İnceleme Carraro CR Race 052

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@suleyman06 bisiklet boya hatasında fabrikaya gitti ben siyah turuncu rengini sevmemiştim rica ettim bu renge boyandı. istediğm model rengine boyayabileceklerini söylediler rengi bu renk ama üzerindeki yazılar 052 göre yazılmıştır.Renk cr 022 modelide sayılaz kadro alt borunsundaki mavi renk 052 ten kalmadır özel bişey oldu.Tek sorun sele deki kalan turuncu kısım onuda kırmızı oje ile rutuş yaparak düzellittim şimdilik

Scudo

suleyman06

Üye
Tepki
8
İsim
Süleyman
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Anladım. bencede tiagra setli bir modele o turuncu yakışmamış. Ne suluk bulabiliyoruz rengine uygun nede başka aksesuarları uydurabiliyoruz.
Seleyi de değiştirirseniz tam olacak yakışmış güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin.

• Beğen
Tepkiler: Literary

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@suleyman06 evet turuncu çok açık ton olduğu için hoş durmuyordu benim gözüme sele için de acelesi yok indirimli felan bişey denk gelirse üzerindekinden daha kalite bir sele ile değiştirebilirim

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür A

Çok güzel tercih yapmışsın kırmızı koyu renklerle çok güzel uyum sağlıyor güle güle iyi günlerde kullanın

• Beğen
Tepki
20
İsim
sukru
Bisiklet
Salcano
accel bisikleti aradım ağırlıkları sordum cevap:

Carraro cr road 052 disc 10,9 kg
Carraro cr race 052 10 kg

yanlız kibar ve ilgili bi hitapları vardı, belirtmeden geçemedim.

salcano xrs35 tiagra için de salcanoyu aradım. 8.42 kg dediler ama sahibinden de gördüğüm bi kullanıcı ise 10.2 kg dedi.:acpsnr:
:acpsnr::confused:

bir vatandaş insanlık namına şunları tartsın da paylaşsın:agla:..

@Yoldaki SoloTürk
hd frenli carraronun başka bi modelini 2 yıl kullandım 3500 km yol yaptım(şehirlearası da dahil) ,hiç arıza vermedi tamirin t sini görmedi.performansı harika. ama ağırlık konusunda sonuna kadar haklısınız sırf ağırlık için kumpas fren tercih edilir.

• Beğen
Tepkiler: mektupla

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@oculomotorius Disk frenli 052'yi kullanıyorum. Hiç merak edip tartmadım ama gerçekten çok ağır bisiklet. Tabi her seferinde üçüncü kattan indirip, dönüşte tekrar üçüncü kata çıkardığım için bana öyle geliyor da olabilir :D Şahsen şimdi alacak olsam aynı bisikletin kumpas frenlisini tercih ederdim. 1 senedir kullanıyorum, ağırlığını saymazsak bir problem yaşamadım, hiç yolda bırakmadı, tamirlik bir problem de yaşatmadı.

• Beğen
Tepkiler: oculomotorius

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ACCELL fabrikasında çekimdeyiz..
yeni sezon CARRARO RACE 052

üstte SARI renk gibi çıkmış ama aslında aşağıdaki gibi rengi var!

Tepki
20
İsim
sukru
Bisiklet
Salcano
@Ilter Elmas

tamam görsellik olarak bence diğer firmalara göre aşırı iyi, müşteri memnuniyeti hadsafada bi firma accel bisiklet ama genel olarak tüm carraro modelleri çok ağır.(kumpas frenlisi bile) hiç salcano tiagra setli düşünmediniz mi mesela 2014-15-16 model salcano xrs 030 lar alüminyum kadro olmasına rağmen pedalsız 8.5 kg geliyor.

ben kendi bisikletimi sattım yol bisikleti arayışındaydım.yine hafif olur diye salcanolara baktım ama xrs 030 tiagra artık üretimiyor.onun yerine xrs 035 tiagra ---xrs 030 apex---xrs 030 DİSK modelleri var listede.bu modellerin incelemelerini ve kullanıcı yorumlarını internette bulmayınca sahibinden.com a baktım. xrs 035 tiagra satan birisini gördüm ağırlığını sordum 10.2 kg dedi şok oldum:ssrtcbya: bi firma neden bisikletini 1.7 kg daha ağır hale getirir?. neden böyle bişey yapar hiç anlam veremiyorum.

eğer gerçekten salcanolar da ağırlaştıysa mecburen yine carraro ya dönecez ya da diğer bi seçenek eski bi salcano xrs 030 tiagra bulmak.:uzgnm:

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@oculomotorius Benim biraz aceleye geldi. Bianchi SLR 600 almak istiyordum ama Bursa'da hiçbir yerde bulamadım. Bir an önce alayım derken aceleyle bunu aldım. Kron'a zaten hiç bakmadım. Mosso'nun da bu modele denk modelleri o dönem Carraro'dan pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam. XRS 030 Apex'in tasarımı da çok hoşuma gidiyor, şu an şahsen keşke onu alsaydım diyorum.

• Beğen
Tepki
20
İsim
sukru
Bisiklet
Salcano
@Ilter Elmas bence de xrs030 apex güzel bi bisiklet ağırlığı ykbisiklet.com da 8.19 kg diye geçiyor ama ne kadar doğru bilemiyorum.eğer doğruysa alüminyum bisiklet için müthiş bi hafiflik

bi kullanıcıya sordum yine salcano apex xrs 030 u 8-9 kg vardır dedi. pedalı da ekleyince 8.5 kg +- 100 gr civarı olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Büyük ihtimal salcanonun modelleri karbon maşadan dolayı ağırlık olarak öne çıkıyor. Carrarodaki alüminyum modellerin tamamında karbon maşa yok.

• Beğen

Literary

Daimi Üye
Tepki
342
Bisiklet
Carraro
@MakRo 2017 modele kadar 052 karbon maşa var ve 062 modelınde karbon maşa var

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oculomotorius

Salcano'nun 8.42 olmasi imkansiz :D O da 9.5-,10 civarıdır. Bende xrs030 Apex var 8.9 geliyor.

Tepki
20
İsim
sukru
Bisiklet
Salcano
@Berke
@Berke

burada apex için 8.19 kg yazıyo??
(link)

8.9kg da almaya değer bi ağırlık neticede.yine de carrarodan çok daha hafif sayılır.
ben de 2. el bi tane salcano xrs030 apex buldum bugün yarın getirticem, nasıl memnun musunuz salcano apex den?

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.751
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro daki alüminyum maşa 550 gram arkadaşlar. Ağırlığa çok etkisi olduğunu düşünmeyin. Kadrosu çok ağır bu bisikletin.

• Beğen

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@szerA1 ay önce 2500'e zorla indirdim fiyatı. Ama yine de almak kısmet olmadı. İsterler bu rakama da verirler. Sadece 1 ay önce.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@oculomotoriusNe 3600 ede ne de 2500 aslında. Ama yapacak bir şey yok işte. Bile bile alıyoruz bunları. Diğer firmalar da aynı şekilde tabii ki.