CAS'ın Alberto Contador Hakkındaki Kararı 2012 Şubatta

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bütün spor dallarında deli gibi doping kullanılıyor . İngiliz , İspanyol , İtalyan , Alman futbol ve basketbol liglerini bir araştırsalar. Hele NBA , NHL

Zinedine Zidane bile doping kullandığını kabul etti. Ne ceza aldı ?

(link)

Scudo
Tepki
34
En son attığı twitte, antrenmanlara dönme zamanı diyerek, tt bisikletiyle poz vermiş. Dönüşü muhteşem olacak diye düşünüyorum :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Pinto’dan Contador’a Destek

Alberto Contador’un iki yıl men cezası almasının ardından memleketi Pinto’da İspanyol bisikletçiye destek amacıyla organizasyon düzenlendi.

Geçen Pazartesi Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nden İspanyol bisikletçi Alberto Contador’a iki yıl men cezası kararı çıkmasının ardından Pazar günü bisikletçiye destek amacıyla bir tur düzenlendi.
Tur öncesinde iki bin kişinin destek amacıyla belediye meydanında toplanmasının ardından düzenlenen bisiklet turuna iki yıl men cezası alan Alberto Contador da katıldı. Antrenmanını bitirdikten sonra sürpriz yapan Contador, belediye balkonundan da kendisine destek amacıyla toplananlara teşekkür etti.

14 Şubat 2012
(link)

• Beğen
Tepkiler: Selcuk ASLAN

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
DÖnüşü muhteşem olacak diyen arkadaşlar, viraja geniş girip dar çıksın aman DİKKAT...
Bir FABİAN CANCELLARA ve CADEL EVANS hayranı olarak yazıyorum buraya!!! ve hiç bir zamanda (schlek) salak ile avanak kardeşleri desteklemedim :D
" Yeni jenerasyon sporcuların çok hızlı şekilde geliştiği gözle görülür şekilde mevcut. CONTADOR çok iyi bir yokuşçu olabilir, Ama daha düne kadarda CANCELLARA nın rakibi yoktu; ŞİMDİ T.MARTİN :D Eminim ki ne yokuşçular, ne tempocular ve ne zamana karşıcılar yetişecektir bu kısa sürede. Yeni jenerasyonu her zaman destekliyorum!!! ama bir DOPİNG ciyi aslaaaa... miktarı önemli değil ne olursa olsun, Doping eylemini gerçekleştirmiş birisi cezasız kalmamalı."

CONTADOR BİR DOPİNG cidir!!!! Ve HER ZAMAN BUNUNLA ANILACAKTIR!!!

ŞAFAK saygılar dostum... :D

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
"Contador'un yokluğu bizi etkilemez"

RadioShack-Nissan'ın sportif direktörü Johan Bruyneel, Alberto Contador'un Fransa Bisiklet Turu'na katılmayacak olmasının planlarını değiştirmeyeceğini söyledi. Bruyneel, "Andy Schleck'le çalışmak muhteşem" ifadelerini kullandı.

"Contador'un katılmayacak olması, Fransa Bisiklet Turu'nu kontrol etmeyi daha zor hâle getirecek" diyen sportif direktör Belçika basınına yaptığı açıklamalarda "Cadel Evans da bunun altını çizmişti. Alberto'nun yokluğu her şeyi daha karmaşık hâle getiriyor. Lâkin bizim hedeflerimiz aynı kalacak" dedi.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin Alberto Contador'a verdiği iki yıllık ceza sonrası 2010 Fransa Bisiklet Turu galibi ilân edilen RadioShack-Nissan bisikletçisi Andy Schleck ile ilgili konuşan Bruyneel, "Contador kararından sonra Andy ile birkaç kez konuştum. Kendisini 2010'un gerçek şampiyonu olarak görmüyor" açıklamasında bulundu.

Andy'nin bu yıl Fransa Turu'nu merkeze alacağını söyleyen Belçikalı direktör, "Andy'nin Klasikler'de elinden geldiği kadar iyi olmasını istiyoruz. Çok kaliteli bir isim. Fakat esas odak noktamız Fransa Turu olacak" ifadelerini kullandı.

21 Şubar 2012
(link)