İnceleme Carraro CR Race 052

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar 2018 model Carraro 052 sonunda elime ulaştı. Üzerindeki Schwalbe Lugano 700x25 lastikleri hiç kullanmadan farkını ödeyip Schwalbe Marathon 700x23 (Plus olmayanından) taktırdım. Hayatımın ilk yol bisikleti deneyimini yaptım. Bisiklete alışma süreci geçirene kadar kilitli pedal değil düz pedal kullanacağım.
Daha önce bu tip bisiklet kullanmadığım için kıyas şansım yok ama Sedona 340 bisikletimde Sram Via 3×9 vites var ve vites büyütmek genelde sessiz, nadiren çatırtılı ve güç/geç oluyor; Carraro 052 full tiagra ve aynı hissiyatı verdi geçişler gayet iyi, çatırtılar belki acemiliğimden de olabilir. Daha ilk seferde sol vites kolunu kırarım diye çok yüklenmedim. Uzun süre 34 le gittim, sonra ne olursa olsun anasını satayım diyerek (!)
sol başparmağımla yaradana sığınıp sol kola sağa doğru iyice abandım. Bir de baktım ki 50 deyim :p Ohh şükür, acemiliğin gözü kör olsun :p
İvmelenmesi bana göre güzel, % 5-6 lık uzun yokuşlarda ayağa kalkmadan, abanmadan ve çok zorlanmadan, tiknefes olmadan tırmandım.
Bu arada üzerindeki tanesi 440 gram lastikler, dolu 500 ml. suluk, suluk kafesi, pedallar, ışıklar vb. dahil fotoğraftaki şekilde yaklaşık 11.845 gr. geldi. Ağırlık meraklılarına duyurulur :p1525882404018634369439.jpg

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Eroseros güle güle kullanın..Çok şık duruyor bisiklet..;)
Maşa alüminyum sanırım..Yoldaki konforu nasıl?Titreşimleri hissediyor musunuz?

• Beğen
Tepkiler: Eroseros

Ömer ÇOLAK

Daimi Üye
Tepki
210
@Eroseros

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Açıkçası bu renge alışamadım. Önceki mavi/siyah harikaydi. 2.el alip 2 yıl kullandım. Çok memnun kaldım. Bence bu bisikletin tek eksiği jant seti. Güzel bir set taksanız harika olur. Biraz alışın ileride değiştirirsiniz...

Erh@n

Üye
Tepki
147
İsim
Erhan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Maşayı neden Carbon’dan alüminyuma çevirdiler acaba? Şikayet mi vardı yoksa maliyetten mi?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Erh@n
Maliyetten dolayı kurdaki dalgalanma sonucu fiyatı fazla arttırmamak için malzemeden çalıyorlar kısaca.

• Beğen

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Her zaman bu formayı kullanıyorum. Bir de bugün bisiklet de gıcır olunca yoldan gelip gidenler beni milli sporcu sandılar :p
Vitesi nereden nasıl büyüteceğini bilmeyen milli sporcu :)

Beklediğimden ve düşündüğümden daha az titredim açıkçası. Ben popoda ve hassas bölgede uyuşma, boyun sırt ve belde oldukça şiddetli ağrıya hazırdım. Gittiğim yol asfalt demeye bin şahit ister, bilenler için Narlıdere Seferihisar arası, ama şu linkteki taytla karbon değil alü maşa olduğu halde çok rahatsız olmadım.
(link)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Triban

ErHan72

Daimi Üye
Tepki
422
İsim
Erhan
Bisiklet
Carraro
@Eroseros Hayırlı olsun Çabuk alışırsınız Benim gibi yıllarca bisiklet binmeyen biri bile hızlıca adapte oluyorsa sizin için sorun olmaz. Ben spd pedal falan kullanmıyorum. Zaten ş.içi topu topu 30-35 km. anca yol yapıyorum. Tabii amaca göre düşünmek lazım. Sizinki 4700 full tiagra, karbonsuz maşaydı sanırım. Benimki de 4600 Full tiagra karbon maşa.

• Beğen

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar,

bayideki stok durumunu bilmemekle birlikte 052 ya da 062 almayı planlıyorum fakat tiagra ve 105 set dışında maşanın karbon olması o kadar fiyat farkına değer mi sizce? Yeni tiagra da gayet tatmin edici bana göre ama maşa olayı için değer mi bilemiyorum kararsız kaldım?

trek_turkey

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Geotech
@meteor

İmkanınız varsa 1000 Tl için ;

105-Tiagra set farkı
Karbon-Al maşa farkı
Rs10-Markasız jant farkına değeceğini düşünüyorum.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Özelden yanıtladım, ayrıca çok memnunum bu formadan.

meteor

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Carraro
@trek_turkey ya aslında şöyle elimde önkeki bisikletten kalma shimano rs11 jant seti mevcut direk 052 alırsam onlarla değiştiricem tiagra sette kullandım ve gayet yeterli oldugunu dusunuyorum ama maşa olayını bilemiyorum işte :)

trek_turkey

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Geotech
@meteor Rs11 jantınız varsa 052'de değerlendilebilir yalnız size şöyle bir bilgi vereyim önceki mtb bisikletimde asfaltta 10. km den sonra ellerim titreşimden uyuşurdu, haftasonu 062 ile 40km kadar test sürüşü yaptım hiçbir şey yoktu.

Tabi Al maşalı 052 kullananların tecrübeleri sizin için daha faydalı olur.

Akupunto

Üye
Tepki
0
İsim
Harun
Merhaba 2. el carraro 052 almayı düşündüm ama fiyat biraz fazla geldiği için bitwin triban 3/500 almak da cazip geldi. Aklımda şöyle bir soru var. 3 aynakollu bisikletler yarışa katılamıyor mu ? Bir yerden duymuştum da.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@meteor
052-062 arasında jant seti farkıda mevcut burada asıl önemli soru aradaki fiyat farkı nedir?

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
Ne kadar doğru bilmiyorum ama benim hissiyatım karbon/alu maşa farkı günlük 40-50 km. kullananlar için çok da önemli olmuyor yani o farka değmez. Lastik seçimi yani dayanıklı ve dönme direnci az olan bir tercih çok daha önemli gibi geldi.
Kaymak asfalt değil stabilize ve çukur/tümsek yollara deneme amaçlı girdim ve 50 km. kadar sürdüm. Çok abartılı bir rahatsızlık ve uzuvlarımda büyük bir karıncalanma ya da uyuşma yaşamadım. Ama Carraro052 selesinin pek randımanlı olduğunu söyleyemem zaten gördüğüm kadarıyla 2000-3000 tl bandında selesi güzel olan bir bisiklet yok.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam zaten karbon masa asfalttaki hafif bozukluklar haricinde aluminyum masadan farklı degil pek. 50-60 km lik turlar yaptim aldığımdan beri hic uyusma veya rahatsızlık hissetmedim masadan dolayi. Jantlar da gayet akıcı. Markasiz jant ama rs010 da giriş seviyesi bir jant diyor kullananlar. Uzerindeki lastiklerin yuvarlanma direnci çok kötü ilk is vittoria rubino pro sipariş verdim wiggle dan 125 tl ye geldi kargo dahil. Bir çift lastikte 17 watt direnç tasarrufu sağlıyor aldigim lastikler. Yakin zamanda nasipse jantları da 1500-1600 gramlik hafif bir set ile değiştirmeyi planlıyorum.
Firat hocam arada 1000 tl oynuyor yaklaşık.

• Beğen

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
hayırlı olsun yine de ağır bisiklet (alu yol bisikletine göre , kadro boyu kaç acaba?) ayriyeten bizler için önemli olan hafif değil sağlam olması. tekerinize taş değmesin.

• Beğen

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Mustaac
Bence 062 alın daha iyi diyorum karbon maşa,jant farkı ve 105 sistem.
Düzeltme;ürünü almışsınız hayırlı olsun kazasız,belasız sürüşler dilerim.