Carraro Flexi 121

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mhd beylikdüzünden taa maltepeye gidip aldım. İnt satışı yoktu dükkanın tandembisiklet

Scudo

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih1453 ilk bakım ücretsiz oda rodaj bakımı olduğu için diye biliyorum 6 ay veren bi firma duymadım

@mhd öyle bir değdiki bunca zaman yanlış selelerde boşuna ağrılar çekmişim eskiden taytla zor gittiğim yolu bununla taytsız gidip geliyorum taytıda giysem istanbuldan antalya ya vururum heralde :D

• Beğen
Tepkiler: mhd ve Fatih1453

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bir süre önce bu bisikletin 2018ini aldım, şimdi bir fiyat araştırması yapayım dedim, kendi sitesi dahil hiç bir yerde fiyat yok, elinde olanlar da 'stokta yok' girmişlerdir haliyle. Ben 1250 civarı bir paraya almıştım, arttı mı artmadı mı merak ettim doğrusu.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seydieser enson karaborsaydı ve 1450 tl den satış gördüğünü biliyorum

• Beğen
Tepkiler: bayk_ara

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yagizz2 o zaman iyi kilitlemek lazım bisikleti hanıma da 3-4 ay önce xiaomi mi 6 128 GB cep telefonu almıştım 1980 liraya, bugün baktım hepsiburada.com da 6.999 lira, nereye gidiyoruz?!

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o mi 6 olamaz :) mi8 dir ve şuan flexi 121 karaborsada da bitmiş 2. el 2016 modelini 1050 tl ye satan vardı :) ben yatağımın dibinde tutuyorum arkadaşı :D:D

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
Döviz meselesinden önce 2018 yılı içinde Carraro katlanır tercih edip alan son şanslı kullanıcılarız sanırım. İnternet sitesine baktım bende hakkaten fiyatlar kaldırılmış, sağlam zam geliyor belli..
Nasıl bi krizdeysek artık, flexi 108'imin değeri şuan 10 bin tl gözümde :D

Fatih1453

Üye
Tepki
7
İsim
Fatih
Merhaba arkadaşlar carraro flexi lastiklerini değiştiren oldu mu biraz inceledim de üzerinde gelen cts 20x1.75 olan lastik orta sınıfın çok altında gibi birde bir sorum daha olacak 20x1.75 neyi ifade ediyor.

• Beğen
Tepkiler: FoldingRider
Tepki
3
Bisiklet
Carraro
arkadaslar selam dün itibariyle temiz bir 2.el buldum ve hemen gidip aldim :) ilk izlenim sorum şu

aynakolu koruyan u şeklindeki demire tekerlek takaniniz oldu mu? bavul gibi yürürken çekebilmek için.

• Beğen

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Fatih1453 20 teker ebatını, 1.75 ise lastiğin genişliğini yani inceliği veya kalınlığı ifade ediyor kabaca..
Lastik orta kalitenin çok altında değil, orta kalite.. Eğer alacaksan üst düzey bir lastikle değiştirirsin ama uzun süre işini görür onlar, zira Dolar'dan dolayı çok zamlandı parçalar..

• Beğen
Tepkiler: Fatih1453

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇerkesOnur 2. elciler uyanmadan flexileri alıp stoklamak lazım 2019 u patlak faiş fiyatla gelirse 100 tl altına satarsın temiz ikinci eli :) Allahtan popiler olan sarıdan 2 tane var elimde :)

@seydieser şuan gözlerim kanadı :( gerçekten mi6

@Fatih1453 dostum lastik değiştiricem ama 1000 km olmasını bekliyordum ve 200 km lik turumda kabak olmasına rağmen %80 i mıcırlı olan 40 derecelik asfaltta patlamadığı için değiştirme km sini 2000 km ye çıkardım. Düşündüğüm sağlam çıktı. Gelelim rakamlara 20x1.75 dediği 20 jant ebatı ( 20 jant demeleri o rakamdan gelir ) 1.75 lastiğin en kalınlığı ve orjinalleri kalın yani sürtünme alanı fazla dolayısı ile asfalta temas eden yüzyi yüksek lastik değiştiricekseniz ideali olan 20x 1.50 tavsiye ederim ama hakimiyetiniz iyisi benim aklımda olan 20x1.15 alabilirsiniz yol bisikleti lastiği ile hemen hemen aynı genişlikte ama uygun iç lastikte alanız gerekiyo kısaca o masraflıdır biraz ideali schwalbe marathon 20x1.50 alınız zırhlıdır.

@genclerbirligi sizin dediğiniz dahonun bazı modellerinde var ve harici satılan parça oraya geçmeli şekilde monte ediliyor ama carraro için oraya birşey takmanız mümkün değil ( Kaynak yaptırırsanız başka ) :koptum:

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Yagizz2 Vallahi hiç mantıksız değil kardeşim, toplu para olsa hiç düşünmeden yapardım :) 2019'dan önce tahminim 1/2 hafta içinde rahat 200 TL bir zam gelir flexilere herhalde.. Tabi 2019'da Allah korusun dolar 8-9 liralara çıkarsa düşünemiyorum bile..

Dahona baktım az önce inanamadım, daha 2 ay önce fiyatı 2.600 TL olan bisikletin şuanki haline bakın.. Yerli üretim Carraro Bianchi satışı patlar bu fiyatlarla
Mariner D8 DAHON.png

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇerkesOnur Flexi 121 için net söyleye bilirim sezonu kapattı. AccelBisiklet dağıtım ve pazarlamadan tanıdıklarımı sorduğumda sevkiyat olmıyacak 2019 da sevkiyat olacağını söyledi. Sıfır flexi 121 uzun bir süre göremicez büyük ihtimalle. Ama firma stratejesini de kestiremiyorum...

dolar yerine flexi ye yatırım :) :koptum::koptum::koptum:

• Beğen
Tepkiler: ÇerkesOnur

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Yagizz2 Allah Allah yanlış tahmin etmiyorsam en çok satan katlanır modeli herhalde 121'dir, neden acaba..
Flexi 108 canavar çıktı şahsen iyi ki almışım diyorum, 109 zaten shimano sora set/52'lik aynakol/kojak lastik donanımı falan yarış atı gibi.. Yani belki diğer bu modellerine yönlendirme amaçlı olabilir, belki de dediğin gibi stratejidir ve zam sonrası dağıtım olur..

Dolar yerine flexi, diyorum ya gözümde 10 bin tl şuan sürmeye kıyamaz hale getirdiler :D

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇerkesOnur Eğer seninki o turuncu renkse 5000 $ daha koy üstüne :)

• Beğen

ÇerkesOnur

Aktif Üye
Tepki
175
Bisiklet
Carraro
@Yagizz2 Yok füme rengi aldım kardeşim 33 yaşında adamız ne işimiz var turuncuyla diye... aaah ah önyargılar kompleksler işte :D
yok memnunum ya acil durum harici seviyorum satmam sanırım, ama yol bisikleti de akıl çeliyor ara sıra..

• Beğen

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÇerkesOnur Gencecik abimizsin turuncu yanan birenk :) ama olsun fümelerde de kırmızı detaylar vardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam :) sportiflik katıyor fümesine

Yol bisikleti kışın 2. Bisikletimi büyük ihtimal soralı cavalier yada bianchi slr200 tourneyli olan( Rengine vurgun oldum grup seti gözüm görmüyo o bisiklette :) Gri mavi siyah renk kombinasyonu kullanmışlar ) snede kışa kadar para at kenara bi yol bisikleti temizinden 2. bisiklet olarak al istersen :)

• Beğen