Carraro Flexi 121

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Bende de Bianchi 121 var. Tek sorun vitesleri, geçişlerde bir sıkıntı var. ayar yapıldı ama tekrar yaptırıcam sanırım. Ayrıca ben 100 TL ye shimano ile değiştirdim vitesleri ve elcikleri. Bir diğer sorunda eğer mıknatısı tam yakalayamazsanız bisiklet katlanır vaziyette durmuyor düşüyor. Ya da ben beceremiyorum.

Scudo

bsalih

Aktif Üye
Tepki
199
İsim
B. Salih
Bisiklet
b'Twin
@Yagizz2

Hocam aynısı Aliexpress de 3,34 dolar

(link)

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar selam, yeni üye olduğum için konu açamıyorum buraya yazıp bilgilerinizden faydalanmak istedim.

Katlanır bisikletlerin gidonu genel olarak direk mil üzerine sabitlendiği için yüksek süratlerde aşırı bir direksiyon hassasiyeti oluyor.Yüksek süratlerde az biraz sağ sol yapılsa bisiklet altımızdan çıkacak gibi oluyor ve bu güven vermiyor bahsettiğim süratler 25-30 km gibi

Bu durumda gidon boynu kullanılsa gidon bir kaç cm öne alınsa bir nebze olsun iyileşme hassasiyette azalma olurmu? Sizlerin de bu konuda şikayeti olduysa ne gibi çözümler getirdiniz paylaşırsanız çok sevinirim.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bsalih servis ile iletişime geçtim temin ettim ücretsiz. Süper satış sonrası destek :) bu arada flexim ile çatalcaya gittiğim video yayında izlemek isteyen olursa. Bisikletin offroad asfalt yol performansı birazcıkta olsa cıkıyor valla açıkaçası tekerlek patlar diye bekledim hiçbir sorun olmadı maşallah :)

@0M42 vallahi 40 45 km yaptığım oluyor bazen ama direksiyon hafifliyor haliyle ama altımdan kaçıcak hissi yaşamadım hiç. Önemli olan oturuş pozisyonunuz

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@0M42 yüksek sürate genelde yokuş aşşağı ulaşabiliyorsunuz ve yokuşun başında iken oturma pozisyonunuzu selenin arkasına verirseniz hakimiyetiniz artar ve yokuşta fren yaparken ivme dağılımınız sağlıklı olur fren mesafeniz kısalır. Eğer önde oturup frenlerdeniz geç durur ve sonuçları ağır durumlar yaşayabilirsiniz :) ilk aldığımda bilinçsizce yokuştan iniyordum fren yaptım ancak çukura sert girdim ve malesef hala bel ağrısı uzun süre oturduğumda kuyruk sokumu kemğimde ağrılar oluşmakta sanırım zedeledim ama doktora gitmedim zamansızlıktan ondan sonra araştırdım ve fren için doğru oturuş pozisyona baktım ve benim pozisyonum baya yanlış ve tehlikeli idi.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkür ederim peki gidon boynu kullanmamın bana bir avantajı olurmu? Aldım bir tane tasammı takmasammı bilemedim şimdi.

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@0M42 yani bu katlanır bisikletler city bike geçiyor ve oturuş pozisyonu 90’ derece olmalı yani dik. Dirsekleriniz düze yakın ama azıcık kırık olmalı. Selenizide sizi dik tutacak pozisyona ayarlamanız lazım. Gidon boynu kullanırsanız bu açıyı koruyamayabilirsiniz diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yagizz2 yağız bey cevaplarınız için teşekkür ederim söylediklerinizi dikkate alarak yarın kontrol edeceğim farklı bir durum söz konusu ise düzeltip tekrar deneme yapacağım.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@appendix hocam bende gaza gelip kamera sipariş verdim bende çekim yapıcam :). Bu çekimler forumdan tanışıp tur düzenlediğim arkadaşalarımdan gelen görüntüler. Yakın zamanda gelirse kamera bende çekimlere başlıcam allahın izniyle :)

@0M42 rica ederim hocam ne demek sormak istediğiniz ne varsa gerek burdan Gerek özel mesajdan yazabilirsiniz

@Yagizz2 İnstagram da profil oluşturdum hesap adı Katlanamıyorum kullanıcı adı flexi_121 takip ederek destek verirseniz çok sevinirim keyifli günler :)

wsiwsi

Üye
Tepki
11
İsim
Haktan
Bisiklet
Carraro
Merhaba millet,
Aranıza yeni katıldım. Umarım bundan sonra da sık sık buralarda olup fikir alış-verişinde bulunacağım. Şimdilik literatüre hakim olmaya çalışıyorum :)

Bisikleti geçtiğimiz hafta sonu AnkaBike'tan aldım. İş-ev arası 2,5 km olan yolu katetmek ve hafta sonları 5-10 km'lik turlar yapmak hedefim ilk etapta. Sonra belirli geliştirmeler ile daha uzun yolculuklar hayal ediyorum. Şimdilik bunun önünde en büyük engel kondisyon. Yaklaşık 15-20 yıldır bisiklete binmiyorum desem yeridir. Bu sebeple bacak için plyometrics tarzı antrenmanlar ile bacak kaslarımı geliştirmeye başlayacağım bir yandan.

Bu arada sizlere yaptığım bir geliştirmeden bahsetmek istiyorum. Hem buradan okuduğum hem de deneyimlediğim üzere bisiklet katlandıktan sonra mıknatıs mekanizması yeterince iş görmüyor. Ancak daha önceden elimde bulunan bir mıknatıs ile bu performansı ciddi seviyelere çıkardım. Öyle ki bisikleti merdivenden aşağı sadece ön tarafından çekerek indirince bile bırakmadı :) Fikir vermesi açısından bir resim koyuyorum aşağıya. Bu mıknatısları "neodyum mıknatıs" kelimesini internetten aratarak bulabilirsiniz. Bu mıknatıslar oldukça güçlü ve boyutları ile manyetik alanları arasında bir orantı var. Bu boyutlardaki bir mıknatıs için kargo ücreti daha pahalı olacaktır muhtemelen. Ölçüleri şu anda hatırlamıyorum ancak kısa süre içerisinde buraya yazabilirim. İyi günler herkese.

parathoner

Aktif Üye
Tepki
345
İsim
Kerem
Bisiklet
Dahon
Bu arada arka lastiği sökmek isterseniz, mandallı olmadığı için 14-15 anahtar ile sökebiliyormuşuz, tabi eğer bisikletçi doğru hatırlıyorsa numaraları :) Çünkü denemeden söyledi bana.

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
@Yagizz2

aynalarını benim gibi içe çevir istersen, trafikte çok rahat oluyor (direksiyon genişliği azalmış oluyor) üstelik sağa sola dayarken sorun olmuyor:

kızkulesi.png

@parathoner
benim denediğim kadarıyla tilt500'de 15'lik anahtarlardandı. Bende şu 14 liralık ufak kurbağacıklardan aldım yanımda o var

• Beğen
Tepkiler: wsiwsi ve appendix
Tepki
4
İsim
yasin cengiz
merhaba arkadaşlar,aranıza katılmaktan dolayı ben de çok memnunum.ancak şöyle bir durum sözkonusu,flexi 121 maalesef alamadım.daha önce de belirttiğim gibi izmirde benim gezdiğim hiç bir satış noktasında yoktu.flexi106 ile yollarımı birleştirdim ben de :)
mıknatıs kolaylık olmuş,internetten araştıracağım.
bir sorum olacak,bisikleti kullanırken direksiyonda (tabir için kusura bakmayın,yeniyim) kaymalar oluyor.nasıl giderebiliriz? fikriniz var mı?

• Beğen
Tepkiler: muratcelen

wsiwsi

Üye
Tepki
11
İsim
Haktan
Bisiklet
Carraro
@parathoner Az önce denedim, 15 numara anahtar ile arka tekerlek sökülebiliyor.
@warrior4582 Mıknatıs olarak bendeki 20 mm çap X 20 mm yükseklik. Çap olarak çok iyi ama belki yüksekliği biraz azaltılabilir (15 mm gibi). Eğer katlanınca açılmasından şikayetçiyseniz ciddi farkediyor.

wsiwsi

Üye
Tepki
11
İsim
Haktan
Bisiklet
Carraro
@warrior4582 Bu boyutlar oldukça küçük, hiç bir işe yaramaz :) Bu yolladığınız 5 mm çap 2 mm kalınlıkta mıknatıslar. Oysa D20 yani 20 mm çap olmazsa olmaz. Diğer ölçü olan yükseklik bende 20 mm ama 15 mm de olabilir.

• Beğen
Tepkiler: qwertyuop