Claud Butler Urban 100

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
Screenshot_2015-12-25-12-00-35-2.png CB5120-2015-1.jpg

(link)

Bu bisikleti kullanan var mı ?

Scudo

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
Yurtdışı fiyatından çok daha ucuza satılan bir bisiklet ben de merak etmiyor değilim.

mehmet gülmez

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar havaların ısınmasıyla ben de yine arayış içerisine girdim. Aldığım bisiklet en nihayetinde çalınacağı için bütçe olarak fazla yukarı çıkmak istemiyorum. En son Bianchi S1000 vardı. 26'' olduğu üzere benim gibi 1.91 95 kilo birine ufak geliyordu. Ayrıca asfalt yolda son hızı fazla değildi haliyle. Şimdi yol bisikleti bakıyorum. Dün ustamın dükkanında Bianchi Touring modelini gördüm. 990 liste fiyatı bana göre epey yüksek olmasına göre çok şık sade ve kaliteli duruyordu. İnternette 799 a denk geldim. Biraz daha araştırırken arkadaşın açtığı konudaki bisiklete denk geldim. Şu an 2 sitede de indirimli 859 dan 659 tl ye düşmüş. Salcano nun markası. Az önce yolumun üstündeki Salcano bayisine gittim belki orada da vardır diye. Sezon açıldığında gelecek dediler.

Ben bu bisikleti büyük ihtimalle alacağım ancak mağazadan biraz fazla fiyata görerek mi alayım yoksa internetten uygun fiyata alıp yine aynı mağazada kurulum mu yapayım bilemedim.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar bu modeli alan oldu mu son durum nedir? Ben de ya bunu yada Claud Butler Explorer 100 M modelini alacağım kararsızım fiyat farkı 50 tl kadar Explorer daha ucuz kullanan varsa ikisinden birini lütfen cevap versin :S

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@kengil
Sadece netten satış ilanlarında gördüm. Mağazalarda hiç rastlamadım. Bu fiyata 28 jantlı yepyeni bisiklet, ne kadar kötü olabilir ki?

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Cemil Dada Şimdi Claud Butler'in sitesinden baktım Urban £259.99 Sterlin Explorer £279.99 Sterlin aralarında fiyat farkı az Explorer daha pahalı.Türkiye'de durum garip Explorer daha ucuz :)

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Cemil Dada

Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Bu
@kengil
Bu bisikletleri görüp denemelisiniz. Kadro boyu size uygun mu, fotoğraflardaki kadar iyi mi emin olmalısınız. Fiyatlar uygun ama yine de kullanmak isteyeceğiniz kadar iyiler mi, sizin kahrınızı ne kadar çekerler, siz onların kahrını ne kadar çekersiniz emin olmak için bu gerekli. Bakarsınız ilk görüşte aşk bile başlar ve harika bir bisikletiniz olur :)

• Beğen
Tepkiler: kengil

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
Explorer nin maşası amartisörlü, sitesinde tüm detayları yazıyor.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Cemil Dada sanırım Explorer'ı alıp riske gireceğim.Zaten sadece işten eve evden işe kullanıp arabamı bi köşede çürümeye terk etmeyi düşünüyorum.Günlük 10 km kadar kullanacağım ve çoğu dümdüz yol ve şanslıyım ki çoğunluğu bisiklet yolu bu güzergahta, Amasya :koptum: Fakat şöyle bir ikilemdeyim; boyum 177 cm iç bacak boyumsa 84 cm yani boyuma göre bacaklarım uzun.Explorerin ise 18" ve 22" inch kadro boyları kalmış.Acaba 22 mi seçip riske girsem, 18 mi seçip riske girsem bilemiyorum ? Sizce hangi kadro boyu uygun olur? Kadro boyu konusunda diğer arkadaşların da fikirlerini bekliyorum.Ayrıca 650 TL'ye kadar şehir bisikleti önerisi olan varsa başka bekliyorum.

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@kengil

Eğer düz yolda kullanacaksanız urban alın 22" kadro ile.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Junastin 22" Olur mu diyorsunuz ? Bisikletin üzerinde mümkün olduğunca rahat olmak istiyorum, eğilip bükülmek istemiyorum.Genelde şehir içi kullanacağım am kasabaya gittiğimde yollar biraz bozuk ön amörtisör ve kilitli maşa var Explorer'da o daha işime gelir sanki.

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
Benim bacak boyumda 82cm 21,6" e denk geliyor bisikletçi de 22" kadrolu bir bisiklete b binmiştim tam oldu ancak sizden başkası çok rahat kullanamaz o bisikleti bacakları uzun değilse. Büyük kadro daha rahat diye okumuştum birkaç yerde.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Junastin O durumda ben siparişi vereyim madem.Benden başkası kullanmayacak zaten sıkıntı yok :)

Saburié

Tepki
443
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
@kengil
Alınca fotoğraf yüklemeyi unutmayın
Şimdiden hayırlı olsun.

Cemil Dada

Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@kengil
Ben 1,82yim ve bacak boyumsa 82 cm. 54cm'lik yani 21inch kadrolu carraro sportive 227 kullaniyorum bence kendi üst sınırımdayım. Bacak boyunuz benden 2cm kadar uzun ama kol boyunu bilemeyiz. Denemeden almaktansa bir şekilde deneyin o bisikletleri. Kadro boyuyla ilgili risk almayı tavsiye etmiyorum, 18'le 22 inch arasinda 11 cm kadar fark var, bence deneme şansı bulana kadar sabredin, saticiyi arayin ve deneme imkani isteyin. Kadro boyuyla ilgili yazilanlari ve şehir bisikleti uygun kadro boyu grafiklerini incelemediyseniz incelemenizi ve bana kalirsa denemeden de almamanızı tavsiye ediyorum.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Cemil Dada Aynı bisikleti deneme şansım yok çünkü internetten alacağım.İyi ki son defa foruma bakmışım yoksa sipariş geçiyordum.Bu durumda bir bisikletçiye gidip 18 - 20 ve 22" kadrolu farklı markalı bisikletler denesem birbirini tutar mı ?

Cemil Dada

Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@kengil
Kadro geometrisiyle ilgili grafikler olur genelde markaların web sitelerinde. O grafiklerde ölçüler ve bolca rakam bulunur, alın borusu şu kadar, şuysa bu kadar cm gibi. Claud Butler'ınkini de Amasya'da ya da yakınlarında deneyebileceğiniz başka markaların geometrileriyle karşılaştırabilirsiniz. Butler'a en yakın geometriye sahip bisikletin değişik kadro boylarını deneyerek sağlıklı bir sonuca varabilirsiniz.

kengil

Üye
Tepki
6
İsim
Mustafa
Bisiklet
Bianchi
@Cemil Dada Ölçümlere baktığımda işin aslı bana uygun olanı 20" kadro fakat ben Explorer'da ısrar ettiğim için sıkıntı yaşıyorum.Çünkü tek bir yerde satılıyor ve oradada 18" ve 22" inch var.Sanırım en mantıklısı Urban 100 modeline yönelip işi şansa bırakmamak.Urban 100 birkaç sitede var ve tüm boylar mevcut.Tek olayı 50-60 tl daha pahalı Urban 100 o da sorun değil.Üst limitimi aşmıyor.Ayrıca sizin önerebileceğiniz bir model var mıdır maksimum 650 tl civarına. :)