Carraro E-Life vs Alba Explorer

xlx99

Üye
Tepki
84
Merhaba
1 yıldır kullandığım Alba Fold2 bisikletimi eşime devredip kendime daha büyük bir e bike almak istiyorum. Fiyatlar uçmuş gördüğüm kadarıyla. Biraz inceleme yaptığımda bu iki model arasında kaldım. Alba Explorer modelinde çok fazla özelleştirme seçeneği var, bu özelleştirmeler ile Alba'yı Carraro donanıma yaklaştırdığım zaman arada 2.000TL gibi bir fark kalıyor. Sizden ricam bu iki bisiklet arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz. Alba'yı özelleştirdiğim haliye ve carraronun teknik verilerini aşağıya sıralıyorum. Sanki Carraro bir tık daha iyi gibi geliyor bana. Fikirlerinizi rica ederim.

ALBA Explorer
Kadro: 6061 Aluminyum
Frenler: Hidrolik Disk
Fren Kolları: Motor kesici sensörlü
Krank Seti: 44T, crank lenght 170mm
Aktarıcı: Shimano Altus M315
Çamurluk: var
Vites: 1x8
Elcik: Ergonomik Kauçuk Elcik, Siyah
Vites Kolu: Shimano Altus M310-8r
Pedal: Wellgo Reflektörlü
Maşa: 63mm coil suspension fork
Jantlar:Çift kat aluminyum
Sele: Velo Plush Siyah
Sele Borusu: Promax, 390 mm x 27.2 mm
Teller: Paslanmaz çelik, Siyah
Lastikler: Kenda, 28 x 1.95" K-Shield puncture-resistant liner, reflektörlü
Batarya: 36V 10.4Ah (374 Wh) Reention Tigershark DS4c
Şarj Aleti: 36V 2A Li-Ion
Sürücü: 36V, 15Amp SinWave, batarya kutusuna entegre
Gösterge: Key-Disp OEM KD218 Renkli LCD
Motor: Bafang Arka Hub Motor, 250W
LED Aydınlatma: Spanninga BlazeLight HL1900 LED
FİYAT: 18.547 TL

CARRARO E-Life
KADRO:ALÜMİNYUM 1.1/8” YARI ENTEGRE
AMORTİSÖR:SUNTOUR NEX-E25 63MM HLO AMORTİSÖRDAN KİLİTLİ
ARKA DEĞİŞTİRİCİ:SHIMANO ALTUS M310
KRANK TAKIMI:ALÜMİNYUM 42T
ARKA DİŞLİ:SHIMANO TZ500 14-28T
VİTES KOLU:SHIMANO ALTUS M315 1X7
FREN:SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
DİSK:SHIMANO RT10 160MM
JANT:RODI WEB 21 ÇİFT KAT ALÜMİNYUM
DIŞ LASTİK:SCHWALBE 700X38C ENERGIZER ACTIVE PLUS PUNCTUREGUARD REFLEKTÖRLÜ
SELE:SELLE ROYAL WAVE JELLİ
PİL:E-LINE 36V 396WH LİTYUM İYON KADROTİPİ PİL
ELEKTRİK MOTORU:E-LINE R.45, 36V 250W ARKA TEKER MOTORU
HIZ GÖSTERGESİ:E-LINE LCD, ARKA AYDINLATMALI, YOL BİLGİSAYARI
BASMA DÜĞMELİ ANAHTA:E-LINE KUMANDA 5 DESTEK SEVİYE KONTROLÜ, UZAKTAN AYDINLATMA & YÜRÜME MODU KONTROLÜ
GÜÇ ADAPTÖRÜ:E-LINE ŞARJ CİHAZI 2A (%100 6 SAAT)
EK ÖZELLİKLER:XLC GİDON-AYARLI GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU,ÖN-ARKA PİLDAN LED AYDINLATMA, ARKA BAGAJ

FİYAT: 20.670 TL

Scudo
Tepki
49
İsim
Erkan BALKAN
Bisiklet
Bianchi
Merhaba 1500 km oldu alba explorer ile bndeki modelde 250 watt 45 nm torklu motorlu 36v 16ah (576w) olan batarya ile aldım.Mekanik disk frenle geldi ve 30 km sonra shimano mt 200 hidrolik sisteme geçtim. Çiçek gibi oldu bisiklet en dik rampadan bile korkmadan iniyorum. Bataryanın menzili firmaya göre 70 90 km arası full 5 inci destek ile giderseniz 40 50 km batarya biter ben 1 ve 2 inci kademeyi kullanıyorum ve gayet yeterli geliyor 230 km alıyorum bir sarj dan biraz bisiklet kondisyonunuz varsa 250 watt motor gayet yeterli gelecektir.

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende yaklaşık 2 aydır Explorer kullanıyorum. 20.300 e geldi. Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi pro250(g020) olan kitten, rica edip taktırdım. Batarya 19.2 ah,10 saate sıfırdan yüze doluyor. Çamurluk ve bagaj seti,2a normal şarj cihazı,lcd ekran. Düz yolda 45 km hız yapıyor, menzili 5. Seviyede kullanırsam 60-70, 1. Seviyede 128 km menzil gördüm. Boyum 184 kg, açılı gidon boğazı ve kaliteli bir elcik aldım. Şuan harika oldu. Hidrolik diske gerek duymadım,mekanik disk işini gayet iyi yapıyor. Decathlon 500 ciftli heybeyi de taktım arkaya 45 kg luk yükler taşıdım bana mısın demedi. Batarya ve üstünde ki aksesuarlarım dahil şuan 24.7 kg geldi,22.5 kg gibi net bir ağırlığı var, aksesuarları düşünce. Elektrikli katlanırim 16 kg. Tek sıkıntısı ağırlığı ama sürünce bunların hepsini unutturuyor. Eğer geniş bir asansör yada sağlam bir bodrumun yoksa, taşıması biraz sıkıntılı.

xlx99

Üye
Tepki
84
elektrikli bisikletlerde maalesef kilo sorunu var. Bendeki alba fold2 de 20 kg civarı ve arabanın bagajına bile koyarken zorluyor bazen değil mi ki toplu taşımaya binmek.

kondisyon ve daha da önemlisi diz sorunum var. Bu sebeple pedal destekli bisikletlere yöneldim. Alba Fold 2 den dolayı müşteri hizmetleri ve genel kalite hissiyatından memnunum. Ancak başka bir marka deneyimim de olmadı bu alanda. Bu sebeple gerek kalite gerek teknik destek olarak bir karşılaştırma rica ediyorum. arada 2 bin TL lik bir fark var (ki bütçenin %10 u gibi). Bu fark için carraro tercih edilir mi? Yani değer mi.

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özelliklerine bakınca pek ahım şahım bir bisiklet değil e life. Sadece ismi var. Carraro. Bisikletin kg suna vs bakayım dedim,her zaman ki gibi carraro hiçbir bilgi vermemiş. Bence 25 den fazladır bu bisiklet. Albadan devam edin hocam.

Son düzenleme:
Tepki
1
İsim
Süleyman
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Bende yaklaşık 2 aydır Explorer kullanıyorum. 20.300 e geldi. Yukarıda ki arkadaşın dediği gibi pro250(g020) olan kitten, rica edip taktırdım. Batarya 19.2 ah,10 saate sıfırdan yüze doluyor. Çamurluk ve bagaj seti,2a normal şarj cihazı,lcd ekran. Düz yolda 45 km hız yapıyor, menzili 5. Seviyede kullanırsam 60-70, 1. Seviyede 128 km menzil gördüm. Boyum 184 kg, açılı gidon boğazı ve kaliteli bir elcik aldım. Şuan harika oldu. Hidrolik diske gerek duymadım,mekanik disk işini gayet iyi yapıyor. Decathlon 500 ciftli heybeyi de taktım arkaya 45 kg luk yükler taşıdım bana mısın demedi. Batarya ve üstünde ki aksesuarlarım dahil şuan 24.7 kg geldi,22.5 kg gibi net bir ağırlığı var, aksesuarları düşünce. Elektrikli katlanırim 16 kg. Tek sıkıntısı ağırlığı ama sürünce bunların hepsini unutturuyor. Eğer geniş bir asansör yada sağlam bir bodrumun yoksa, taşıması biraz sıkıntılı.
Merhabalar, Carraro katlanır bisiklet kullanıcısıyım ama Alba Explorer'e geçmeyi düşünüyorum. Açıkçası Alba'nın satış sonrası hizmetinden memnun kalan pek yokgibi, bu da beni korkutuyor halen memnun musunuz tavsiyen ediyor musunuz?

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, Carraro katlanır bisiklet kullanıcısıyım ama Alba Explorer'e geçmeyi düşünüyorum. Açıkçası Alba'nın satış sonrası hizmetinden memnun kalan pek yokgibi, bu da beni korkutuyor halen memnun musunuz tavsiyen ediyor musunuz?
Haziran da aldım. Şuan 800 km de. Şu ana kadar çıkardığı tek sıkıntısı arka jant telleri akordu bozulmuştu,o da iki adet sadece. Sıkıntı benden dolayı genelde 5. Seviye de hızlı kullanıyorum. Tümsek ve çukurlara dikkat etmeyince tellerin ayarı bozuluyor. Albayla görüştüm. Durumu anlattım. Toplam 20 adet jant teli ve başlığı yolladılar ücretsiz şekilde. Bisikletcim de gidip taktrdim. Bisikletden memnunum katlanır modeli de var ama bunun kadar hızlı ve konforlu değil. Günde 17 km yol yapıyorum. 5. Seviye de kullandığım için 60-70 km de bataryam bitiyor. Bayarya 19.2 ah. 1. Seviyede 140 km yi geçtim. Ama sıkıcı.

Tepki
1
İsim
Süleyman
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Çok teşekkürler yorumunuz için. Şu durumda genel olarak alınanilir bir bisiklet diyorsunuz. İleride motoru ve bataryası da hızlı tükenmez ve arıza çıkarmazsa sorunsuz alınabilir gibi duruyor.

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Motor ve bataryadan yana sorun yaşamadım. Tek sıkıntım frenler hidrolik olsaymis daha iyi olabilirdi. Onun haricinde bisiklet sağlam arka tarafa ikili heybe alıp taktım,yeri geliyor 25-30 kg yük atıyorum bana mısın demiyor, tabi bu yük olayı jant teli kırmamda,akordu bozmamda etkili oldu. Onu da alba ücretsiz gönderdi sağolsun.

• Beğen
Tepkiler: sdagdeviren
Tepki
1
İsim
Süleyman
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Motor ve bataryadan yana sorun yaşamadım. Tek sıkıntım frenler hidrolik olsaymis daha iyi olabilirdi. Onun haricinde bisiklet sağlam arka tarafa ikili heybe alıp taktım,yeri geliyor 25-30 kg yük atıyorum bana mısın demiyor, tabi bu yük olayı jant teli kırmamda,akordu bozmamda etkili oldu. Onu da alba ücretsiz gönderdi sağolsun.
Teşekkürler, ben de önümüzdeki yaz gelmeden almayı, uzun turlar yapmayı ve işe daha rahat gidip gelmeyi planlıyorum çok sağolun değerli yorumlarınız için.