İnceleme Carraro Mini Velo

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@teo53 Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın. :)

Şu minik canavar benim de çok fena aklımı çeliyor...

• Muhteşem
Tepkiler: teo53
Scudo

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çoğu insanın bir heves alıp 100 km kullanmadan 2.el satış sitelerine ilanı koyacakları bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: velespit7

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Türko
Çoğu bisiklet öyle değil midir? En azından az yer kaplar. Bence apartman olayının yaygın olduğu kalabalık şehirler için uygun bir bisiklet. Zaten bu hırsızlık olayları bir süre sonra insanları mecburen bu tip bisikletlere yönlendirecek.

Bu arada ben kullandım bu bisikleti. İnceleme gayet doğru. Herşey giriş seviyesi, fiyatı da göz önüne alıp beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var. Ama sevimli bir bisiklet. Katlanırlara göre daha hafif ve sürüşü de daha rahat geldi bana. Daha az esniyor sanırım.

Spor için yetmez. Alışveriş, şehiriçi ulaşım ve kısa gezintiler için uygun. İkinci bisiklet olarak düşünülebilir.

teo53

Bisikleti seven doğa gezgini ?
Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mini veloya bagaj eklemek isteyen arkadaşlar bisiklet üzerinde bagaj bağlama yeri olmadığı için biraz eklenti yapmak gerekti dechatlondan aldığımız katlanabilir bisiklet bagajını fotoğraftaki eklentiler ile montajını yaptık şuan oldukça sağlam oldu.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@teo53
Müthiş olmuş. Ellerinize sağlık. Yani şimdiki para durumları böyle olmasa bu bisikletten çoktan almıştım. Çok heves ettim vallahi. Bir de sınırlı sayıda olması çok cezbedici. Güle güle kullanın.

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
Acaba ağırlığı nedir bisikletin

• Beğen

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Snanscam
9,5 kg civarında

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
güzel :)
hayırlı olsun

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
Orraaaaiiddd :d bende alayım ozmanteşekkürler

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Snanscam

196303
Şunu yapabilmek çok kolay yolda giderken biraz fazla asılın ön hemen geliyor :) buradan hafifliği ile ilgili bir fikir çıkartabilirsiniz belki :D

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
@teo53 ? Anlaşıldı ekipmandan ziyade kg önemli benim için bu fiyata güzel seçenek süpersin teşekkürler

• Beğen

basaran24

Üye
Tepki
17
İsim
osman
Bisiklet
Sedona
BEN DE 2 TANE ALDIM EVDE YATIYOR KIYAMADIM DAHA ÇIKARMAYA :) SABAH 2 EL TİAGRA SET VAR BİRİSİ İLE ANLAŞTIM ONU ALICAM BİRDE JANTLARLA OYNUYACAM BAKALIM GELİYOR GÜZEL BİR ŞEY

196313

196314

YOL GİDONLU DA YAPILA BİLİR GÜZEL OLMUŞ BENCE

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vay ercüment abim yaptı mı bunu :D Bu cihaz deli fişek oldu, claris setli falan efsane

Arkadaşlar merhaba Carraro 062 yol bisikletimin fabrikada garantide olmasından dolayı Mini Velo ile çok fazla zaman geçirdim.
Dün ise 23 Nisan vesilesi ile Yenikapıdan - Bebek sahile gidip geldik bisiklette bazı tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

- Bisiklet görüntüsü itibariyle inanılmaz dikkat çekiyor insanların çoğu ilk başta aaa çocuk bisikleti diye yaklaşıp sonrasında çok sevdiklerine şahit oluyorsunuz.
- Yol üzerinde Aktif Pedal Bülent Beyi ziyaret ettik kendiside yurtdışından mı aldınız çocuklar Türkiyede yok bunlardan dedi çok fazla soran olmaya başlamış kendisinin dediğine göre.
- Ölçü olarak bisiklet dış tekerden dış tekere 1,57 cm geliyor.
- Yolda giderken yol bisikletinden sonra sağdan soldan atlayıp zıplayabiliyorsunuz. Küçük yapısı sayesindede her deliğe girip çıkıyor.
- 1-2-3 viteslerde çok atik :D
- 4-5-6 vitesleri ise tırt ayna kol küçük kalıyor.
- Zincirin sürekli yerinden çıkma problemi mevcut istediğiniz kadar ayar yaptırın pedalı ayağınıza göre ayarladığınızda geri çevirdiğiniz an çoğunlukla çıkıyor.
- Sürekli binmek istiyorsanız eğer ki ben ciddi ciddi düşünmeye başladım aynakolu 2 li yapmakta fayda var. Düz yolda belli bir hıza ulaştıktan sonra bisiklet gitmiyor :D
- Gelelim fren konusuna frenler öyle ahım şahım değil ama çok kötüde değil temkinli sürmekte fayda var. Bir MTB, bir Yol Bisikletinde ki gibi zınk diye durmuyor. Lastik faktörüde var tabi
- Frenle ilgili önce pabuç değişkliği yapacağım sonucu gene paylaşırım sizlerle
- Yol tutuşu: üzerinde ki lastikler ne yazık ki naytingen şıtrayze :D işte azıcık yan yatırayım ben bu aradan geçerim dediğiniz an altınızda kayıp gidiyor haberiniz olsun bir lastik değişimi ister.
- Bagaj bağlama yeri bulunmadığından bir kaç modifikasyon yapmanız şart.
- Düz sahilde haftasonu keyif yapmak için çok ideal bir bisiklet
- Fiyat / Performans olarak 10 / 8 verebilirim. Aynakolu daha büyük tutabilirlerdi . ( Örneğin katlanabilir bisikletlerde Mosso, Carraronun farklı modellerinde, Ümit Bisiklet vb, vites seti Tourney olmasına rağmen ayna kol çok daha büyük)

- İncelemek isteyenlere 23 Nisan verilerimiz -
(link)
(link)

hgercek

Daimi Üye
Tepki
840
Fiyatına göre çok hoş bir bisiklet. Böyle bir bisikletin hız yapmak için kullanılmayacağını varsayarsak bence donanım hız için yeterli, ama yokuşlarda zorlayabilir. Ruble 6v 14-34t megarange ile değiştirilirse yokuşlarda rahatlar. Tabi muhtemelen aktarıcının da değişmesi gerekir.

KOMA

Daimi Üye
Tepki
213
İsim
Sinan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Klasik
Aliekspresste kadrolar var 2-3 çeşit tsunami marka reynolds borulardan imal edilmiş yazıyor ordanda sipariş edilip özelleştirilebilir. Tabi değer değmez tartışılır Japonya pazarına özgü bisikletler bildiğim kadarı ile çok az satışı vardır avrupa pazarında hemen her bilindik marka japonyaya üretiyor bu tip.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.913
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Snanscam

Adamlar komple bisikleti 750 TL'ye satıyor, siz 1.900 TL'lik kadro öneriyorsunuz. :kötü:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletin fiyatı ve üzerindeki parçalar uyumlu denilebilir.
Aynakol @teo53 arkadaşın dediği gibi şaşırtıcı derecede ağır, kapasitesi konusunda ise olumsuz bir şey diyemem, küçük teker ile hız yapmak bana pek uygun gelmediğinden yeterli bence. Yokuş için kısa yokuşlar dışında tek aynakol ile fazla olumlu bir tablo çizmek zor. Aynı durum katlanır bisikletlerde de var.
Üzerindeki lastikler cst naylon, yol tutuşu iyi değil, patlaklara da dayanıklı olduğunu sanmıyorum, ama bu fiyatlara da ancak bu kadar oluyor demek ki.
Gidon da keşke daha küçük olsaymış. Konfor için epey geniş tutulmuş, ama depolamada tekerlerden daha çok sorun çıkarıyor, sağa sola takılıyor. Bence bu tip bisikletlere geniş martı gidonlar yerine drop bar ya da kısa riser gidonlar daha uygun.

Parçalardaki bu olumsuzluklara karşın, küçük olması nedeniyle daha dayanıklı olacağını tahmin ettiğim jantlar ve şık çelik bir kadro olması iyi bir şey.

Sürüş genel olarak fena değil. Daha önce kullandığım katlanırlardan daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Ancak yol bisikleti gibi bir sürüş de beklemeyin, hıza ve tura uygun değil. Giriş seviyesi bir katlanır bisikletten daha iyi bir sürüş deneyimi ve daha düşük maliyet bu bisikletin artı yönleri.

İleride fırsat olursa lastiklerden başlayarak kadro dışındaki tüm parçalar yükseltilebilir. Alır almaz ilk aşamada hepsini birden değiştirmek bisikletin fiyatını misliyle aşar. Ben şimdilik sadece arkaya küçük bir bagaj taktım, bir de lastiklerin içine patlak önleyici şerit koydum. Bakalım kullanım durumuna göre oynarım üzerinde.

Sonuç olarak güzel, sevimli, bütçeye uygun bir gezinti bisikleti. Bisikleti evde saklayan, katlanır bisiklete göre daha hafif ve esnemeyen kadro isteyenler ve maliyet açısından daha uygun bir çözüm arayanlar için tavsiye edilebilir.

basaran24

Üye
Tepki
17
İsim
osman
Bisiklet
Sedona
ben dün sürme fırsatım oldu evde yatıyordu dedim hava sıcak çıktım istinye arabalı vapurdan sarıyer meydana gittim kıvrak bisiklet ama eksileri kadro 10 20 cm biraz daha uzun olabilirdi ferformans yapan birisi kesinlikle almasın ama üzerinde oynanırsa güzel olur ben tiagra set satın aldım birde jantlara el atıcam bakalım rüzgarda zaten hiç gitmiyor ercüment abiden esinlendim zaten bisikleti o ögretti bana

teo53

Tepki
395
İsim
Orçun
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rüzgarda otomatik ABS fren sistemi devreye giriyor ve güvenli bir duruş yapıyorsunuz pedalı çevirseniz bile gitmiyor :D TİAGRA SETe çevirdikten sonra ki fikirlerinizide paylaşırsanız çok memnun olurum ben şimdilik Aynakolu Büyütüp 2 liye çevirmek niyetindeyim ama Clariste aklımda

• Beğen
Tepkiler: basaran24

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
bu sabah benim de siparişim teslim edilmiş. Akşam kurulumu yapıp hemen deneme turuna çıkacağım. sempatikliği ve tatlılığına dayanamadım, verdim siparişi.

Sürüş sonrası fikirlerimi, deneyimlerimi ilaveten yazacağım :)