Cervelo S2 2013

Scudo
Tepki
20
Bisiklet
Colnago
Hayirli olsun, Kadro görüntüsü süper, agirlik bakimindan carbon icin biraz fazla ama yine de carbonun sürüs esnasinda ki farkini yasatmasi bile yetiyodur..

Carbon alu ye göre bozuk yolda cok farkettiriyoryormu gercekten?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Üye
Tepki
2
8.85 kg Sedona 621 alu kadrolu bisikletimden ağır olması jantlarla ilgili herhalde ama gerçekten çok beğendim kazasız belasız bir de ne kadardır günahı onu öğrenebilir miyiz sorması ayıp ...

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
evet bozuk yolda ciddi bir sürüş farkı var :)

ağırlık konusunda haklısınız, sadece kadrom üst seviye, diğer tüm malzemeler orta-alt seviye. tüm parayı kadroya verdim diyorum zaten bende :)
cervelonun sitesinde kadro 2000 dolar, komple bisiklet 2800 dolar olarak geçiyor. ben de benzer bir fiyata aldım komple bisikleti. paranın %70ini kadroya verdiğim için bir pişmanlık duymuyorum, üzerindeki tüm komponentler zamanla yenilenecek inşallah param oldukça :) değişmeyecek tek şey kadro

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
cervelo çoğu insanın hayallerini süsleyen bir makine :) hayırlı olsun

• Beğen

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
bisikletiniz hayırlı olsun gerçekten çok güzel duruyor :) ağırlık meselesine gelince bence çok aşırı takılmayın fakat kadronuz da pek hafif bir kadro değil.yabancı sitelerde 2011-2012 modelleri için ortalama 1150-1200 gram olarak yazıyorlar.zaten görüntü olarak da belli ediyor kendini fakat sizin bu kadroda ağırlıklı dikkat etmeniz gereken şey aerodinamizimdir.zaten aero seri bir kadro olduğunu siz de yazmışsınız.çok takılacak bir mesele değil yine çok rahatlıkla 7 kg seviyelerine inebilirsiniz yüksek donanım ile fakat yine de belirtmek istedim :) ileride benim de triatlon bisikleti olarak düşündüğüm markalardan birisi cervelo.bence mükemmel seçim yapmışsınız özellikle de son zamanlarda aero yol bisikletlerinin moda olmaya başladığını düşünürsek :)

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
teşekkürler fatih :) düşüncem seninle tam olarak aynı
kadro ağırlığımı tekrar kontrol ettim internetten, yanlış yazmışım 1350 değil 1150 grammış S2 kadrosu :)

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın

emir ünver

Daimi Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Hayirli ugurlu olsun ve kazasiz surusler dilerim.bildigim ve aklinizda durmasini istedigim cerveloda olan sorunu paylasayim.cervelo muthis bir kadro olmasina ragmen BB; yani orta gobek cevresinde catlamalar oldugu konusu cok dolasiyor forumlarda ve kullanici yorumlarinda. Arada bir kontrol edip, carbon kotu yoldada nekadar guzel hissettiriyor deyip dikkatsizlik etmemek gerek. Alu kadro carbon kadro farketmez , gozunu uzerinden ayirmamanizda fayda var. Amacim fesatlik yapmak degil bu mukemmel kadronuzu korumanizda bir nebzede uyarida bulunmak nacizane:)) umarim guzel gunlerde kullanirsiniz tekrar tekrar ve tekrar:))

• Beğen

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Yok artık diyorum :) gerçekten şahane bişey..Daha az önce youtube tan cervello p5 serisinin yapılışını islemiştim piyasadaki en hızlı bisiklet olduğunu söylüyolardı :) sonra bu konuyu görünce bi tuhaf oldum :) Güle güle kazasız belasız kullanın inş :)

• Beğen

CenkT

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Carraro
İyi günlerde kullanmanızı dilerim. Sakıncası yoksa nereden aldığınızı yazabilirmisiniz? Eğer yurt dışından gelmişse ne şekilde getirdiniz?

Kader Kerem

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Whistle
Yok artık diyorum :) gerçekten şahane bişey..Daha az önce youtube tan cervello p5 serisinin yapılışını islemiştim piyasadaki en hızlı bisiklet olduğunu söylüyolardı :) sonra bu konuyu görünce bi tuhaf oldum :) Güle güle kazasız belasız kullanın inş :)

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Teşekkürler herkese :)

@CenkT

Cenk bey, Türkiye'de bir tek bisiklet cumhuriyetinde cervelo var sanırım. ben de oradan aldım. vitrinlerinde duruyordu :) hatta satıcı, vitrin boşaldı resmen dedi, vitrinde 7-8 focus vardı ama benim cerveloyu çıkarınca vitrin gerçekten boşaldı :D tam ortadaydı cervelom

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun. Allah (c.c) nazarlardan saklasın. Süper bir bisiklet. Kazasız sürüşler. Bizede saip olsun:mlk:

• Beğen

yucel gulesenoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
360
Bisiklet
Pinarello
bisikletinizi güle güle kullanın, benimde bi ara satın alma listemde olan bir bisiklet idi kendisi :)
buna güzel bir profilli jant yakışır...

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
hocam, hayırlı uğurlu olsun. çok asil duruyor.

bisikleti türkiyeden mi aldınız, ben de kadro olarak almak istiyorum, yol göstrebilir misiniz?

• Beğen

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanmanız dileklerimle.

Specialized sever iken Cervelo ile estetik anlayışım seviye atladı son dönemde.
P5 TT kadrosuna aşığım resmen. Alsam gözümü her çevirdiğimde görebileceğim bir yerde tutacak binmeyeceğim muhtemelen o derece :)

bisiklet cumhuriyetinde orjinalde fiyatlar dolar olarak ne ise Euro cinsi satılıyor. O fark da üst modellerde ciddi bir fark malesef.

• Beğen

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Ali Demir

evet, bisiklet cumhuriyetinden aldım. bu model 2013'ün. 2012yi getirtip getirtemeyeceklerini sordum, mümkün değil dediler. aynı şekilde sadece kadro getirtip getirtemeyeceklerini de sordum, cevap yine aynıydı :(

sadece kadro alacak olsaydım, yurt dışından(ingiltere) sipariş edecektim. aslında sezon sonu indiriminde bir 2012 S2 kadro bulmuştum (1600 dolar) fakat 250 dolar shipping + %18 tax + 65 tl konşimento ücreti ile birlikte, yine zararlı çıkmış oluyordum neredeyse..

bu alternatiflerin hepsini düşündüm, en son burdan almanın en mantıklısı olduğuna karar verdim

@Onder.Eren

evet, o kısım biraz belimi büktü diyebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Çok Yakışıklı bu canavar kazasız belasız iyi günlerde kullanın ( fazla evde durmasın ama :) )

• Beğen

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Bisikletiniz cok güzel, güle güle kullanin!
Ama bir kac noktaya deginmek istiyorum:
Lastikleriniz cok dayaniksiz, bir mevsim dayanirlarsa iyi! Tabii ki ne kadar cok ve nasil kullandiginiza bagli!
Bisikletin agirligi konusuna gelince; anlamasi güc yorumlar yapilmis. Vücudundaki yag orani % 10 - % 12 olan bir insanin 2 kilo bisiklet agirligi üzerine kafa yormasina gerek yok. Yag orani % 10 olan birisi (bayagi antrenmanli) 70 kilo vücut agirligi olsa, 7 kilo yag var demektir. Prolar gibi antrenman yapip bu yag oranini % 3-5 e düsürse, kaybedecegi agirlik3-4 kiloyu bulur. Yani 8 kilo bisiklet 4 kiloya iner kabaca! :) Ayrica bu yag hücrelerinin kas hücrelerine kiyasla % 30 u kadar oksijen yaktigini da düsünürsek, 2 kilo hafif bisiklet yerine 2 kilo yag agirligini düsürmek cok daha karlidir performans acisindan!
Yani lüzumsuz kafa yorulan bir konu!
Yok ben profesyonel yarisciyim, zaten yag oranim %5 i gecmez diyorsaniz, o zaman bisikletin agirligini azaltmanizda yarar vardir. Yani her an patlayabilecek hafif ve pahali yol lastikleri, Gossamer yerine karbon pedallar,...vs. vs. kullanacaksiniz.
Bütün Türkiye' de böyle seylere ihtiyaci olan insan sayisi 100 ü bulur mu acaba? Ama sadece böyle seylere sadece sahip olmak isteyenlerin disinda, hakkiyla kullanan!

http://www.marathonfitness.de/wordpress/wp-content/uploads/2013/02/MarathonFitness-AccuMeasure-K%C3%B6rperfett-Caliper-Messung-M%C3%A4nner.jpg