Claris ve tiagra arası farklar

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Oncelikle bayraminizi kutlarim.
Sorum tecrubeyle sabit yogunlukta;
2.Makinemi alicam.2 makine arasinda kaldim.Simdi
1. Olan x Yol bisikleti 1500TL;
Claris Full Setli.
11-28 2x8 16 Vites 50-34 Aynakol
2. Olan x Yol bisikleti 2000TL;
Full Tiagra setli.
20 vites arka ruble 10 lu.
-claris ile tiagra arasinda fark var mi hissedilir?
Vites Gecislerde hassasiyet acisindan 20 vitese gore sorun yasatir mi?
-16 vites te bahsettigim 11-28 ruble 50-34 hizda sikinti yaratir mi?

Scudo

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@Lenora Nora Kardeşimin katlanır bisikletinde claris arka değiştirici var. Vites geçişleri bence gayet güzel. Tiagranın esas avantajı 10lu sistem olup vites değişimlerindeki pedala uygulamanız gereken kuvvet değişiminin daha az olmasından geliyor diye düşünüyorum.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Tiagrada 10 lu sistem ve be bir basışta 3 atlama var Claris tek tek atlar ve vites düşürme içi çok gıcık küçük mandalları vardır bazen can yakar.
Ayrıca tiagra setli bisikleti 2000 tl ye veriyorsa kesin salcanodur. Ki o tam set olmuyor göbekler ve ayna kol başka marka oluyor.
Salcano tiagra setli yerine specialized Claris setli tavsiye ederimyani iyi kadro al set herşey değildir ama kadro bir kere alınır ha satar zırt pırt değişirim dersen de zararı Göze al her seferinde 100 200 kaybedersin.

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@Zekeriya Çab
Vites düşüşlerinin tiagrada üçlü olduğunu bilmiyordum. Bu özellik bence çok önemli.

• Beğen
Tepkiler: BugAdam

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Tesekkur ederim arkadaslar degerli yorumlariniz icin.Tiagrayi alicam o zaman..

• Beğen
Tepkiler: onatt

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
viteslerde üçlü düşüş nasıl oluyor yahu? tık diye küçültünce üç çark birden mi atlıyor?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RexMortum
Hayır, vites kolu 3 kademe sola doğru tık tık tık diye ilerleyebiliyor ve 3 vites birden küçültme imkanı veriyor.

RexMortum

Üye
Tepki
44
İsim
Ömür
Bisiklet
Merida
@Berke

haa. claris'te de iki zannedersem?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RexMortum
Bilmiyorum o tek tek sanırım.

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
eski model salcano 030 tiagra'da bildiğiniz üzere mavic aksium set var jant olarak. kalanı full tiagra set, kalan parçalar ritchey comp alüminyum serisi.

dolayısıyla jant setleri kötü değil(di.)

yeni serilerde r500 kullanılıyor (performansından memnun kalmayabilirsiniz-değiştirmeniz gerekebilir.) jant seti olarak, kalan parça aynı. alü kadro, karbon maşa.

fakat bunlar 52-39 aynakol ile geliyor ki salcano xrs030 u kompakt aynakol ile 4 senedir vermiyor. 52-39 formatı hep, alırken dikkat edin. sıfır alıcam derseniz 50-34 takma şansları olabilir :)

kısaca tavsiye ederim.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Beyler acik konusmayi severim.Suan yorum yazan "Berke" adli sahis Carraro 052 diye gurup acmis.Benide aldilar 1 ay onceydi.Bende Carraro 052 de karar kilmistim.
Velasil 2-3 gun gecti gurupta resim atmadim diye beni "Berke " adli sahis atmis.Bu bilgileri o grupta alirdim yoksa.
-Insanlarin bisikletin varsa "resim at yolsa gruptan atariz" tarzini anlamis degilim.
Zaten resmine baktim yasi benden kucuk ne bir kelime yazdim nede yorum.Yasina verdim.
Gelelim alamama nedenine.Anneannem yogun bakima girdi.Beni o buyuttu.Uzuntu bir yandan ailece yogun bakimda hergun birimiz durduk.Simdi cikardik iyi gibi kendine geliyor.Bitkisel hayata girmisti sukur kurtuldu.Gidipte ugrasamadim.Simdi hersey rayina oturdu.Bisikletimi aliyim derken "gecen gun Sedona 610 u gordum.Claris setli ama durusu yeter.Al beni dedi resmen bayildim.O yuzden konuyu actim.Ama gonlum Carraro 052 de.Sali gunu aliyorum.Yaninda tayt-forma va hepsi toplu anlastim.Yorum yazan herkese Tesekkur ederim cani gonulden.
Unutmadan alinca resim atayimda malum bu seferde forumdan atmasinlar;)
Yorum yaptigim arkadas cevap yazmasin."Berke".Resim atmadi diye atan kisi kim olursa olsun kalbini kirarim agir konusurum.Kimsenin yarina cikacaginin garantisi yok.
iyi bayramlar..
İyi Forumlar Dilerim.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Lenora Nora

kardes hayırlı olsun..Fakat şöyle bişey söyleyeyim.Aklını karıştırmak olmasında.Forumda 2 arkadasın rc 052 sinde tigraya bağlı olan ayar vidasında yalama olma durumu olmustu.Bir arkadasımız bunu forumdan birine yaptirmişti.Diğer arkadasımız halen halledememiş..Demek istediğim o ayar vidasına dikkat edersin fazla kurcalayınca elde kalıyor.Bunun sebebi nedir acaba bütün tiagralar böylemidir merak ettim bende.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@devilmycarlos Eywallah Dostum Tesekkurler.Varsa bana link atar misin.Onu duymadim ben dikkat edeyim oyle bir durum varsa...
iyi Forumlar Dilerim.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@ismail.yüksel 2015 Dostum kimizi birde mavisi var cok hos...Resmen beni al diyor.En cok Janti hosuma gidiyor.Biliyorum Jantta extra agirlik yapiyor.Hatta 3KG a yakin bir agir agorligi var.Total 610 agirligi 11Kg civari..Ama gorunus yok mu Sedona cok basarili...
İyi Forumlar Dilerim.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
(link)

(link)

şu iki konuya bakabilirsin.

Tabi forumda birsürü carraro cr052 kullanan arkadaşımız var herkesin böyle olacak diye bir kaide yok ama.Hani alırsan dikkat edersin diye yazmıstım.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@devilmycarlos eywallah dikkat edicem kardesim.Yardimi olan Arkadaslara cani gonulden Tesekkur ederim..
İyi Forumlar Dilerim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Lenora Nora seni henüz bisikleti almadığından dolayı gruptan çıkartmadım önce bunu aklına koy.
Ben sana insan gibi bir soru sordum sen alaycı bir üslupla cevap verince ayar oldum. Gruptaki mesajlar hala duruyor alıntıyla koyayım şuraya.

@Berke, convMessage: 143962, member: 43719

Senden gelen cevap;

@Lenora Nora, convMessage: 143967, member: 57801

Ortada inanıp inanmama gibi bir durum yok sadece senden 052 resmi görmedik demişim, sen de yok TC atarım bilmem ne tarzında bir yorumla dönmüşsün ciddiyeti bozmana gerek yoktu doğru düzgün bir cevapla gelebilirdin.

Ayrıca bir yalanını da ortaya çıkarayım şimdi.

@Lenora Nora

Orijinal mesaj linki: (link)
Mesajın tarihi 6 Haziran 2015 bugün 20 Temmuz 2015 ve sen bisikleti yeni alıyorsun ama ne gariptir ki 6 Haziran tarihinde 052 kullanıyorum demişsin...

Kimseyi küçümsediğim yok ve kimseyi resim atmadı diye gruptan atacak halim de yok bazı üslupsuz mesajların ve yalan dolanlarından dolayı seni o grupta görmek istemedim.
Dün mesajında "Berke adlı şahıs" yazıp bugün özel mesajda "kardeşim" diye hitap etmen de neyin nesi anlamadım 180 derece bir dönüş yapmışsın her neyse bundan sonra benimle iletişime geçme.
Açık konuşmayı severim vs. gibi artist artist gelip olayın aslını bilmeden insanları karalama hadi kolay gelsin.

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Berke Bir insana "Resim yoksa gruptan atarım tarzında " bir yaklasımla bu soruyu ilk! olarak soruyorsan sinirlenip "Aldıgımda TC ile fatura gönderirim" diyerek terslerim.Ben alıcam dediysem alacagımdır.Sen sözüme degil Resime itehat edersen en sert sekilde gazabıma ugrarsın.
Yasına vererekten Sesimi cıkarmadım.Ben yokkan sorgusuz gruptan cıkarmıssın."anneannem yogun bakıma alındı herseyi bir kenera bıraktım.Velasıl iyi oldu cıkardık hersey rayına oturdu." Sonra foruma baktım atılmısım.Ne garip "Resim atmadıgım icin atılmısım".
Öncelikle bisey yaparken kalbini kırar mıyım.Ayıp olur mu.Bu bana yakısır mı diyerek düsünmek gerekir.Bu yakısık bir durum degildir.
"Kardes" olayına gelicek olursak;
Sana Bisiklet parcalar vs 3 binlik Faturayı Gönderdim.Neden?.Sözüme inanmayıp yalan atıyor musuz gibi Resim istedigin icin.Simdi Sen bugun Faturayı gördün.Adam dogru söylemis dedin.Sen grupta Bu lastik iyi aldım ! dedin biz sana güvendik gittik o lastigi bile bugun aldım biliyor musun?.Attıgım 2500TL lik fatura ve yarında atacagım (bisikletle gelen parcalarda) faturada onuda göreceksin.Biz böyle yaparken sen gruptan Resimi vs yok diye atarsan agır konusurum.
Cevap yazdın.Dedim ki yasına verdim Senin diyerek "Kardesim diye " hitap ettim.
Ha sen "Baska anneden KARDES lafını duymadıysan kusura bakma Berke buna ben bısey yapamam".
Kullanıyorum konusuna gelince "Sen herkes ben aldım ondan alıyor sanıyorsun sanırım" öyle bir his olmus sende kücük dagları ben yarattım gibi.Muratogludan Arkasımda 56 kadro aldı Onu kullandım o zaten bana alma istegi verdi.Hatta bir kac kisiyede 56 kadro agrı yapmadı alsam buyuk mu olur diye danısmıslıgımda var istersen arkadasında Faturasını atarız resim vs?.Malum Sana söz vs yalan.Resim lazım belgesiz olmaz.
Arkadan konustun diyorsun."Arkadan konusmam icin senin haberin olmadan is cevirmem lazım.Ama bak FORUMDA Herkesin icinde yazmısım.Bu arkadan konusmak mı?.Özeldende yazdım sana ayıpladım.
Bu mesaj yasının verdigimi bisey mi bilmiyorum ama.Yasın kücükken Bu "EGO dan kurtul".Bu Senin ileride hep önüne gecicektir.
Eger bir hata yapıyorsan birini kırıyorsan "Hatanın dikine gitmiyceksin".Gidersen hatandan büyük hata yaparsın.Kısaca Elestiri kabul etmezsen Gelisemezsin.
Senin asıl sorunun EGO unutma EGO seytanın oyuncagıdır.
Kimse kusura bakmasın Resim at diye tutturan üstüne gruptan atan engelleyen ortada bisey yokken sorgu sualsiz kim olursa olsun kızarım.Agır konusurum.
İyi Forumlar Dilerim.
Fatura alındıgına dair attıgına deymistir rahatlamıssındır;
(link)
Bisikletini kulladıgım kardesimin muratoglundan alınma faturasını beraber olan resimlerimizide atıp tam rahatlatırım seni onuda istersen merak etme.Yarın benimkide %70 elimde olucak kargo bugun cıkmıs fabrikadan.Kendiminkinide canlı atarım.Mazallah forumdan atma.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35