeklerine sağlık.

Son düzenleme:
Scudo

fatihgocmez

Forum Bağımlısı
Tepki
1.720
İsim
Fatih
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
280556 dosyayı görüntüle
Şükür geldi cihazlar. 15 gün civarı sürdü. Sagolsun 80tl vergi çıkarttı devletimiz. Vergi dahil satılanlarda var ben şansımı denemek istedim ve işler yolunda gitti satılır😊 sakatlık dolayısıyla deneme şansım olmadı. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Bu arada yazılan bütün yorumları okudum. Öncelikle Olcay beye teşekkür ediyorum çok yardımcı oldu emeklerine sağlık.
hocam kaç kuruşa mal oldu

kemal.bahadır

Forum Demirbaşı
Tepki
524
İsim
Kemal Bahadır Çakır
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim ki biraz karışık hocam. İndirim vs alıp 70 dolara aldım. Ozamanin kuru ile 835tl tuttu. Ama yanlış hatırlamıyor isem cihaz+nabız s+hız sensör 3 lüsü 85 dolar gibi bişeydi

kyucel

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim aldığım set de geçen hafta geldi. Ben hız kadans sensörleri ve nabız bandı ile birlikte 89$ a almıştım o günün kuru ile 1102₺ ye geldi ama teslim alırken gümrük vs vergiler için de 249₺ ödedim.

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Son zamanlar da satın alan oldu mu? Şu an sensörlerle beraber 1480 TL civarında kaç TL'ye geliyor? Vergi çıkıyor mu ekstradan biraz bilgisizim bu konularda

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.295
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende hız nabız ve kadanslı paket var rakım bazen sapıtıyor bunu bir ayarla vs aşabilirmiyiz en son turumda rakım hep -lerde gösterdi

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende hız nabız ve kadanslı paket var rakım bazen sapıtıyor bunu bir ayarla vs aşabilirmiyiz en son turumda rakım hep -lerde gösterdi
Rakımını bildiğiniz bir yerde ayarlamış mıydınız? Atıyorum deniz seviyesinde 0 girip.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.493
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kalibrasyon yapmanız gerekiyor ilk başta
Uzun süredir açmadığım üçin detayını hatırlamıyorum ama menülerde mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Tuzlu_Fıstık

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.628
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
Cihazım bugün geldi. Hız,kadans ve nabız sensorlu olarak satın aldım. 17 günde geldi.
Hız sensörünü ön tekere taktım. Tüm sensörleri tanıttım.
Diğer ayarları yapım.
Tur başlatınca 5-10 sn sonra duruyor. Nerede hata yapıyorum.
1- Pil göstergesinin altında ki 3 simge 3 sensörün bağlı ve çalıştığını gösteriyor değil mi?
2- GPS sinyal noktalarından sonra ki IIA ne demek ?
3- Kadans göstergesi her seferinde sıfır oluyor.
Diğer bir not. Rakım Bilgisini elle girdim.
photo_2022-03-19_18-38-13.jpg

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
Cihazım bugün geldi. Hız,kadans ve nabız sensorlu olarak satın aldım. 17 günde geldi.
Diğer ayarları yapım.
1- Pil göstergesinin altında ki 3 simge 3 sensörün bağlı ve çalıştığını gösteriyor değil mi?
284694 dosyayı görüntüle
2- Kadans sensörünün pili bitik olabilir.
3- II Pause işareti A'yı bilmiyorum.

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IIA otomatik duraklatma özelliği. Hareket algıladığında bip sesi çıkarıp kayda devam etmesi gerek. Sensör simgeleri yanıp sönmüyor, sürekli yanıyorsa sensörleriniz bağlı demek. Kadans sensöründe ise çevirmeyi bıraktığınızda sıfır görmeniz normal, pedallarken sıfır görüyorsanız sensörü yeniden eslestirmeyi deneyebilirsiniz

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.628
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IIA otomatik duraklatma özelliği. Hareket algıladığında bip sesi çıkarıp kayda devam etmesi gerek. Sensör simgeleri yanıp sönmüyor, sürekli yanıyorsa sensörleriniz bağlı demek. Kadans sensöründe ise çevirmeyi bıraktığınızda sıfır görmeniz normal, pedallarken sıfır görüyorsanız sensörü yeniden eslestirmeyi deneyebilirsiniz
Tur başlayınca yani hareket edince başlıyor. Sonra duruyor.
sensör simgeleri sürekli yanıyor.
2- Kadans sensörünün pili bitik olabilir.
3- II Pause işareti A'yı bilmiyorum.
ama pedalı çevirince sensörü görüyor hocam

olcay1978

Aktif Üye
Tepki
436
İsim
Olcay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
Diğer ayarları yapım.
284694 dosyayı görüntüle
Cihazın hayırlı olsun. Hemen cevap vereyim sorularına;

1- Pil göstergesinin altındaki üç simge sensör bağlatılarını gösterir. Cihaza tanıttığın sensörlerden çalışmayanlar yanıp söner. Örnek; nabız sensörünü tanıttın fakat sinyal almıyorsa kalp şeklindeki simge yanıp söner.
2- GPS sinyal seviyesinin yanındaki IIA simge smart pause özelliği yani bisiklet durduğunda cihazda duruyor. sen haraket ettiğinde cihazda çalışmaya başlıyor.
3- Kadans göstergesi her seferinde sıfır olmamalı. Önce kadans sensörünü doğru eşleştirdiğine bir bak, Pilleri kontrol et. Üzerinde gelen pil zayıflamış olabilir. Ben duracell pil kullanıyorum. Pedal çevirdiğinde kadans sensörü sinyal alıp sana kadansını gösterir pedal çevirmediğinde sıfır gösterir.

Birde iki adet aynı sensörden var galiba. Sensörün kırmızı ışığı hız modu, mavi ışığı kadans modudur.
Coosporide uygulamasından cihazın son sürümü 1.5.9 u yükle.
Rakım bilgisini elle girmene gerek yok. Son sürümlerle birlikte rakım GPS'ten otomatik alıyor. Cihazı çalıştırdıktan sonra GPS sinyallerini almasını bekle (yaklaşık 30-45 saniye, açık ortamda, kapalı ortamda sinyal alması çok uzun sürebilir.) Uydu simgenin yanındaki üç nokta ne kadar sinyal seviyesini aldığını gösterir. Sinyalleri aldığında rakım otomatik olarak ekrana gelecektir.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.628
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cihazın hayırlı olsun. Hemen cevap vereyim sorularına;

1- Pil göstergesinin altındaki üç simge sensör bağlatılarını gösterir. Cihaza tanıttığın sensörlerden çalışmayanlar yanıp söner. Örnek; nabız sensörünü tanıttın fakat sinyal almıyorsa kalp şeklindeki simge yanıp söner.
2- GPS sinyal seviyesinin yanındaki IIA simge smart pause özelliği yani bisiklet durduğunda cihazda duruyor. sen haraket ettiğinde cihazda çalışmaya başlıyor.
3- Kadans göstergesi her seferinde sıfır olmamalı. Önce kadans sensörünü doğru eşleştirdiğine bir bak, Pilleri kontrol et. Üzerinde gelen pil zayıflamış olabilir. Ben duracell pil kullanıyorum. Pedal çevirdiğinde kadans sensörü sinyal alıp sana kadansını gösterir pedal çevirmediğinde sıfır gösterir.

Birde iki adet aynı sensörden var galiba. Sensörün kırmızı ışığı hız modu, mavi ışığı kadans modudur.
Coosporide uygulamasından cihazın son sürümü 1.5.9 u yükle.
Rakım bilgisini elle girmene gerek yok. Son sürümlerle birlikte rakım GPS'ten otomatik alıyor. Cihazı çalıştırdıktan sonra GPS sinyallerini almasını bekle (yaklaşık 30-45 saniye, açık ortamda, kapalı ortamda sinyal alması çok uzun sürebilir.) Uydu simgenin yanındaki üç nokta ne kadar sinyal seviyesini aldığını gösterir. Sinyalleri aldığında rakım otomatik olarak ekrana gelecektir.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Farklı bir kanaldan sensörler ile ilgili bilgiyi almıştım. Ama ışık yok yada ben farkedemedim. Bir şekilde o durumu çözdüm.
Yazılım son sürümüne geldiğimizde dediğiniz uygulama üzerinden kontrol ettiğimde 1.0.2 son sürüm gözüküyor. Nasıl çözebilirim başka türlü

olcay1978

Aktif Üye
Tepki
436
İsim
Olcay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Farklı bir kanaldan sensörler ile ilgili bilgiyi almıştım. Ama ışık yok yada ben farkedemedim. Bir şekilde o durumu çözdüm.
Yazılım son sürümüne geldiğimizde dediğiniz uygulama üzerinden kontrol ettiğimde 1.0.2 son sürüm gözüküyor. Nasıl çözebilirim başka türlü
Coosporide uygulaması son sürüm olarak 1.5.9 yazılımını göstermesi gerekiyor. Cihaz geldiğinde hangi sürüm vardı üzerinde...
Coosporide uygulaması son sürüm olarak 1.5.9 yazılımını göstermesi gerekiyor. Cihaz geldiğinde hangi sürüm vardı üzerinde...
Eğer cihazın üzerindeki yazılım çok eski ise son yazılıma (1.5.9) güncelleme yapmıyor olabilir. Coosporide uygulaması çıkmadan önce Coospo firması bana 1.4.9 yazılımı göndermişti. Bu yazılımı size göndereyim. Önce 1.4.9 yazılımını kurulur sonra coosporide uygulamasından 1.5.9 a yükseltilebilir. Denemek gerekir.

Eğer cihazın üzerindeki yazılım çok eski ise son yazılıma (1.5.9) güncelleme yapmıyor olabilir. Coosporide uygulaması çıkmadan önce Coospo firması bana 1.4.9 yazılımı göndermişti. Bu yazılımı size göndereyim. Önce 1.4.9 yazılımını kurulur sonra coosporide uygulamasından 1.5.9 a yükseltilebilir. Denemek gerekir.
1.4.9 yazılımı ekte

1.4.9 yazılımı ekte
Bu yazlımı cihazı usb kablosu ile pc'ye bağlayarak yüklüyorsunuz. Aşağıda yükleme talimatı mevcut.

Step1:
File name : USB_COOSPO_BC200_Upgrade_V1.4.9.bin
Put the file into the "Upgrade" folder in the U disk directory, and then unplug the USB (Note: Please make sure that the computer has at least one battery))

Step2 :
File name : Font_Upgrade_full_Arial_xbf_V1.0_CRC32(A4D3EFEC)
Put the file into the "Upgrade" folder in the U disk directory, and then unplug the USB (Note: Please make sure that the computer has at least one battery)
Dosya ile yazılım yüklemeyi anlatayım.

1- BC200 cihazınızı usb kablosu ile pc ye bağlayın. BC200 cihazınızın SYNC kısmından USB yi seçiyorsunuz. Pcde cihaz üzerindeki klasörleri göreceksiniz.
2- USB_COOSPO_BC200_Upgrade_V1.4.9.bin dosyayı U disk dizinindeki "Upgrade" klasörüne kopyalayıp USB kablosunu çıkarıyorsunuz.
3- Tekrar USB kablosu ile BC200 cihazını pcye bağlıyorsunuz.
4- Font_Upgrade_full_Arial_xbf_V1.0_CRC32(A4D3EFEC) dosyasını U disk dizinindeki "Upgrade" klasörüne kopyalayıp ardından USB'yi çıkarıyorsunuz.
(Dikkat!!! : BC200 cihazının pil seviyesi yüksek olmalı. Düşük seviye olup yükseltme esnasında pil biterse cihaz bir daha çalışmayabilir.)
5- Dosyaları cihaza kopyaladıktan sonra cihazı açtığınızda cihaz otomatik olarak yazılımı kuracaktır.

Özgür Duygu ve Tuzlu fıstık arkadaşlar ve tüm Coospo BC200 kullanıcıları;

Yükselti (altitude) kalibresi yapmanıza gerek yok. Cihaz son sürümle birlikte yükseltiyi GPS'ten alıyor. Sürüşten önce GPS sinyallerinin gelmesini bekleyin sonra yükselti otomatik olarak ekrana geliyor. Resimdeki gibi biraz önce test ettim.

1647794587964.png

Dosyalar

Son düzenleme:

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.628
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cihazım aşağıdaki şekilde geldi @olcay1978
Firmware: V1.0.2
Hardware: V5.6

Edit: Dediğiniz şekilde yaptım cihazı açınca yazılımı kurmuyor.
Edit2: Coospo mail atmıştım. Cevap şu sekilde oldu. Hardware versiyon 5.6 ise güncel sürüm 1.0.2 dir.

Son düzenleme:

olcay1978

Aktif Üye
Tepki
436
İsim
Olcay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam şimdi oldu. Sizin yazılımın son hali 1.0.2.
Benim cihaz
Fireware : V1.5.9
Hardware : V5.4

hardware versiyonu farklı olduğu için gönderdiğim yazılım kurulmuyor. Sorun değil. Senin cihaz zaten güncelmiş.
Peki
cihazım aşağıdaki şekilde geldi @olcay1978
Firmware: V1.0.2
Hardware: V5.6

Edit: Dediğiniz şekilde yaptım cihazı açınca yazılımı kurmuyor.
Edit2: Coospo mail atmıştım. Cevap şu sekilde oldu. Hardware versiyon 5.6 ise güncel sürüm 1.0.2 dir.
Cihaza herhangi bir yükleme yapma. Coosporide uygulaması en son sürüm 1.0.2 ise o şekilde kalsın.

Cihaz yükseltiyi GPS'ten otomatik alması gerekir.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.628
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam şimdi oldu. Sizin yazılımın son hali 1.0.2.
Benim cihaz
Fireware : V1.5.9
Hardware : V5.4

hardware versiyonu farklı olduğu için gönderdiğim yazılım kurulmuyor. Sorun değil. Senin cihaz zaten güncelmiş.
Peki

Cihaza herhangi bir yükleme yapma. Coosporide uygulaması en son sürüm 1.0.2 ise o şekilde kalsın.

Cihaz yükseltiyi GPS'ten otomatik alması gerekir.
Yükleme yapılmıyor zaten, yükselti konusunda testler yapacağım. Sanki doğru almıyor gibi.

olcay1978

Aktif Üye
Tepki
436
İsim
Olcay
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yükleme yapılmıyor zaten, yükselti konusunda testler yapacağım. Sanki doğru almıyor gibi.
Coosporide uygulamasında yükleme yapmıyorsa cihazın son sürümdür. Yükseltiyi cihaz GPS'ten otomatik alması GPS sinyaline bağlandıktan 15-20 saniye sonra oluyor. Yaklaşık 4-5 metre farklı verebilir.

Dış ortamda cihazı aç ve GPS sinyalini almasını bekle.
Sonra Cycling'e bas ve turu başlat. Yaklaşık 15-20 saniye içinde rakım değerini görmen gerekir.