Carraro Flexi 121

Scudo

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@The Working Dead Hocam ben cumartesi günü 22km sürdüm. (ilk sürüşüm)
Gayet memnun kaldım.
2018 Mayıs ayında almıştım 1300'tl ye.
f/p bir ürün.
Flexi 121, 1700 ise diğerlerini düşünemiyorum. Bence alınır.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Patron Nerede 1700 tl fiyat gördünüz merak ediyorum. Sitesinde 1562 tl fiyatı.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@The Working Dead Ben 1 ay önce full aksesuarlı (Ön, arka ışık, kilit, iç lastik ) ikinci el bedavaya almışım valla. :):)Altın gibi değer kazanmış makina.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 Flexi 121 keşfedilmemiş bir üründü keşifedildi artık 1300 tl bedavaydı

• Beğen
Tepkiler: Patron

Patron

Üye
Tepki
17
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Yagizz2
Hocam senden bir ricam olacak.
Carraro ya yapmış olduğun modifikasyonları tek mesaj da buradan belirtirmisin?
Sen bisiklet üzerine biraz oynamıştın

hatala

Üye
Tepki
13
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Flexi 121 almayı düşünüyorum. 90 kiloyum. Beni taşır mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hatala Ben 82 kiloyum oğlum 28 kilo ikimiz biniyoruz sorun yok şimdilik.

• Beğen
Tepkiler: hatala

magbike

Üye
Tepki
0
İsim
A.GÜRCAN
@hatala Dostum bende 115 kg :) olmama rağmen kullanıyorum gayet memnunum sıkıntı çıkmadı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@magbike maaşallah. Ben de 105 kiloya düştüm, bisiklet canavar gibi. Her türlü taşıyor. Ben 1250 civarında satın almıştım, üzerine 500 koymuş demek ki.

Tepki
1
@Karansouvenir09 CARRARO FLEXI 121 kullanıyorsunuz gördüğüm kadarı ile ve memnunsunuz? Öyle anlıyorum.
Beni de CARRARO FLEXI 121 almaya özendiriyorsunuz. Tur için rampalarda başka çare yok gibi geliyor bana da.
Dahon D8 alıp rubleyi ve ayna kolu değiştirmeyi düşünüyorum, ama yine de rampalarda yetmeyecekmiş gibi geliyor?
Arka 28 dişlide de arka attırıcı yere yakın gibi gözüküyor. Siz arka 28 de arka attırıcıyı değiştirmemeye ihtiyaç olmadığını söylüyorsunuz. Arka dişli 28 den büyük olursa gerekeceğini söylüyorsunuz anladığım kadarı ile?
Birde sormak istediğim sele borusu tamamen aşağıya iniyor mu? katlandığında sele biraz yukarıda mı kalıyor?

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@peacelovebrgm Dahona 3 lü aynakol takılabildiğinden emin olmanız lazım eğer aktarıcı yuvası yok ise yapamazsınız ve bildiğim dahonlarda da yok. Flexi 121 vitesi 1 in 1 de iken aktaıcı bacağı yere çok yakın ne yazıkki bir çözümü yok ( kısa bacak aktarıcı değiştirmekten başka ) Seleborusu tam içine girmiyor. Aşağıda katlandığnda durabilmesi ve aynakolun yere değmemesi için yapılan ayak olduğundan indiremiyorsunuz.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@peacelovebrgm
şimdi benım sistemde 7v olduğu için törneyin 28t dişliden sonraki bir büyük dişlili modeli 34t olan megarubleli modeli 34t de kesin aktarıcı değer
orjinalinde 28t dişlide yeter değmiyor zaten bende kısa bacaklı altus aktarıcı vardı boşta gidip onu taktım üzerindeki törniyi sökerek 1,5cm falan daha kısaydı bu bacak sanırım yanlış hatırlamıyorsam dedım elimde var takayım belki hafif kayaların olduğu arka tekerin battığı yola girerim o zaman arka aktarıcı 1*1de taşa değmesin

dahonlara brazeon ön aktarıcı takabileceğiniz bir kelepçe parça imal edilmiş aliexpresste satılıyor zaten sitede dahonu 2*8 sistemde kullananlar var projeleri var onlar yarcımcı olurlar diye düşünüyorum şahsi düşüncem hiç uğraşmayın bundan alın veya 2. el bulun tam bir tur canavarı yapmak isterseniz 22t32t40t bir kare milli aynakol takın (90/100tl civarı sıfırı)bisiklet vites dişli sistemi dünya turuna hazır olacaktır emin olun

bu modelde sele borusu inmiyor ortagöbek ile sele borusu aynı hizada sele borusu hafif yukarda kalıyor lakin arakdasında dediği gibi firma bu konuya çözüm bulmuş alta ayakta dik dengeli durması için bir ayak eklemiş (zaten ben otobüs vs uzun yolculuk edecekse bagajda seleyı boruyla alıyorum sele brooks olunca çizilme kesilme vakaları oluyor selemde bu durumlardan eski bisikletlerimdeyken hasarlar oluştu)

Tepki
5
herkese merhaba,

carrraro flexi 121 için olumsuz bir yorum görmedim, anladığım kadarıyla fiyat ve performans ürünü. şehir için kullanıma uygun.

eksi anlamda söylebileceğiniz bir özelliği var mıdır?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@samsunlu5534 Katlanırların hepsinin ortak problemi çok dik yokuşta pedala yüklenince burnu havaya dikiliyor. Kapatma mekanizmasındaki mıknatıslar zamanlar titreşimden gevşiyor düşmemesine dikkat edin.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@samsunlu5534 Dik rampada düzgün pozisyon almaz ve pedala sert basarsanız kafa kaldırıyor.
Mıknatıslarını iyice sıkın ben yolda düşürmüştüm accel bisiklete yazdım 1 hafta istanbula yolladılar ücretsiz taktırdım.
sele rahatsız kilonuz var ve kalçanız genişse değişir.
Vites aktarıcısı Revoshift bu kötü çünkü ön aktarcı tam geçmediğinde ses yapıyor ve yolda sesemi bakayım yola mı bakayım derken cok kaza atlattım dikkat dağıtıyor. 140 tl şuanki fiyatı ile shimano ef-41 almanızı öneririm baskada sorunu yok

• Beğen
Tepkiler: qwertyuop