Çizimlerim...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Umarım kalmaz hatta sanmıyorum neden kalsın bir sorun.Eliniz en kısa zamanda düzelir tekrar çizmeye başlarsınız inşallah.Bence şu güzelim sezonda bisiklete binememek daha sıkıcı.Geçmiş olsun.Bu arada benim kardeşimde ressam MSÜ mezunu kendisi.

Scudo

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
o zaman benden çok daha iyi çizim yapıyordur ben herhangi bir eğitim almadım çünkü:eek: :) elim tabiki iyileşicek ama ne bilim işte insan öyle hissediyor :(

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Daha iyi çiziyordur değilde şöyle bir durum var yanlış hatırlamıyorsam kendisi 2000 de mezun oldu.İki tane kişisel sergi açtı ve öğrencileri var akademiye hazırlıyor onlarıda.Yani o bir ressam;)
Yetenek çok mühim ama bu konuda ve belliki sizinde var.Neden üstüne gitmediniz yada arzu etmediniz akademik bir eğitim almayı.Sadece hobi olarak ilgileniyorsanızda çok başarılı.Bende çok yetenekliydim hatta girdimde sınavlarına MSÜ nin zamanında ama ben sadece 20 günlük bir hazırlanma sürecinden sonra girmiştim ve tabikide kazanamamıştım.Sadece yetenek yeterli olmuyor elbette.Hatta sınav esnasında unutmuyorum bir ara yanımdaki kızın kağıdına kaydı gözlerim ve çizdiklerini görünce kendi kendime senin ne işin var burda diye sordum ve akabinde kağıdımı teslim edip çıktım sınavdan.:)

Şu sakatlığın içinde şunu söylemek istiyorum.Moral seviyeni düşürme.Ben fazlaca sakatlık geçirmiş biri olarak şuan hissettiklerini algılayabiliyorum.Sakatlanmak çok kötü bir duygu vücudunuzun bir uzvunu kullanamıyor olmak bu sakatlık süresinde onun gittikçe güçsüzleştiğini hissetmek çok ciddi şekilde bozuyor insanın moralini ve seninde dediğin gibi içten içe acaba düzelmeyecekmi diye endişeler beliriyor insanın beyninde.Demek istediğim,içini sıkma tabikide iyileşecek hatta eskisi gibi güçlüde olacak.Ama bu tedavi ve iyileşme süreci ardından sana tavsiyem doktorunun vereceği kültür fizik hareketlerini ve benzeri eline tekrar güç kazandıracak uygulamarı sakın göz ardı edip tembellik yapma.Çok önemli bir süreç bu bahsettiğim.Sonra halk arasında 'yer etti' diye bir tanım vardır ya işte o gerçekleşiyor ve çok hassaslaşıyor sakatlanan bölge.Tekrar geçmiş olsun,kendine iyi bak.

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
geçmiş olsun...döwme derken kalıcıdan bahsedıorum maıkna kullanabılıomusun?

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76

üstüne gıtmemek değil de şöle diyim;başka konular, alanlar daha ön planda oldu benım için sanırım; müzik, dans gibi, 4 sene prof dans ettım, kısa bı sure muzıkle ilgilendim...ama "dans" herzaman bırınci lada oldu ve inşallah dans egıtmenı olmak istıyorumm..bu arada mimar sinan üni. nin sınavına bende girdım..birinci yedek olarak kazandım ama kayıt yaptırmayan olmadı, giremedim..seneyi hatırklamıyorum ama ; bir eliyle diğerıne eldiven giydiren iki el çizdirmişlerdi ;)

sakatlık konusuna gelince evet eminim iyileşicek; ben onu şöle bi hissiyatla söledim:

dun akşam gayet guzel beyaz kağıdımı, kalemımı aldım önume hazırladım, bırden çizemeyeceğimi anlayım dumur oldum ondan =)

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
resımdekı yazı harıç birebir:D yerdekı cesetler daha belırgın olucak şekılde bırde adamın elınde kılıç yerıne kan damlayan balta...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Dansçıları seviyorum,birçokda arakadaşım vardı pro dansçı.Değişik bir havaları oluyor .
Sınavda bizede yana yatmış içi gözüken bir kova,kerpeten ve çay fincanı çizdirmişlerdi.Size çizdirdikleri daha zormuş ama o ne öle hatta imkansız gibi geliyor bana şuan:)
Bu arada bende senle aynı kaderi paylaşıyorum dizimi sakatladım evde oturuyorum.Çarcabuk iyileşip sezon sona ermeden son pedallamalara yetişmemiz dileğiyle hoşçakal .

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Sevgili Okan,dövme yaptırmaya karar verip pro bir dövmeci bulduğun zaman zaten çizim sorununuda halletmiş oluyorsun.Bu kişilerin tamamı zon derece iyi çizim yapabiliyorlar işlerinin temeli bu zaten.Hem sen istediğin şekli ne kadar iyi bilen birine çizdirsende en nihayetinde bunu alıp sana dövmeyi yapacak adama götüreceksin vücuduna çizmesi için.
Bu resimde muhtemelen Conan'dan esinlenmiş,belkide odur.Böyle ilüstrasyonları bu tarz çizgiromanlarda bulabilirsin fazlasıyla.Hatta direk gidip bir kaç dizi Conan alsan yeterli.

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
bu şeklı hayatında hiç çizmemiş birisine çizdirdiğnde denek olmuş olursun...merınde çizecek usta yok kıme götursem çizeriz 2 saatlık işi war halederıs dio ama kendılerınden çok emın olmaları benı korkutuyo döwme bu 1 kere yaptırlılır...

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Bence hiç öyle risklere girme.Seninde dediğin gibi bu bir kere yaptıralacak birşey,hata kabul etmez.Eğer gerçekten kararlıysan bence hiç üşenme ve bütçene o yönde bir ekleme yapıp gel İstanbul'da yaptır.
Al sana incelemen için bir kaç site.Bunlar önde gelen stüdyoların siteleri.Gözün kapalı gidebilirsin.

(link)
(link)
(link) (bu sayfada bir sorun var galiba belki ileride düzelir diye koydum)

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
(link)

(link)

(link)
(Carmen M.)

(link)
(J. Satriani)

resimleri webcam ile çektim o yüzden kalitesiz kusura bakmayın...

• Beğen
Tepkiler: Anıl(shopar)

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
gerçekten güzel resimler devamının gelmesini isteriz :D

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
yukarıda bir resim eksik kalmış ;

(link)
(Carmen M.) bu olucaktı....

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Daha önceki çizimler daha iyi gibi..:) bunlarda güzel olmuş eline sağlık blusessy..

Sadece öbür resimlerle kıyaslama yaptım bu resimleri,yoksa performans düşüklüğümü...;)

Tebrik ederim,kolay gelsin...

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
olabilir =) performans düşüklüğüde oolabilir ya da netlikleeri kötü olduğu içinde olabilir öncekiler scan ettirilmişti...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
@_bluessy_

Bir çok etken olabilir yanii..,:)

O zaman biz, scan olayında sorun var diyelim geçelim..;)