Cırcır böceğinin nasıl susacağını bilen var mı?

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
3. güne gireceğiz evin hizasında ki bir ağaca ki aramızdaki mesafe 10 yoktur, tünemiş olan bu muhterem böcek artık sabredemeyeceğim şekilde ötmeye devam ediyor. Yav diyorum akşam susar bekliyorum yok, gece susar o da yok saat 3-4 hiç fark etmiyor arkadaş için. Sabah 9-10 keza aynı yani günün her anı ötüyor bu. Sinirlerim bozulacak birşey okuyamıyorsun tv izleyemiyorsun odaklanamıyorsun. Nolur biri yardım etsin nasıl gidecek yada susacak. Ağaç a çıksam nasıl bulacağım ufacık mahluk kos koca ağaç. Böcek ilacı sıksam ne sıkmasam ne. Belediye ye söylesem ilgilenmezler zaten. Varmı derdime bi çare?

Scudo

maviox

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Mehmet Yılmaz
Bisiklet
Giant
Ağacı ilaçla, yakın ağaçlarıda ilaçla en azından yakında ötmez[emoji28]

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Bak şimdi soğanı alıyosun ortadan ikiye bölüyosun sonra onu kaynatıyosun çıkan şeyi balla karıştırıyosun. Sonra bu karışımı saf kokainle böyle çamur kıvamına getiriyosun ve ağaca sürüyosun. Alem yaparken ötmeyi unutacaklardır.

scitakoglu

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Specialized
İşin zor sesine alış daha kolay. Ben artık duymuyorım bile. Hatta bunu yazaken bile onlarcası cırlayıp duruyor :))

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Alışmayı denedim ama olmuyor. Tamam deniz kenarında olsak uzaktan sesi gelse hoş ama kulağımın dibinde ve susmuyor. Araştırdım erkek böcek dişiyi etkilemek için öter miş ve en çok öten kazanırmış. Bunların uçkur sevdası bizi geriyor resmen:hihi:

barayda

Daimi Üye
Tepki
173
İsim
barayda tunca
Bisiklet
b'Twin
Başka yere taşın boşver.

• Beğen
Tepkiler: poet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
9 yıldır Ege dışında yaşıyorum, Doğu, İç Anadolu, Karadeniz derken evime hasret kaldım. Çekirge sesleri, Ağusutos böceği, sıcakta yanmayı, uyuyamamayı bile özledim. O sesleri dahi özlüyorum desem ne dersiniz ?

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
doğanın dengesi bu o böcek ötecek yapacak bişe yok alışmaya bakın

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ben genelde yüksek sesle ŞŞŞŞŞŞŞTTT diye bağırırım.Genelde işe yarar deneyin.

• Beğen
Tepkiler: BugAdam

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Ege güzel ona lafım yok ama işte sefası da cefasıda içinde, Bağırmak güzel fikir ama akşam yada gece bu biraz zor olacak :kötü:. Olmadı yarın ağaca bi su tutturayım kaçar belki.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Köpek kovucu bazen kısa bir süre susturuyor, kendim bizzat denedim. Yaklaşık bir 15 günleri kaldı biraz daha sabır.

• Beğen
Tepkiler: poet

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Biraz zahmetli, aynı zamanda maliyetli ancak ağaca kola sıkmak kesin çözüm.

Hayır dalga geçmek için değil, ciddi olarak kola bu gibi istenmeyen haşere için ideal. Neredeyse saf şeker olduğu için karıncaları ağaca topluyor, onlarda orada kendilerinden başka ne böcek varsa indiriyorlar mideye. İlk kez Adapazarında bahçesi olan bir vatandaştan duymuştum, çözüm garantili.

Ayrıca bir not, wd40 bulamadığınız durumda paslanmış bir mekanizmayı da kolayla açabiliyorsunuz. Bildiğiniz asit ve insanlar bunu içecek olarak tüketiyor.

AliG.

Aktif Üye
Tepki
163
Bisiklet
Diğer
Baykuş olaydı eyidi baykuş oldumu fazla böcek ötmez ama tek sorun baykuş ötüyor sabaha kadar :D güzeldir ötmeleri insan sesi, araba sesi, motor sesi, şehir gürültüsündense kulağımın dibinde ötecek böceğe razıyım senelerdir doğru düzgün ne kuş sesi (martı hariç) bu çevrede nede bir böcek sesi var şehirden bu yüzden nefret ediyorum...

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlaç değil de ağaca su sıkın öldürmeyin hayvancağızı

• Beğen