Çin'den sipariş ettiğim bisiklet aksesuarları ve incelemem

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
öncelikle belirteyim fiyatlarr 27 eylül 2014 fiyatlarıdır. ürünlerin gelmesi 3 4 hafta sürüyor. acelem yok diyorsanız sipariş edin.ürünler gelmezse refund talep ederek para iadesi yaptırma imkanınız var bu konuda hiç sıkıntı olmuyor.
ürünlerin kalitesi genel olarak bazıları Türkiyedekiler gibi ya da bir seviye daha kalitesiz ama çeşitin çok olması bisikletinize estetik ürünler almanız için büyük avantaj.Yine de bazı ürünlerin kalitesizliği yadsınamaz. sizlere faydalı olabileceğini düşündüm. ürün aldıkça sürekli güncelleyeceğim. İyi forumlar
Sele altı çanta... Türkiye fiyatı 20 25 tl olması lazım linkte 5.30 dolar. benim beklentilerimi karşıladı iç lastik yama seti ve birkaç ufak şey de alabilir. bisiklet üzerinde kaba görüntüsü yok.
(link)
Ayarlanabilir matara tutucu Türkiye fiyatı 10 15 tl den başlar. linkte 2.90 dolar. ayarlanabilir olması güzel özellik malzeme kalitesi fena değil.
(link)
katlanır mtb çamurluk Türkiyede en kötüleri 30 35 tl den başlar sitede 6.42 dolar. katlanabilmesi mükemmel özellik. bisikletiinde çamurluk görüntüsüne dayanamayanlar için tavsiye edilir. işlevsellik olarak yoğun yağmurlarda çaresiz kalsa da iş görüyor :)
(link)
armwarmer Türkiye fiyatları 20 liradan başlıyor sitede 3.55 dolar güzel ürün tavsiye edilir ölçülerine dikkat ederek sipariş etmenizde fayda var.
(link)
Üçgen Çanta Türkiye fiyatları 25 liradan başlıyor sitede 5050 dolar. ürün kesinlikle tavsiye edilir Türkiyedeki modellerden daha hoş ve sağlam
(link)
arka stop lambası Türkiyede 10 Tl den başlar sitede 1,10 dolar aydınlatması fena değil geceleri iş görüyor. mağdur etmedi:)
(link)
matara tutucu sitede 2,90 dolar işlevseldir tarzı gayet hoştur.
(link)
barend burda 20 tl den başlıyor sanırım sitede 4,70 dolar ben bisiklete monte etmedim çünkü çapı benim bisiklete küçük geldi fren vites kollarının da orjinalliğini bozmak istemedim ama işe yarar bi ürün gidon ölçülerine dikkat ederek almanızda fayda var:)
(link)
kablosuz 24 fonksiyonlu km saati. burda 45 50 tl den başlar sitede 9 dolar. ürünü 3 4 ay kullandım hız verileri doğru. arka ışık maksimum hız falan gayet güzel. ama tabi malzeme kalitesi doğğal olarak sigmalara göre falan biraz düşük bence başlangıç aşamasında ya da prfesyonel düşünmeyenler için kullanışlı.
(link)
wolfbike jelli eldiven burda 30 tl den başlar sitede iste 9-10 dolar gayet güzel eldivenler tavsiye ederim.
(link)
led flaşörler gayet güzel çokça kullandım.
(link)

Scudo

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Ebay 20 25 gün ü rahat buluyor.. o konuda aliexpress daha iyi zaten hep aliyi kullanıyorum ☺

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Fiyatlar çok düşük, üstelik kapına kadar geliyor. :)

Bu gidişle Türkiye'deki bisikletçiler nasıl satmaya devam edecekler merak ediyorum.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bu gidişle her kes bu sisteme geçeceği için sektör Türkiye' de sıkıntıya girecek. Ancak emin olun bisiklet firmaları kar derdinde değiller. Onları böyle zorlayan gümrük..

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Bu siteler gerçekten harika.
Geçen hafta 0.2$'lık ürün sipariş ettim. Kargolandı gözüküyor ama nasıl olucak bilmiyorum. Türkiyede birşey almaya kalksan en kötü 3-4 tl kargo parası veriyorsun. Bu sitede ürünleri yurt dışından getirttiriyorsun hemde ücretsiz.
Daha önce de 3.5$'a ebay'dan km sayacı almıştım. Çok güzel ve memnunum.
@semih s.
Gecikmenin siteyle alakası yok. Sitede zaten satıcılar ürünleri satıyorlar.
Ürünü kargoya veren satıcı geç vermiş olabilir.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Serkan HODANCI

Bisiklet firmaları kar derdinde değilse ne derdindeler? Kiralarını, maaşlarını nasıl ödeyecekler? Bunlar kar amacıyla çalışmayan yardım kuruluşları mı?

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@Ali Uzel

Aynen çok güzel birşey siteyi gezince kendimi hayal dünyasında hissettim.

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
@ozan aktürk
Kadans yok ama modellere bi bakın derim

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Ali Uzel

Benim bahsettiğim olay 3 kuruşa alıp 30 kuruşa vermiyorlar. 3 kuruş + 25 kuruş vergi + 2 kuruş kar gibi. Elbette orantılar saçma dizildi ama demek istediğimi anlatmak maksadı ile misal olarak verdim. Teşekkür ederim..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ebay'den aldığımız ürünler genellikle 3-5 günde istanbula ulaşıyor.. ne oluyorsa istanbulda oluyor..
paket bi torbaya ekleniyor torbadan çıkıyor başka torbaya ekleniyor derken adresinize gelene kadar (ülke içinde) 2 hafta geçiyor..

totalde 3 haftada ürün elinize ulaşıyor.. o torbaların çalışma mantığını güncellemeleri lazım :confused:

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
dolar üzerinden yapılan alışverişler kredi kartıyla nasıl ödeniyor,

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Bu e-baydan gelen ürünlerde sizi evde bulamasalar bile geldik ama bulamadık yazısı bırakıyorlar mı acaba ? Ben ayın 5 inde bir sipariş verdim 3 haftayı geçti daha gelmedi gelmezse ne yapabilirim acaba ?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Ptt apartmanin kapisina sticker yapistiriyor. Uzerinde geldigi saat vs yaziyor. Gerci benim son iki siparisimi zile bile basmadan apartmanin kapisina birakip gitti postaci. onuda anlamis degilim.

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
@MertAG
Özel kargoları seçmediyseniz zaten türkiye de dağıtımı Ptt yapıyor. Not bırakıyorlar. Ayrıca bugün benim siparişlerin de 1.partisi geldi daha 4 parti var [emoji1]. Dağıtıcıya mesai saatlerinde evde olmadığımızı öyledim. İsterseniz komşunuza bırakayım dedi. Bende telefon et haber ver ben gelir alırım dedim. Dağıtımı yapan ptt de yurtdışı paketler evde bulunamamışsa bir kişide oluyor. Gidip oradan alıraınız.
Bügün gelenler
Yağmurluk(beden büyük geldi satılacak)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/8b9cbc16ae4e8a7c798dbcd527e60fe2.jpg
Su geçirmez canta(telefonun ekranı görüyorsunuz)
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/a0c0668dca8a782156185cb6781d709f.jpg
Ve eldiven
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/27/74790559aa4ce399588f34e000e441d2.jpg

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
@Fırat Y.
Ben de sorun olmuyor hesap kesilirken iş bankası kendi döviz kurundan tl g e çevirip hesaba yansıtıyor

semih s.

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
Aslında herkes ömer çolak beyin yaptığı gibi yurtdışından aldığı ürünleri buradan paylaşsa çok yararlı bi konu olmaz mı? Sipariş konusunda kararsız arkadaşlar gelir bu konusa 4 5 sayfa gezer tüm sorunlarını gidererek kendisine ve bütçesine en uygun siparişi vermiş olur? Sonuçta ürünleri yurt dışından istediğimiz içn iadesiyle kimse uğraşmak istemiyor..