Çok büyük ezilme tehlikesi geçirdim!

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Merkeze gidip şikayet ettiğiniz için şahsen teşekkür ederim. Yapacağım diyerek yapmayan dolu ve siz bunu yapmayarak büyük birşey yapmışsınız. Tebrik ederim.

@Mert Ahmet

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kovancı
Scudo

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun kardeşim.Arabaları bırak yayalar bile üzerine üzerine yürüyor.Normal yoldan gidiyorum adam kaldırıma bile çıkmıyor başka alternatifim yok ya adama çarpacağım yada duracağım.Adam yanımdan sırıta sırıta geçiyor gidiyor.
Eğitim şart.Kimseye saygı yok.Aynı zamanda aracımda var o kadar dikkat ediyorum Motor ve bisikletlilere.

adamCliff

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Corratec
Bisikletin stratejik bir noktasında küçücük bir kamera olsa, mesela sele borusunun alt taraflarında.Action kamera değilde webcam tarzı bişey olsa hiç fena olmaz.En azından trafikte hem olay hem plaka kaydedilebilir.

Genelleme yapmak istemem ama, görevini hakkıyla yerine getirme konusunda ben de polise pek güvenemem...

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@volkan Öz
Ben önüme çıkan kişlere çarpmamak için çok düştüm. Geçen adama çarpmayayım diye kırdım direksiyonu yan tarafa ayağımı da pedaldan çıkaramadım düştüm adam gelip tutmadı bile beni kardeşim bişeyin var mı geçmiş olsun demek yerine yürüdü gitti karşı kaldırımdan biri koştu kaldırdı beni.
@Efecan UZUN
Teşekkürler, biz bilinlendikçe etrafımızı da bilinçlendirelim gerisi gelir zaten.

• Beğen
Tepkiler: Efecan UZUN

Emre Akkanat

Forum Demirbaşı
Tepki
478
Bisiklet
Merida
@Mert Ahmet Arkadasım merhaba bende çorluda yaşıyorum sadece orası değil çoğu yolda boyle tehlıkeler var.Geçmiş olsun

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Büyük geçmiş olsun. 3 şeritli yolun orta şeridinin sağından gidiyorum yazmışsınız. en sağdan gitmelisiniz yasa gereği.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@z. usta
Sola dönecem ama yol ileride ikiye ayrılıyor görseniz yeri böyle demezsiniz.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert Ahmet

Mert Bey doğru olanı yapmış, trafik güvenliği açısından ben de her zaman aynı şeyi yapıyorum, yoksa yanlış mı yapıyorum?
Araçların vızır vızır +60km/h ile gittiği bir yolda en sağdan giderseniz, yol ayrımında ya durur 2 dakika bekler bisiklet elde geçersiniz yada bir arabanın önüne atarsınız

kendinizi adam da size küfreder, ortadaki şeridin en sağından giderseniz, arkadan gelen bütün araç şoförleri sizin sağa dönmeyeceğinizi düz gideceğinizi bilir ve kimse tedirgin olmaz, arkadan da kimse size vurmaz zaten.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@Oguz_
Normal şartlar altında durum böyle olur. Ancak "Beynini" vücudunun kafasından daha aşağıda taşıyan arkadaşlar yüzünden bir bir göçüp gidiyoruz bu memleketten :/

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok şeritli hızlı yollarda, yol birleşimleri ve bilhassa yol ayrımları, trafikte bisiklet kullanmanın zor yanlarından biri. Duruma göre davranmak lazım. Yol çok hızlı ve çok genişse yaya gibi davranıyorum (ayrım noktasına kadar sağdan gidip, bekleyip, bisikleti elde karşıya geçiriyorum), aksi takdirde yol ayrımına varmadan epey evvel, arka trafiğin müsait olduğu bir zamanda orta çizgiye (ayrım çizgisi) geçip çizgi boyunca sürüyorum. Yine de sürekli arkayı kontrol ediyorum, çünkü bazı araçlar soldan hızlı gelip son anda sağ yola kırıyorlar. Buna önlem olarak görünürlüğümü arttırmak için ayrım çizgisinin solundan (sola sapan yolun sağ şeridinden) gittiğim de oluyor. Yolun ve trafiğin şartlarına göre değişiyor.

Bu gibi alengirli trafik şartlarında sürüş tekniklerini içeren online bir kitapçık vardı. Kitapçığın linki yerine, bisiklet kitaplarının bulunduğu başlığın adresini vereyim. (kitapçık linki de orada)

(link)

Bunlar bir yana, bisiklet sürerken kask kamerasının lüzumu bir defa daha ortaya çıktı. Elinizde delil yoksa polis ne yapsın? İspatsız iddia üzerine işlem yapamazlar ki. Şahit veya kamera kaydı lazım. Her yerde şahit bulunamayacağına göre, trafikte bisiklet sürerken kask kamerası kullanmak şart oluyor.