Cinnah (Ankara) yokuşu tırmananlar?

Scudo

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@hakanemrez
Arka tekeri çıkarırken vites en küçük dişlide olacak. QR mandalini gevsetirseniz bisikletin arkasını kaldırınca teker kendi kendine düşer. Zincirler kurtarıp alabilirsiniz tekeri.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Saikou
QR mandali dediğiniz şu portatif Mandal değil mi?
Birde zinciri sağa sola değmeden nasıl arabaya koyucam ? Yani zincir sallanma yapmaz mi boşta kalınca ?
Umarim anlatabildim

honeybadger

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Burada yazılanları görünce bende bugun sabah vurdum kendimi yola. 2 ve 3. çarklar arası durmadan çıkabildim. Yokuş olayı bende hırs yapmaya başladı.

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@hakanemrez

Sağa sola çarpar herhalde. Hiç öyle taşımadığım için ne yapılır bilmiyorum.

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@honeybadger
Aynen hırs yapar.. hala da çıkıyoruz..
daha da hızlı çıkmak gerek.. !

Cinnahlı

Üye
Tepki
1
İsim
Ata
Odtü'de okuyorum ve okula bisikletle gidip gelmek istiyorum atakule taraflarında oturuyorum(turan güneşte)Sizce hergün Cinnah yokuşu denen illeti çıkmayı başarabilir miyim merak ediyorum.Bir de dağ bisikleti mi şehir bisikleti mi almalıyım onda da kararsızım.Bütçem max 1000 lira Salcano Ng 650 veya btwin rockrider 520 ve eğer şehir alırsam Salcano city fun 60 almayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: sivribey

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
genç bir arkadaşımız da okula gidip gelirken hergün o yokuşu kullanıyor yol bisikleti ile çıkıyor üstelik. başlarda 3 defa dinleniyorum diyordu aradan 1-2 ay geçti şimdi durmaksızın çıkabiliyor. Siz de yapabilirsiniz üstelik şehir bisikleti ile daha kolay. Size tavsiyem sabit maşalı v frenli bir city bike almanız olacaktır

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
448
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@Cinnahlı
illaki cinnahi kullanmak zorunda degilsiniz,misal turan gunese kepekli yokusundan da gidebilirsiniz:D.Saka bir yana alternatif olarak dikmen caddesinden girerek ara sokaklardan da bence turan gunese ulasabilirsiniz.Boylece ayni yukseltiyi tirmansaniz bile cinnah kadar acimasiz olmaz diye dusunuyorum.
Muhtemelen sizin aklinizdaki rota kizilay uzerinden cinnahi tirmanarak turan gunese ulasmak.Buna alternatif olarak odtunun hemen yan yolundan(1071 malazgirt) dikmene kadar rahatca gidebilirsiniz.Bence bu soyledigim alternatif sizin icin en iyi yol.Boylece cinnahi tirmanmak zorunda kalmayacaksiniz.
Bisiklet konusunda fazla bir sey soyleyemem,yol'cuyum,eger dag ve sehir arasinda kaldiysaniz ve daga tepeye adiminizi atmayacaksaniz bence sehir alin,hatta yol'a gelin.Son olarak cinnahi ben istirap degil de sinav sonrasi kendime verdigim bir hediye olarak tirmanirdim.Cinnah sonunda botanik parka ugramak kendimi cennet bahcesinde hissettirirdi.Bazen algilayis bicimimizi degistirmek acilarimizdan da zevk almamizi sagliyor...

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@hakanemrez
hocam cinnahı ikinci denemede çıktığınızı yazmışsınız ama ben gene de daha rahat çıkmak için bir tavsiye vereyim. normal pedal yerine spd pedal kullanın, bayağı katkısı oluyor. ben 4-5 ay önce tırmanmıştım orayı size diğer bir tavsiyem de yokuşu çıktıktan sonra beklemeden sola dönün tabelaları takip ederek kuğuluya tekrar inin, tekrar tırmanın. Yani oval bir parkur gibi düşünüp kondisyonunuzun yettiği ölçüde tur atın, bende faydalı olmuştu hani 2 saat yokuş çıkıcaz deseler, ne kadar seri tırmanırdım bilmem ama kesinlikle uygun bir tempo bulup ara vermeden çıkabilirdim.

Bu arada ben oraya akşam 10-11 gibi gidiyordum, patlamaların olduğu zamanda yaptığım için yollar da tenhaydı şimdi bu dediğim mümkün mü emin değilim

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
Eskişehir yolu üzerinde bisiklet sürme işine ne diyorsunuz ? Atakuleden başkent üniversitesine kadar sürmek istiyorum

• Beğen
Tepkiler: reed

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Yaris bisikleti alip strava yuklerseniz ve bi de climb chalange lara katilirsaniz dur durak vermeden her yere gidersiniz hele ki kom olma pahasina yokuslari 30km ortalama ile cikacaginiz gunler gelir

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@hakanemrez
Önü en büyük dişliye, arkayı da en küçüğe aldıktan sonra jant mandalını açıp lastiği aşağı ittirin, hemen düşecektir. Zincire alttan takılı kalır, onu da kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Önü en büyüğe aldığınız için de zincir olabilecek en gergin halinde olur, daha az sallanır.

• Beğen
Tepkiler: sivribey

sivribey

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
salvador dali
Bisiklet
Carraro
@Cinnahlı sana şehir bisikleti gider..carraro 224~225 veya düz maşa sedona 410...ikinci el düşünursen sahibindende(ankarada) giant escape 2 var..999 lira yazmış pazarlikla biraz daha düşebilir...

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
448
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@turac000
bulundugum yurt itibariyle hep eskisehir yolunu kullaniyorum.Bazi dikkat edilecek yerler var(ozellikle kavsaklar) burada biraz daha dikkatli bir sekilde gecersen sorun olmaz.Sahsen bana eskisehir yolu,kizilay-besevler arasinda yolun tek seride dustugu yerlerden daha guvenli geliyor

• Beğen
Tepkiler: reed

FARGO

Aktif Üye
Tepki
455
Bisiklet
Geotech
Cinnah yokuşunu bir kere MTB ile hiç ayağa kalkmadan ve durmadan çıkmıştım. Üçüncü viteste, 22-28 oranında. Ancak zaman tutmak aklıma gelmedi.

• Beğen
Tepkiler: ahmet afşar

Cotyoran52

An Engineer Cyclist
Tepki
1.662
İsim
Kotyoralı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikletliler için ciddi zorlayıcı bir Ankara parkuru. Kondisyon yoksa birkaç dinlenmede çıkılır ancak, bunun kardeşi Seğmenler yokuşudur ki o da çok fenadır. Ben bugün Cinnah değil de Seğmenler tarafını kullandım sanki daha az yorucu gibi. Tam bir yokuş antremanı parkuru Cinnah. Yokuşu bitirince Ata Kule belirir ve bütün yorgunluğunuz biter, ta ki Oran yokuşuna girene kadar :D