Claud Butler Oxford 700'ü Fuji Touring'e benzetmek?

Scudo

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
Bence de 100 150 liraya eski bir yol bisikleti alıp keyfe göre boyayıp iyi bir randonneur bisiklet toplanabilir. Benim de sizinkine benzer bir planım var uzun zamandır :) Rivendell atlantis diye çok beğendiğim bir bisiklet var ona benzer bir bisiklet toplamaya çalışıcam ben de

Soloo

Üye
Tepki
109
İsim
SERCAN ŞİMŞEK
1 ay olmus kimse yazmayalı konuya ama ben hortlatayım..ben sizin gibi tur için olmasa da bu bisikleti aldım ve 12.5 kg ağırlığa ulaşmasını sağladım...
-Schwinn marka;aluminyum fixie boyun ve aynakol..
-Selle Royal ''YAK'' MTB SELE
-Byte aluminyum mtb gidon
-Schwalbe Sammy Slick lastik takımı TAKTIKTAN SONRA HAFİFLEDİ..EN AĞIR PARÇA AYNAKOLDU..ÇOK ÇOK AĞIRDI..
-Baradine Mtb fren pabuçlarıBeFunkyCollageaaa.jpg DSCF6129.JPG DSCF6142.JPG DSCF6193.JPG iiiiiiiiii.JPG

Soloo

Üye
Tepki
109
İsim
SERCAN ŞİMŞEK
gayet güzel..fiyat performansta da daha iyisi yok..ancak bisikletin sıfırının fiyatı cok artmıs..ben satıyorum...evde yerimiz yok diye..yoksa gayet güzel..biraz üzerinde calıstıktan sonra hafif,sağlam,ekonomik..

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.562
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Oldukça güzel, sattığıma pişman olduğum bir bisiklet kendileri. Merakla takipteyim.

emkiek

Üye
Tepki
6
gidon boynu kaç mm imiş o boynun linkini paylaşabilir misiniz bir de fiyatı ne kadardı?

Soloo

Üye
Tepki
109
İsim
SERCAN ŞİMŞEK
@emkiek
boynu arkadasın dükkanındaki schwinnn bisikletten söktük..müşteri baska boyun istedi diye...tam gidonun oturduğu nokta 25.4 mm diye biliyorum..byte gidon taktım..mtb gidonu..gidonun kendi 22 mm..size bu gidon boynuna benzer bir boyun atayım..ama onda maşaya giren kısım yok..

(link)

• Beğen
Tepkiler: emkiek

emkiek

Üye
Tepki
6
artık pek üretilmiyor galiba sizdeki gibi gidon boyunları. ben de ikinci el bakmayı planlıyordum ama ölçüleri bilmediğim için erteliyordum. çok teşekkürler

şu haliyle sürüş keyfi, ergonomisi nasıl oldu, bileklerinize çok yük biniyor mu peki?

mhmtbike

Üye
Tepki
10
İsim
Mehmet S.
Bisiklet
Claud Butler
Bu konuyu görünce hemen üye oldum. Bisikleti aldıktan sonra bir değişiklik planına gittim. Tur için düşünmesem de benim için daha keyifli oldu. Gidonu alüminyum bullhorn ile değiştirdim. Shimano sl tx30 shifter 6s yeni vites kolu ve daha ergonomik fren kollarıyla küçük bir yenileme yaptım. Bisikletten ve yeni halinden çok memnunum. Bisikletin fiyatı çok artmış gördüğüm kadarıyla. Bisiklet üstündeki değişiklilerin hepsini aliexpressten cüzi bir miktara hallettiğimi de hesaba katarsam tam anlamıyla fiyat/performans ürünü diyebilirim.
DSCF9619.JPG DSCF9620.JPG DSCF9619.JPG DSCF9621.JPG

Soloo

Üye
Tepki
109
İsim
SERCAN ŞİMŞEK
@mhmtbike 1. viteste aynakolun içine doğru zincir atıyor mu bisikletinizde?benim yukarıda fotolarını paylastığım bisiklette geçenlerde satıldı..siz bisikletinizi bir de 32 dişli aynakol takınca görün :D süper hafifliyo ve bayırlar cok rahat ve hızlı cıkılabiliyo...:D üzerinde gönderilen aynakol çok çok ağır..çamurlukları ve zincir muhafazayı da sökerseniz bisiklet ucuyo :D

@mhmtbike bir de sundan alıp takmıştım..süper frenliyo..üzerinde gelen pabuçlar çok kötü..kargo bedava olunca 2 çift almıstım..tavsiye ederim üstadım..ürün linki altta..

(link)

@Emre Semerci su arkadasın hazırladığı bisikleti gördünüz dimi.güzel olmus..

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mhmtbike

Üye
Tepki
10
İsim
Mehmet S.
Bisiklet
Claud Butler
@Soloo 1. vitesde bir aynakola zincir atma yaşamadım hiç.Aynakol gerçekten çok ağır ilk fırsatta onu değiştirmek istiyorum zaten ama çamurluklara ve zincir muhafazaya kıyamıyorum. Klasik görüntüsü hoşuma gidiyor:) Havalar düzeldiğinde çamurlukları çıkarıcam sanırım. Papuçlara hiç dikkat etmemiştim. Fırsatım oldukça bakacağım. Tavsiyelerin için teşekkürler:harika::harika:

Tepki
12
İsim
Sercan Üleş
Bisiklet
Specialized
@Emre Semerci Kardeşim selam,
Elindeki bisiklete dropbar taktığın zaman fren sistemin, attırıcı sistemlerin değişmesi gerekecek. Bunları değiştirdiğinde jant uyumu sıkıntısı yaşayacaksın. Jantı değiştirdin diyelim rubleler jant göbekleri de değişecek. Ayna kolun değişimesinin gerekli olduğundan bahsetmiyorum bile. Bu setlerin en ucuzundan alsan bile sana Fuji Touring fiyatından pahalıya patlar diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emre Semerci

Emre Semerci

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
b'Twin
@mhmtbike Hocam çok değişik olmuş bu ya :harika::D Peki o gidon sıkıntı olmuyor mu sürerken?

@Soloo Bakıyorum şimdi, teşekkürler

@hortomaqiko Merhaba, dediğinizin aynısını birkaç kişi daha dedi. Zaten bir fikir olarak düşünmüştüm bu konuyu. Ama sonra hem maddi açıdan yanaşmak istemedim hem de biraz uğraş isteyen bir süreç. Fuji Touring bulup almak daha mantıklı geliyor bana da. Teşekkürler yorumunuz için.. :)

• Beğen
Tepkiler: hortomaqiko

uluyol

Üye
Tepki
13
İsim
Ömer
Bisiklet
Claud Butler
@mhmtbike aynı bisikletten bende de var ve hocam tam olarak aldığım çoğu parçayı siz de almışsınız :)) ben seleyi de kahverengi alıp daha klasik bir hava elde etmek istiyorum şahsen. bir de vites kolunu öyle almışsınız ama (link) şu ürünü acaba monte edebilir miyiz ki bisiklete? klasik görünümünü pekiştirir diye düşünüyorum.

mhmtbike

Üye
Tepki
10
İsim
Mehmet S.
Bisiklet
Claud Butler
@uluyol ben bir seyler yazana kadar siz urunu almissiniz bile linkteki adreste yorumunuzu gordum :) ilk basta sizin aldiginiz urunu dusundum ama sonra kullanimi daha kolay gelen shimano kolu tercih ettim. Bisikletinizi tamamladiginizda gormek de isteriz :harika:

• Beğen
Tepkiler: uluyol