Çok büyük ezilme tehlikesi geçirdim!

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Performans denemeleri yapıyorum kendimce şehir dışına çıkıyorum şehiriçi trafiğine göre çok daha sakin oluyor. Az önce de dönüş yolundayım sakin sakin geliyorum sağdan yalnız yol ikiye ayrılıyor benim sol taraftan gitmem lazım 3 şerit yolda ortadaki şeridin sağ tarafında gidiyorum (yer çorluda özsütün karşısı ışıkların önü). Arkadan bir motor sesi duymamla beraber arabanın aynasının neredeyse gidonun kenarını sıyırır gibi geçmesi bir anda oldu. Az sağa kırmış olsa 1 derece bile ayna gidona değecek ve güm yerdeyim! Plakayı tam göremedim o karışıklıkta. Bir an duraksadım ya yetişemezmiyim diye düşündüm. Denemekten zarar çıkmazdı, trafikte böylelerine günlerini bildirmezsek çoğalacaklar yapabilirim dediğim an 1 saniye bile değildi ve vitesi üst dişliye atıp bastım pedala ( daha önce öyle sprint attığımı hatırlamıyorum 45km hızı gördüm araba 3m önümdeydi plakası da gayet iyi okunuyordu. 59 ZN 281 Bordo renk Peugeot 206. İleride kırmızı ışıklarda durdum, polisi aradım abi not etti sonra şikayetçiysen merkeze de git dedi. Merkeze gittim böyle böyle beni ezeceklerdi abi dedim. 155i aradın mı diye sordular önce, aradım merkeze gelip şikayetçi olmamı söylediler deyince içeri girdim plakayı not edip duyusunu yapacaklarını söylediler. Şimdi akıbetini bilmiyorum ama polise güvenmek istiyorum. Polise güvenmezsek güveneceğimiz kimse kalmaz bu ülkede, neyse. Başınıza böyle birşey gelirse (allah korusun gelmesin kimsenin başına) hemen polisi arayın. Pazartesi gidip böyle bi olay olmuştu olayın akıbetini nedir diye peşinden koşucam.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Ne yazık ki böylelerinden trafikte bolca var. Polisin peşine düşüp yaptırım uygulayacağını hiç sanmıyorum. Siz yine de daha dikkatli bisiklet sürün.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
@Mustafa T.
Vallaha biz ne kadar dikkatli de sürsek önümüze bakıyoruz, arkadan küt diye geçirdikleri zaman hiç bir şansımız olmaz...

Tepki
5
Bisiklet
Drag
Çanakkale'de de çok büyük sıkıntılar var. Belediye otobüsü şoförleri resmen deli. Antrenman yaptığımız çevre yoluna çıkarken illaki belediye otobüslerinin geçtiği ana yoldan geçmek zorunda kalıyoruz. 3 kişi tek sıra halinde neredeyse kaldırıma çıkacak kadar kenarda giderken belediye otobüsü korna çalıp direksiyonu üstümüze doğru kırdı ve benim kolumu arkadaşımın da bacağını sıyırdı. Plakasını alıp belediyeye şikayet ettim ancak aynı otobüsü bugün tekrar aynı soför kullanırken gördüm. Gerçi o şoförü işten çıkarsalar diğer şoförler yapacak. Çanakkale'nin tüm otobüs şoförleri deli.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Mustafa T.

Neye göre sanmıyorsun kardeşim ?

Yazılı şikayette bulunduysanız mecburen işleme alınır ve gereği yapılır araç sahibine de söz hakkı verilir.He ortada bir şey yoksa çok bir şey yapılır mı o konuda pek yapılacak bir şey yok malesef.

Ben şahsen böyle durumlarda yolun kenarında kalmaktansa ortadan giderek trafiğe ayak uydurma taraftarıyım,hiç yoktan sinek gibi sağa sola savrulma riskindense şeride girip herhangi bir aracın arkasında seyrederim.
Geçmiş olsun tekrardan.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Çok geçmiş olsun hocam, iyiki birşey olmadı size.
Dengesiz çok yakın geçerek sizi korkutacağını zannediyor ama aracın rüzgarının bile sizi nekadar çok etkileyeceğini bilmiyor bu cahiller.

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Mert Ahmet

Benzeri basima geldi sahil yolunda. Belki bir karis bile yoktur mesafe, 80km civari hiz ile solumdan gecildi. Video kaydi ile sikayet ettim. Video kanalimda da mevcut zaten. Sikayetin pesinden de kostum, sonuc hic-bir-sey.

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Kısacası Türkiye'nin bir çok yerinde bu durumlar böyle arkadaşlar. Trafikte bisikletçiyi hiç sayıyorlar. Olabildiğince dikkatli olmalı ve tedbirlerimizi almalıyız. Umarım kimsenin başına bir kaza bela gelmez.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
siz zannetmeyin sadece bu ülkede oluyor bu tip vakalar abd 'de oluyor ve de rusyadada,ama oralarda hukuk aynen takır takır çalışır kimsenin yanına kalmaz ,bu ülkede yapanın yanına kalır ,bir çok vakalar bunu göstermiştir.cezalar caydırıcı olacak ve ülkeyi mobese kameraları ile donatacaksınız ,ve anında suç işleyenin adresine emniyet haberi verecek şu saatte şu çürümü işlediniz , karakola gelip ifade vermeniz rica olunur ya da telefon ile aranacak bu işler böyle olur
siz gördünüzmü böyle çalışan bir emniyet sistemini ,emniyete harcanan paralar nerede görelim şunları ,benim verdiğim vergiler ile beni polis koruyacak ise tam korumalı ,özellikle istanbulun her tarafını kameralı sistem ile emniyet aynen gözetleyecek asla şaşmayacaklar ve tüm trafikte işlenen suçlar kameralar ile tesbit edilecektir ,kameralar her yerde yok bunu zati biliyoruz
o vakit donatacaksınız efendiler.
15 milyonu kontrol edeceksiniz. sapık zihniyetli insanlar aramızda çünki ,
bunlara aynen ağır para cezaları uygulanacak ödemez ise evine eşyasına haciz getirteceksiniz .
hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak .

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

Mobese şart abi yoksa ceza verilemiyor kanıtsız olmuyor malesef,cezaların arttırılması caydırıcılık yönünden malesef çok etkili olmuyor.Bu konu ile ilgili Sosyolog bir profösörümüzün araştırmasını dinledim gerçekten mantıklı şeyler söylüyordu. Suç işleyen insanların risk analizi yapamaması,cezayı göz önünde bulundurmaması gibi. Buna örnek verecek olursak ABD diyebiliriz,cezalar hat safhada fakat yine en çok suç işlenen ülkelerden biri.

Uzun lafın kısası mesele sağlıklı zihniyetlerde bitiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Selami53

başka alternatifte şudurki, bence en etkiliside bu olur ,trafikten 3 ay men cezası ağır para cezasıda üstüne eklenir ise iyi olur valla bunu bu ülke oturtsun o zaman alkış tutarım, suç işleyen hem ağır para cezası ödeyecek ve hemde 3 ay direksiyon başına geçemeyecek, ha bi daha yapar ise süre 6 ay olacak ,bi daha yapar ise 2 yıl, bu sistem kesin oturtulur ise bence etkili olur .

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

Zaten son güncelleme ile trafikteki para cezaları artırıldı,cezaların tekrarında ise dediğiniz gibi ceza katlanarak işleme koyuluyor.
Tabi ki en mantıklısı bu tarz şahısların trafikten uzak tutulması yönündeki cezalardır,katılıyorum.

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Bazı arkadaşlar neye göre söylüyorsunuz bunları demiş, ben kendi açımdan cevap vereyim: deneyimlerimden...
Yaşadığım hırsızlık vakası:3 çalınan para, 2 laptop, 2 akıllı telefon... Bir vakada hırsızın çalarken ve daha sonraki hareketlerini içeren yüzü gözüken HD videosu mevcut... Parmak izi her olayda bulundu... Ne takip edilebilen telefonlar bulunabildi, ne de diğerleri, ne de hırsızlar... Polisin olayın nasıl olduğu hakkında kayıt tutmaktan başka bir şey yaptığını görmedim. Ha bir gün kap-kaç ve yaralama olayına denk geldim 155'i aradım 48 dakika sonra geldiler Kadıköy Rıhtım'daki bir sokağa... Trafiği engelleyen hatalı park, tehlikeli hareket, üzerime süren sürücüler konusunda da hala şikayet ediyorum olay oldukça ama hiçbirinden sonuç alamadım şimdiye kadar. Ben şikayette bulunmaya devam edeceğim bir durum olduğunda (bir şey olmayacağını biliyor olsam da), elbet bir gün polis de görevini yapacaktır diye ümit etmekten başka bir şey gelmiyor elimden...

Gökhan Kovancı

Aktif Üye
Tepki
30
Bisiklet
Wheeler
Çok geçmiş olsun. Allah hepimizi beterinden saklasın. sen elinden geleni yapmışsın takipçi olma şansın varsa tabiki takipçide ol. Böyle araba kullanıcılarına hiç taviz vermemek lazım...

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Büyük geçmiş olsun olayın peşini bırakmayacaksanız bizi de bilgilendirin ki bizlerinde başına gelirse neler yapacağımız konusunda ve neticeleri konusunda bilgimiz olur.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kovancı

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun.Böyle kişiler çoooook.

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun, kızmayın ama ne yalan söyleyeyim "polise güvenmek" bölümü beni biraz gülümsetti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Selami53

Siz sanmaya devam edin. Yapılan bütün yazılı, sözlü şikayetleri dikkate aldıklarını düşünüyorsanız fazla iyimsersiniz. Parmak izi, eşgali, adresi, adı kısacası herşeyi polis tarafından ifşa edilmiş adam, benim evime giriyor ama ne hikmetse yakalanamıyor 3 aydır. Ama pardon hukuk devletiydik değil mi?(!)

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Selami53

@Mustafa T.

Su forumda trafige en cok sikayet gonderen insan ben olabilirim. 1 senedir fotograflar ile bariz kural ihlallerini trafige ve IETT ye gonderirim. Yeri gelince video, yeri gelince fotograf. Hic birisi "bu adam hayatimi tehlikeye soktu, plakasi sudur" dan ibaret degildir. Hepsinin goruntusu olur. Bu kadar dilekceye donus orani %5 belki %10 maalesef. Sadece IETT kendi otobusleri icin ciddi cevaplar yazar, kurumsal bir kimlige burundugu icindir bu da.