Chain Reaction Cycles

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@CY3535 Valla sizin şansınıza öyle olmuş. Geçen sene 20ye yakın alışverişmim oldu. Hiç birisi 11 günü geçmedi. En erken 6 günde geldi.

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim
Scudo

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
@ratm kargo takipli geliyor taşıyıcı parcelforce yazıyor ama ülkemizde ptt ye giriyor sanırım verdikleri takip no ile ptt nin sayfasından takip ediyorum kargo istanbulda şuan. bu arada 69 dolarlık alışverişe 61 TL vergi yazmışlar hayırlı olsun yeni gümrük kanunu :) 26 sında verdim sparişi yarın yarından sonra elimde olur

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@ratm

Yav tekrar tekrar okudum da bana mı hep takipli geliyordu kargolar anlamadım senelerdir hepsi tracking geldi standart shippinglerin ilginç.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
İsim
Hakan Engin
@ozansefer

Maalesef hocam, artık durum bu, güzel günler geride kaldı :(

@Halilibrahim

Halil İbrahim, sen böyle deyince merak ettim üye girişi yaptım, en son nisan 2015 de alışveriş yapmışım, o tarihte ve ondan öncekilerde izleme numarası vermemiş hiç. Zaten en son yaptığım alışveriş çok gecikince ptt yi falan aramıştım, tabii tracking numarası olmayınca fazla birşey yapamamışlardı, oradan hatırlıyorum

CY3535

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Çağlar YILMAZ
Bisiklet
Lapierre
@ihsan onur şener
Şanslı azınlık diyelim :)) yine de verdikleri hizmetten ben memnun değilim.

Emresari

Üye
Tepki
24
İsim
Emre
Bisiklet
KTM
arkadaslar hibike yada bike discount dan indirim kuponu olan varsa bana da verebilir mi :)

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
ParcelForce ile takipli geldi 2 adet dışlastik..
26'sında vermiştim siparişi.. 27'sinde paketlenmiş, 28. inde havaalanındaymış.. o gece yarısı İstanbul havaalanına inmiş... İngiltere'den 2 günde İstanbul'a gelen ürün, istanbul'da 4 gününün sonunda bugün elime geçti.. :) Bence oldukça hızlı.. ;)
24 Euro+ kargo olduğu için klasik 60 krş. damga vergisi çıkmış..

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
chainreaction indirim kodu verebilecek olan varsa cok makbule gecer.

simdiden tesekkurler.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bu sitelerde kişiye özel indirim kodu diye bir şey olduğunu zannetmiyorum. Mesela Ahmet'e özel %10 indirim, böyle bir şeye rastlamadım şu zamana kadar. Olursa kolektif bir indirim olur zaten. Öteki türlü, kişiye özel "gift voucher" yani hediye çekleri olabilir. Bu çekleri de kimsenin kolay kolay paylaşacağını zannetmiyorum zira nakitten bir farkları yok. Demek istediğim, bu konudan ekmek çıkmaz kolay kolay, boşuna siparişlerinizi ertelemeyin :)

• Beğen
Tepkiler: ozansefer ve ratm

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
40
Merhaba
az önce chain reaction cycles'dan tacx t2650 trainer aldım. indirim kodumla birlikte toplam 386 lira ödemem gerekirken kartımdan crc adına 430 lira çekildi. bu fark neden oluştu? kargomda ücretsiz. arada büyük bir kaybım oldu sebebi nedir bir hata varsa iptal edeyim yola çıkmadan

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Merhabalar. Mesai saatleri dışında bankaların döviz kurlarının çok daha yüksek olduğunu bilirsiniz. Ayrıca alışveriş tutarınız önce USD para birimine çevirilir sonra mastercard ve visa nın güncel uyguladığı komisyon oranları da (%3 ila %5) tutara eklendikten sonra kartınızdan tahsil edilir. Şu anda provizyonda o rakamı görüyor olabilirsiniz normaldir. Bankanız kur düzenlemesini yaptıktan sonra provizyonda görülen rakamı 1 hafta ila 10 gün içerisinde kurda çok fazla yukarı doğru bir hareket olmamışsa lehinize düşürerek güncel harcamalarınıza yansıtır. Bu benim kendi deneyimimdir. Bu fazla tutarın neden ortaya çıktığını ben de bankanın çağrı merkezini arayıp sormuştum. Verilen cevap aynen bu anlattıklarıma yakın birşeydi.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
482
İptal ederseniz kartınıza 386 lira gelir yine ve aradaki 50 lira hava parası olarak komisyon ve kur farkına gider.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
İsim
Hakan Engin
Bankalar şu kurun dalgalanma dönemlerinde özellikle saçma sapan kur oranları uyguluyorlar. Hem chain reaction hem de bike discount dan son dönemlerde alışverişim oldu, normal kurla alakası olmayan fiyatlar çıktı. İki farklı banka ile yaptım alışverişi. Hatta bununla ilgili konu açacaktım forumda , normal piyasa kuru ile hesap yapan ve o şekilde para çeken bir banka - kredi kartı var mı kullanan diye. Merak ediyorum

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.705
Bisiklet
Cervélo
Dövizi yüksekten hesaplıyorlar %5 gibi bir fark yansıyor sorun yok :ckskc:

Siz ödeyeceğiniz vergiyi hesaplamaya başlayın bence

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Ziraat bankasında böyle kurdan dolayı farklılıklar çıkmıyor. Aynı sorunu yapı kredide yaşadık merlinden alışveriş yaparken.

B

BF Okuru

Misafir
Banka farketmeksizin haftasonu ve işlem saatleri dışında o fark çıkar...

Normal işlem saatlerinde bile hiçbir banka / kuruluş normal piyasa kuru ile işlem yapmaz, yaparsa boşa amelelik yapmış olur...

İlla ki banka kuru ile piyasa kuru arasında fark olacaktır, bu fark ani kur hareketlerinin olduğu zamanlarda daha da artar, hiçbir banka ya da kuruluş cumartesi 3,65 USD kurundan müşterisine yansıttığı alışveriş için Pazartesi günü karşı tarafa 3,75 üzerinden borçlanmak istemez...

Yukarıda yazıldığı gibi %5 gibi de bir komisyon vardır ki bunu bankalar değil ilgili kuruluş (visa / mastercard) alır.

Serkan Bey'e de katılıyorum,bakalım vergi ne kadar çıkacak...

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
@ratm

yapi kredi doviz cinsinden hesap özeti uygulaması başlattı geçenlerde. euro veya dolar olarak seçebiliyorsunuz, ödemeyi seçiminize göre borçlandırıyorlar. ödeme zamanında da seçtiğiniz döviz olarak ödeme bekliyorlar yalnız, TL ödeyecekseniz de o günün kurundan tabii.

aykut alihocaoğlu

Aktif Üye
Tepki
40
giren girdi birde vergi girecek desenize öğrenci halimle ne iş açtım da trainer almak gibi bir hata yaptım bilmiyorum Türkiye fiyatına denk gelecek resmen.
vergi %kaç onu da hesaplayayım :(

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Yurtdışı alışverişlerde kur farkı ödememek için enpara/encard kullanırsanız kur farkı vs. ödemezsiniz.Kardın kendisininde ücreti, aidatı, havale ücreti vs. yok.

• Beğen
Tepkiler: Ned Stark