Carraro Flexi 108 2018

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mae Govannen aynı çantadan var flexi 121 de kullanıyorum herhangi bir yere sürtmüyor

Scudo

Hannon le

Üye
Tepki
8
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
Merhabalar dün flexi 108 ile en uzun turumu yaptım. Hem flexi 108 ile hem de hayatımdaki en uzun sürüş olduğ undan benim için çok güzeldi ve sizlerle paylaşmak istedim. Bisikleti alalı yaklaşık bir ay oldu. Dünkü turu saymazsak 1 ayda en uzunu 19 km ve toplamı 90 km olan kısa turlar yapmıştım. Dün bir yere gidip dönme şeklinde 57 km yol yaptım. yolda bolca uzun çıkışlar ve inişler vardı. Giderken çok kuvvetli rüzgara karşı sürdüm, zorla tırmandığım rampalardan inerken bile rüzgar yüzünden hiç hızlanamadım. Gidiş tam bir eziyet oldu. Hatta yorgunluktan bisikleti katlayıp otobüs ile dönmeyi çok düşündüm ama neyse ki pes etmedim. Dönüşte rüzgarı arkama aldığımdan dönüş çok keyifli oldu. 64.4 km/h ile hız rekorumu da kırdım rampa inerken, epey riskliydi ama bir o kadar da eğlenceli oldu. Tur molalarla beraber toplamda 6 saat sürdü. 3 saat 45 dakika sürüş süresi. 15.1 km/h ortalama hızım (gidiş ortalaması 11 km/h).

Normalde 19 km den 57 km ye çıkmak çok doğru değil fakat ben müsabık olarak farklı bir branşla ilgilendiğimden altyapıma güvenerek zorladım kendimi. Ama her sporun kendine özel kondisyonu var ne yazıkki. Bacaklarımı biraz fazla zorladım dünden beri epey ağrıyor. 1-2 gün sürecek gibi. Ama yine de tatlı bir acı bu :) Ağrılar geçince aynı turu tekrarlamayı düşünüyorum. Bu defa daha kolay olacaktır.

Bu arada bisikletin performansı son derece iyiydi. Bazı uzun rampalarda epey bi zorlandım ama hiç inip ittirerek ilerlemedim, sürekli sürdüm. Max hıza ulaştığım rampada da pedalleme hızım yetmedi, boşa dönüyordu pedal. Uzun yol yapmayı düşünen arkadaşlar yokuşlar için belki arka rubleyi değiştirebilirler. İlerleyen zamanda bende değiştirmeyi düşünüyorum. 175901 dosyayı görüntüle 175900 dosyayı görüntüle

gonzalez45

Üye
Tepki
16
İsim
Ahmet
Arkadaşlar Carraro Flexi 108 ile Tern Link A7 arasında hangisini tavsiye edersiniz?

WAS-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.471
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kullanın.

Carraro Flexi kullanıcılar klübü mü kursak @Yagizz2 yağız bey.

FoldingRider

Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olabilir aslında Facebook grubu oluşturabiliriz

Hannon le

Üye
Tepki
8
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
@gonzalez45 hayırlı olsun. Ben de flexi 108 den çok memnun olduğum için flexi al yazacaktım dün ama tern hakkında hiçbir fikrim olmadığı için yanlış yönlendirmek istemedim. Dün tern videoları izledim biraz. Katlama mekanizması carrarodan çok daha iyi. Ama performans olarak da bence flexi 108 daha iyi (link a7 den). Bence burda en önemli kısım bisikleti ne kadar sık katlayacağın. Her gün bir kaç defa katlayacaksan tern daha mantıklı olabilirdi. Ama ben 1 ay da bir kaç defa katlama ihtiyacı duydum. O yüzden flexi 108 ile epey mutluyum.

gonzalez45

Üye
Tepki
16
İsim
Ahmet
@Hannon le Teşekkür ederim. Hergün kullanmayacağım için fazla katlama durumu olmaz diye düşünüyorum. Ayrıca Carraro da katlama sıkıntı değil,hemen katlanıp kurulabiliyor. Uçurum bir fark olduğunu düşünmüyorum. Flexi 108 donanım olarakta cazip geldi. 8 vites olması,lastikleri,aktarıcı sistemi A7 ye göre bir tık daha önde. Tern alsam sonradan bir takım masraflar daha yapacağımı düşündüğüm için Flexi 108 tercih ettim. Zaten çoğu bayide bulunmuyor. Yeni ürünler zamlı olarak gelecekmiş,zamdan etkilenmemek içinde aldım.

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@gonzalez45

Hayirli olsun,
güzel bir bisiklet, bu Carraro Tern ya da Dahon'dan geri durmuyor, fotolardan anladigim kadar. Yerli mi bu marka?

Hannon le

Üye
Tepki
8
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
Merhabalar. Flexi 108 e şöyle bir ruble takılabilir mi. (Gerekirse zinciri değiştirebilirim).

(link)

Hurol Yoney

Daimi Üye
Tepki
307
İsim
Hürol
Bisiklet
Diğer
Carraro Flexi 108 kaset göbeğe sahip ve sizin mevcut dişliniz de kaset dişli. Giriş yeri açısından bir sıkıntı yok. Üzerindeki arka aktarıcının altus m 310 modelinin azami dişli kapasitesini öğrenmeniz lazım. Eğer izin veriyorsa takabilirsiniz aksi takdirde daha uzun bacaklı bir arka aktarıcı almanız şart. Bir başka deyişle daha çok dişli kapasitesine sahip olan.

• Beğen
Tepkiler: Hannon le