Claris ve tiagra arası farklar

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resim yok diye atmadım tekrardan yazayım şu cümleyi :)
Neden attığımı önceki mesajda son paragrafta bulabilirsin. Ego demişsin bırak bu işleri egolu biri olsam millete bütçelerine göre bu bisikletin uygun olacağını söyleyip inceleme konumda her soruya cevap yazmazdim ama ben bunların hepsini yaptım sana yeni carraronla başarılar tekrardan engeli atıyorum sana muhatabim değilsin.

Scudo

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Berke Kaprisli bir bayan gibi "Engelini atıyorum sana muhattabım degilsin" diyerek gülmek.Ben gereken TEMA yı herkese hakkıyla aksettirdigimi düsünüyorum.Sana tek diyecegim unutma;
EGO Seytanın oyuncagıdır.
İyi Forumlar Dilerim.
(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hala ego diyor ya sokakta gülüyorum şu an yazdıklarımı okumuyorsun veya anlamiyorsun Ya da anlamak istemiyorsun yapacak bir seyim yok hayırlı işler

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
Kendi Varsayımlarına Benim üzerimden "Yalan" diyebiliyorsan sokaktada gülersin baska yerdede inanırım.Resim yok diye atıp sonra "yalan söylüyordu.İnandırıcı degildi diye attım.Yok bisikleti kullanıyorum dedi yalan söyledi" Bu sekilde mutlu olabilirsin.Kendi dogrularının var bisey diyemem.Arkasımın bisikletine binip kullandım demek bile yalan olmus.Neyse ben sana onun resimide faturalı atıyım emınım susucaksın seni resim susturur acın o yüzden zaten.
İyi Forumlar Dilerim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Asfsdadahhgs aglicam gülmekten adam hala resim yok diye attı diyor ya :)
Yalan meselesi önceki mesajimda belirttiğim alintida mevcut biraz okuma kültürünü gelistir 2 saattir aynı şeyleri yazıyorum ya :) 6 haziranda sen forumda yardım isteyen bir adama 052 kullanıyorum yazmissin halbuki daha bisikleti almamissin yalan dediğim konu resim atmamak değil bu ışte hadi sarzim bitiyor by fazla vakit harcadım sana laf anlatmak için benim kisiligimi bu forumda bilen biliyor zaten sen hala benim için egolu demeye devam et umrumda değilsin :)

Ayrıca ne acım olacak aynı bisikleti 1.5 yıldır kullanıyorum neyin acısı fazla komik olmaya basladin neyse :)

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Ağustos ayında aldığım 2014-metrix 30(scott) hibrid bike da claris full set mevcut ve acaba tiagraya yükseltsem mi diye düşünürken yorumlardan çok da elzem olmadığı kaanatine vardım...Tabii ki bir tık daha iyi olacağı kesin ama major bir problem çıkarmadan değişimin de çok anlamlı olmadığını düşünüyorum ki bir ayda 600 km ye yakın yol yaptım,sancılı bir durumu yok kısacası..

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.287
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Olan olmus, alan almis da bilgilendirme amacli yaziyorum clariste tek tikla birden fazla yukseltme yok ama tek tikla iki veya üç disli kucultme var. Kullandigim icin biliyorum.

Ayrica boyle grup olaylarindaki egosal yaklasimlar nedeniyle bu islere pek girmem uzak dururum, tek kisilik grup olmak daha eglenceli.

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
1 hafta önce carraro 052 aldım gayet güzel görüntüsü hoş tiagra seti nasıl bunu zamanla kullanarak anlıcagız

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Aradaki fark çok kayda değer durumda.. yalnız ben bu shimano sistemleri beğenmiyorum :) arka aktarıcılarını özellikle..

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Dostum özellikle kollarda çok bariz kalite farkı var. Samimiyetle söylüyorum tiagra temel ve adam gibi set. Tiagra ile 105 arasında o kadar mühim farklar olmayabilir ama bir claris veya sora ile tiagra arasında gerçekten kalite farkı var.

Tiagrası olan biri illa da 105 e geçmesi gereksiz olacaktır ama claris yerine tiagra gerçekten tercih edilesi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Fark olduğu gerçek.

Hani Tiagra mı Sora mı desen arada çok fark yok ( özellikle yeni serilerde ) ama Claris ve Tiagra arasında arkadaşında dediği gibi özellikle kollarda büyük farklılıklar var.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Tolga Çelebi Clarisle sora arasında kalmıştım sora tiagraya o kadar yaklaştıysa sora alayım sonra yükseltmekle uğraşmam sanırım ?

Tepki
232
Bisiklet
Salcano
hicbir fark yok sahsen kullandim ikisini de clarisi hala kullanmaktayim disli olarak farktan baska bir numarasi yok tabi ust seviye jant seti de takmayi dusunurseniz tiagra almakta fayda vardir

@Afyon35 sizde hangi bisiklet var