Çatal: RST 191 C6/63mm ayarı

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Arkadaşlar merhabalar Trek 3700 kullanan bir arkadaşım bana sormuştu bende yanlış bilgilendirme yapmamak için siz değerli forum üyelerine soruyorum ön maşa sertlik ayarını nasıl yapabiliriz?Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ön maşa RST 191 C6/63mm...

Sevgi ve saygılarımla...
H.Can DEMİREL

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Maşanın sağ ve sol bacakları üzerindeki vanaya benzer düğmeleri sağa doğru eşit tur çevirmelisiniz. Her iki bacakta da ayrı ayrı sertlik ayar mekanizması olduğunu düşünüyorum her ne kadar maşayı ezbere tanımasam da. Bu yüzden ilk olarak her iki bacağı da en yumuşak konuma alırsanız daha sonra eşit miktarda çevirmek daha kolay olacaktır.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Halil verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Arkadaşıma ileteceğim.
Sevgi ve saygılar...
H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Vana DeĞİl Daha Çok Plastİk Tipaya Benzer İkİ Nesne Var Onlarda Çikabİlİyor Ve Altlari BoŞ , Bİr Fonksİyonu Olduklarini Sanmiyorum.
AmartİsÖrÜn En Altinsa SaĞda Ve Solda İkİ Tane Alyan Vİda Var Yalniz Onlari Denemedİm HİÇ

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
O zaman sertlik ayarı yok diyebiliriz...Bazı amortisörlerde iki tarafta olan bazı larında da tek tarafta olan (+) ve (') yazılı bir ayar düğmesi yoksa yok demektir...

Aşağıdaki alyen vidalara dokunmaman yararına olacaktır...Onlar amortisörünü birarada tutuyor...Ancak bakım zamanları sökülebilir......

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Johny benden önce yetişmiş. Bu "tıpa"ların çıkabiliyor olması, bir fonksiyonları olmadığına işaret eder. Demek oluyor ki herhangi bir ayar mevcut değil.

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
trek 3700 bende de var ve uzerindeki rst masalarda ayar yapilamiyor.

Bende birsey sormak istiyorum,bu ayarlanabilen mekanik masalarda sadece tek bacagin ustunde ayar kolu olan modeller var mi?

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim konu anlaşılmıştır. Saygı ve sevgilerimi sunarım.
H.Can DEMİREL

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@scorpion99

Tabi ki tek bacak üzerinden ayar yapılabilen modeller mevcut. Genelde bir tarafta kilit sistemi (lock out) olduğunda bu söz konusu oluyor. Bir bacak (sağ bacak) kilit mekanizması taşıdığından yaylanmayı sağlayan sistem burada bulunmuyor, onun yerine lock out ve bazen de rebound (geri tepme) sistemi yer alıyor. Sol bacakta da yaylanmayı sağlayan sistem bulunuyor, bu yüzden de sertlik ayarı yine sol bacak üzerinde oluyor.

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Benim sormak istedigim kilit sistemi olmayanlar icindi ve sizin genelde kilitlilerde rastlanir demenizden cevabimi aldim tesekkur ederim.