Carraro Flexi 108 2018

Scudo

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
Güzelmiş. Ama gidonu hala dışa katlanıyor, lastikler katlı halde paralel değil. Şu mekanizmaları da bir geliştirseler de biz de şu amerikan megamonyasından kurtulsak artık. Patentini alırlar, çakmasını mı yaparlar yapsınlar artık.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Üye Adı merhaba genel olarak tur bisikleti ve yol bisikleti kullanıyorum bu bisikleti eşim için almıştım bende kışın ve arada sırada arabayla gittiğim gezilerde kullanıyorum.genel olarak güzel memnunum. Ağırlığı makul derecede.alüminyum oldugundan ağır sayılmaz.bendeki nexus göbekten vitesli sizin paylaştığınız resimdeki gibi aktarıcılı sistem değil alırsanız biraz fazla verip göbekten viteslisini tavsiye ederim pişman olmazsınız.ben genelde arabaya koyup götürdüğüm için sorun yok ama katlayıp metroya bineyim otobüse bineyim derseniz dahon, tern,brompton gibi sürükleyerek götüremiyorsunuz kaldırarak taşımanız gerekli en sevmediğim tarafı bu lakin fiyat olarak kıyasladıgınızda bu markalardan birini carraronun özelliklerinde ( nexus 7 göbekten vitesli, bagajlı ) bir bisiklet aldığınızda fiyat 3 katına çıkıyor. carraro flexi 107 - 1500tl. özetlemek gerekirse fiyat performans olarak iyi bir bisiklet benim için yeterli aldığıma pişman değilim ama siz aşırı sıklıkta kullanacaksanız ve bütçe sıkıntınız yoksa kesinlikle dahon yada brompton alın.

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
pardon birşey anlamadım, katladığınız zaman iki teker yan yana geliyor zaten. Sonra seleden tutup el arabası gibi itebilmeniz lazım, buna engel olan ne oluyor.. her biziklette standart değilmi bu?

@danceros

• Beğen
Tepkiler: danslebleu
Tepki
143
ne yazıkki katlanınca ve sürmeye gelince hepsi sorunlu, bu işi sadece bromptonla yapmak mümkün...dahon ikinci sırada gelir...o da bazı modeller, piyasası dar olarak kabul edildiği için hiçbir bisiklet üreticisi iyi arge yapmıyor, sonuçta üretim maliyetli. Ancak brompton gibi bu işe odaklı firma ağırlığını koyuyor...kimse tutup dahon a tern e bir brompton parası vermek istemez özel modeller hariç, o da donanımdan dolayı. Brompton ise donanımdan değil, tasarımdan kazanıyor. Brompton un taklidi dahon tarafından yapılmış bile olsa "jifo" fiyat da ucuz olsa yine rekabet edemedi.

Bu sırada carraronun 3 lü aynakol versiyonu kağıt üzerinde geçen seneye kadar fiyat performans canavarı bence yokuşlar için. Ama tasarıma renk seçimine birşey demek zor, hele ki bu sene fiyat yüksek. Eğer araçla taşayacaksınız, ve tasarım ön planda olmazsa her katlanır iş görür. Bu işin bir kuralı yok, zevk meselesi o yüzden çok takılmayalım...ucuza olmuyor malum bu bisiklet işi...

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@AlpŞahinoğlu dediği gibi arabayla taşıyacaksanız veya evde az yer kaplasın diye alıyorsanız hepsi üç aşağı beş yukarı iş görür. Fazla para vermeye gerek yok. Ama benim gibi metrobüsten in metroya bin durumları da olacaksa Dahon/Tern'den aşağısı olmuyor maalesef. Tecrübeyle sabit.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
Yukarıdaki söylediğim gibi. Arabayla taşıyacaksanız Carraro alın diğerleri gereksiz pahalı olur ama yanımda gezdireyim derseniz tercih/bütçe sırasına göre brompton,dahon,tern başka modele bakmayın. Pişman olmayın ;)

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
Allah Allah...ben hep böyle taşıyorum hiç sorun olmuyor :

Screenshot_20180302-020942.png

Aynı günde dolmuş marmaray vapur ve otobüse bile binmişliğim var sorun olmadı. Veya belki sıkıntı oluyor ama fark etmiyorum..tilt 500 fiyatı 1200tl ..belki şu teker arası mekanizma diğerlerinden iyidir :

Screenshot_20180302-021409.png

O sebeple bana sorun olmuyordur..orta mandalı efsane zaten çok pratik...

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
donanım konusu malesef öyle, frenler müthiş ses çıkartıyor. Hatta öyle ki, trafikte yaya araba herkez bana bakıyor :) Vites 7 vites ve göbeğe vites ekleyemiyorsunuz... yokuş aşağı biraz hızlı giderseniz bisiklet sanki altınızdan kayıp uçacak gibi oluyor (belki katlanırlarda genel problemdir bu çünkü bisiklet küçük sonuçta) Bunların dışında pek sorun göremiyorum. 1200 lira bence hak ediyor. Daha yüksek donanımlı tilt'lerde var...

Sado39

Üye
Tepki
64
İsim
Sadık Doğanay
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bu bisikletin hangi renkleri mevcut acaba? 106 ile arasında kaldım 300 tl gibi bi fark var.

• Beğen

Breezy

Üye
Tepki
2
İsim
Ayla S.
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de carraro flexi 107 baktım. Bende merida tur bisikleti var ikinci bisiklet olarak düsünuyorum. Uzak turlarda da kulkanilir mı acaba? Bagaj filan güzel ama sadece şehiri mi kaldırır karar vermedim. Bütçe icin uygun bu model.

• Beğen

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@Breezy

kışın uzun turlarda kullanıyorum gayet iyi ve yeterli tavsiye ederim. ama size bir önerim var flexi 107 yerine flexi 107 troya alın göbekten dinamosu ve lambası var fiyat farkıda yok.özellikleri aynı.

Sado39

Üye
Tepki
64
İsim
Sadık Doğanay
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Cuma günü itibariyle kendisine sahip oldum. 106 mı? 121 mi? 108 mi? derken gerek o papaya turuncusu rengi( :asik: ), gerek geliştirilmeye daha açık oluşu sebebiyle kendisinde karar kıldım.
Arkadaşı fuardan aldık inşallah uzunca bir süre beraber olma planlarımız var. Hayırlısı olsun.
Önümüzdeki hafta sonu fotoğrafları da eklerim.:)