İnceleme Carraro Mini Velo

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Selam

Uzun süredir bisikletsizdim. Uygun fiyatlı bir şey arıyordum. İş yerine 15dk'lık yürüme mesafesini biraz düşüreyim, ayağımı yerden kessin yeter diyerekten arayışa koyulmuştum. Bu modeli gördüm.

Bisiklet biraz butik bir ürün olmuş, accell bisiklet n11 indirimleri için 111 tane üretmiş. Zaten minivelo sınıfında ürün bulmak Türkiye'de imkansıza yakın olduğu için bu fiyata kaçırmadım. En azından minivelo deneyimim olur. Çelik kadro ve maşa olduğu için kompanentler sıkıntı çıkarsada akmaz kokmaz ana malzemenin üzerinde oynarım dedim ve almış bulundum. Şu an almak isterseniz kargo dahil 699₺'ye alabilirsiniz.

Lafı uzatmadan incelemeye geçeyim. Bisiklet büyük bir kutuda toplu olarak geldi. İçinden çıkan uyumlu anahtar ve allen ile sadece gidonu düzeltip pedallarını takarak 5 dakikada kullanıma hazır hale getirdim.

İşten eve giderken mahallenin içine dalıp sokaklarda biraz pedalladım.

Vites; 1x6 giriş seviyesi shimano marka bir sistem var. Vites geçişleri tatminkar. Yokuşlarda ve inişlerde hızlıca vites geçişleri yapabildim.

Fren; Giriş seviyesi, aluminyum malzemeden yapılmış v-breake frenleri düşük hızda test edebildim ve yeterli buldum. Yüksek hızlar için yeterli olacağını sanmıyorum.

Konfor; Üzerinde ki sele biraz yarış tipi olduğu için çok konforlu olmadı. İdare eder mi diye sorarsanız evet idare edebilir. Bisikletin kadro yapısı itibariyle bir sürüş konforu var ama bu kesinlikle iyi bir seleyle desteklenmeli.

Görünüm; Çok tatlı retro bir yapısı var. Mahallede 2 kişi hemen sordu bu ne farklı bisiklet, nereden aldın diye. Türkiye'de farklı bisikletler her zaman güzel görünür. Çünkü piyasa çok dar, mini velo kadro yapısını çoğu bisiklet kullanıcısı bile görmemiştir. Bu ufaklık, tatlı görüntüsüyle ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor.

Genel malzeme kalitesi; Her şey giriş seviyesi. Fiyat bu kur ortamında çok düşük, bu yüzden beklentiyi yüksek tutmadım. Fiyatına göre iyi diyebilirim. En azından elimizde akarı kokarı olmayan çelik kadro ve maşa var. İyi bakılırsa güncellemeler yapılarak uzun yıllar hizmet verebilir.

Genel değerlendirme ve sonuç; 174cm ve 72kg ebatlarındayım. Yetişkin bir insanın ayağını yerden kesecek, kısa mesafelerde can kurtarıcı olabilecek genel manada yeterli bir bisiklet. Kanaatkar bir kişi için kısa mesafelerde tatmin eder. Gerçek bir fiyat/performans ürünü. Bunun yanında muhafaza etme ve taşıma kolaylığı var. Toplu taşıma araçlarında taşınabilir. Evin boş bir köşesinde muhafaza edilebilir.

Ürünü görebilmeniz için çektiğim kısa bir video ve teknik detay listesinide şöyle bırakarak incelememi sonlandırayım.

İnceleme eksik kalabilir, modelle ilgili sormak istediğiniz bir soru olursa yanıtlamaya çalışırım.

KADRO20" CARRARO N11 ÇELİK 48CM V-FREN KIRMIZI-SİYAH-BEYAZ
MAŞA20" YOL 1" PASOLU ÇELİK
GİDONÇELİK SİYAH Genişlik: 60cm Çap:25.4mm
GİDON BOĞAZIÇELİK, GÜMÜŞ RENK, BORU:KROMAJ
ELCİKCARRARO KRATON SİYAH Boy:120mm
ELCİKCARRARO KRATON SİYAH Boy:90mm
SELE SAPIALÜMİNYUM NATÜREL Boy:300mm Çap:28.6mm
SELESİYAH
İÇ LASTİKCST 20X1.50-1.75 TİP:AMERİKAN/SCHRADER 35mm
DIŞ LASTİKCST 20X1.75 SİYAH/ REFLEKTÖRLÜ
ARKA DİŞLİShimano 6-VİTES 14-28
JANT20" FREEWAY ÇİFT KAT SİYAH 36 Delik TRAŞLI/ÇİZGİLİ
ZİNCİRKMC Z51 7-VİTES KAHVERENGİ
KRANK TAKIMI44 DİŞLİ-ÇELİK
ARKA DEĞİŞTİRİCİSHIMANO TOURNEY 6 VİTES
VİTES KOLUSHIMANO 6-VİTES ÇEVİRMELİ
FRENV-FREN
EK ÖZELLİKLERPark Ayağı, Zil

Scudo
Tepki
39
92 kiloyum çok mu komik durur acaba ? tern katlanır ım var onda sorun yok bunun taşıma kapasitesi nedir acaba? Boyum 1.78

ilerliyen zamanlarda vites sistemini daha iyi bir sistemle değiştirebilirmiyiz acaba?Halihazırda bir scott p4 ve tern c7 var bir bisiklet alıp memlekete bırakayım diyorum maksat sahilde ve düz yollarda sürmek çok rampa yol gitmeyeceğim muğla fethiye de kullanacağım.

Tepki
47
İsim
Mehmet Fikret
Iyi gunlerde kullanın allah kaza bela vermesin.

Tepki
37
Bisiklet
Trek
özellikle japonya'da baya yaygın. insanların trafikte rahatça sürebileceği işe gidip gelebileceği, tek eliyle kaldırıp indirebileceği pratik bisikletler. Katlanır bisikletlerin esnemesi konusu bunlarda çok daha az.

• Beğen
Tepkiler: velespit7 ve Ozicu

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
konuyu ilgili yere açtım

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tam "Katlanır varken bunu almaya gerek yok" diyecektim ki, 700 TL'lik fiyatını fark ettim. Bugün en düşük kalite vitesli katlanır 1500'den başlar oldu. Katlayıp metroya binme gibi bir ihtiyaç yoksa bu bisiklet 700 liraya alınıp şehir bisikleti olarak pekâlâ kullanılır.

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşa hadi neyse de keşke kadro alu olasymış. Benimde ilgimi çekmişti. Tartma şansınız oldu mu kaç kg acaba?

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
ay bence baya cool bir bisiklet almak istedim

yalnız bu v-fren değil, kaliper ikisi baya farklı :)

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Tepkiler: Şeffaf

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Şöyle bir mini veloya sahip olmak isterdim ama bunu türkiyede almak için böbreğin tekini satmak gerekir. Koltukları yatırıp arabanın arkasında taşımak, rahatça asansöre alıp eve çıkarmak için gayet güzel bi alet.

ozips

Aktif Üye
Tepki
309
İsim
özalp
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam bu carraro minivelo kaç kg acaba ?? ciddi ciddi düşünmeye başladım şimdi fiyat çok uygun :)

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok şık, dikkat çekiyor bu bisikletin aynısını izmirde bir bisikletçide görmüştüm.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
katlanır ıle uzun turlar yapan bırısı olarak esnememe olayı ve celık olması ılgımı cekmedı degıl bruno bıcycle sayfasını takıp edıyordum onlarda bu tarz hos aletler vardı tr de gorup ınceleyıp surmek ısterım gıttım bısıklet dukkanlarında bakınacagım :)

Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yav bune böyle çocuk bisikleti gibi (ironi)
Bu arada böyle tepkiler almanız nornaldir çok bilmişlik yapmayı bende dahil bütün milletimiz çok seviyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence İstanbul’a son derece uygun bir bisiklet. Bir kaç kere sipariş vermemek için kendimi zor tuttum.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hobi, kısa gezinti amaçlı bisiklet sürenler için uygun :harika:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Türko
Alışveriş ve yakındaysa işyerine gidiş için de uygun bence.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de sipariş vermemek için kendimi zor tutuyorum. Aslında mevcut bir bisikletim olmasa çoktan sipariş etmiştim.

basaran24

Üye
Tepki
17
İsim
osman
Bisiklet
Sedona
Ben istanbulda üniexpo bisiklet fuarinda gördüm sonra netten baktım satışta evde 2 tane bisikletim olmasına ragmen 1 yol 1 şehir dedim 2 de bundan olsun sonuçda 111 adet üretildi sayılı üzerinde istenirse küçük çaplı degişimlerde yapılır ferformans artırılır sonuçda imkan meselesi varsa alınabilir mantıklı tercih

• Beğen
Tepkiler: Fat1h

teo53

Bisikleti seven doğa gezgini ?
Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar biz 3 tane aldık. Dışarıda sürünce inanılmaz dikkat çekiyor. çok şekil bir bisiklet sürüşü gerçekten aşırı keyifli. Ağırlık olarak 9,5 kg civarında, aynakol ve pedallar 2,5 kg geliyor bilginiz olsun :) Üzerinde ciddi değişiklikler yapmak mümkünF49C0954-C1C4-4934-AE4F-E56CC88D970B.jpeg

Dosyalar