Çocuk için bmx?

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar forumu araştırdım fakat yeterli bilgi bulamadım. Konu ile ilgili bilgi varsa linkini verirseniz sevinirim. Gelelim konumuza 7 yaşındaki oğlum televizyonda hareket yapan BMX'lileri görüyor. BMX bisikleti çok seviyor ve BMX istiyor. Oğlumun boyu 127 cm ve bisiklet sürmeyi biliyor. Ayrıca sitemizin bahçesi de bisiklet sürebilmesi için çok uygun. 127 cm boyundaki bir çocuk için BMX uygun mudur? Uygun ise marka model tavsiyeniz ne olabilir? Belli bir bütçe yok, f/p oranı iyi bir başlangıç bisikleti iyi olur. Tabii bisikleti kullanacak bir çocuk olduğu için ağırlık konusunun önemli olacağını düşünüyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Scudo
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Mini bmx diye bir tür var ama türkiyede hiç yok sanırım. yeni ortaya çıkmış daha birkaç yıllık.

Burada videosunu izleyebilirsiniz. 4 yaşından 40 yaşına herkes sürebilir diyorlar :)

İnternette satış fiyatları çok yüksek, böyle bir bisiklet için 600 700 lira fiyat veriyorlar ve yurtdışından alışverişte kargo gümrük vs çok sıkıntılı. Burada parçalarını bulup toplayabiliriz diye düşünüyorum.

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@Batuhan Kaşkaya
dostum bu alet bi harika:)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@ercst0rm
Evet çok harika ama keşke Türkiye'de de bulunabilse; bununla kısa mesafelerde oraya buraya gidilebilir, amacına uygun şekilde birkaç hareket filan öğrenip eğlenilebilir :) aslında buradaki üreticilerle (salcano, ümit bisiklet vs.) görüşüp üretmelerini isteyebiliriz ki üretimi de gayet basit olacaktır diye düşünüyorum. 1-2 kişinin istemesiyle üretmezler ama bunu isteyen, alacak olan çok kişi toplarsak üretilir bence ;)

Hakkı Derik

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Hakkı DERİK
Bisiklet
Bianchi
Konu denk gelmiş ben de açmayayim. Kardeşim de 10 yaşında. Ben de ona bmx almak istiyorum. Küçük ve dayanıklı. Hareket yapmayacak sonuçta belki zamanla. Hem ben de bmx binmiş olurum hı binmedim daha :)

Miniue felan gerek yok diye dusunuyorum

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Bmx kadroları standart diye biliyorum?
2 metrelik adam da aynı kadroyu kullanıyo 1.50lik de. Yani en azından internet sitelerinde kadro boyu tercihleri yok
Bence oğlunuza normla bmx alabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hakkı Derik

RaatLooks

Üye
Tepki
0
İsim
Emirhan
@Hastateker abi hareket yaptığın zaman mesela gidonu 360 derece çevirdiğin zaman ayağın deyiyor .
öyle yani önemli

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
@RaatLooks
O zaman boyuna uygun bi kadro alın bilmiyordum kusura bakmayın