İnceleme Carraro CR Race 052

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
harika inceleme olmuş. benimde düşündüğüm bir model. fakat teker patlama korkusunu henüz aşamadım!!!

• Beğen
Tepkiler: Berke
Scudo

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ilker bey Lugano idare eder bir tekerdir.
Kevlar koruması var, tavsiye ediyor muyum Lugano'yu hayır, almayın ama madem bisikletin üzerinde geliyor o zaman yapacak birşey yok ama çöp bir teker de değil, özellikle acemiliği atana kadar iş görür, delinene kadar devam...
Lastikler iyice zayıf düşünce güzel bir continental, vittoria v.s. alırsınız.

63kiloyum ve lastiklerime 145PSI vurup Azer Bülbül misali pedallıyorum, ilerisi için hedefiniz performanssa, yüksek PSI vurabileceğiniz, kevlar koruması olan bir lastik alın, pişman olmazsınız.

Lastik ve sele olunca mevzu 3 kuruşun lafını yapmamak lazım, insan yolda kalınca anlıyor yada akşam kemiklerin üzerine oturamadığında :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Valla bana göre lastikler sağlam küçük cam kırıklarının içinden de geçtim, kumda toprakta çakıl taşlarının üstünde de sürdüm, çimenlere de girdim sıkıntı yaşamadım ayrıca lastiklerin üzeri korumalı sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum..
Lastikler ince ve sert olduğundan öyle bir basınç var ki üzerinden geçtiğim şey hemen sağa sola fırlıyor. :D

Şanslı olduğum bir ana mı geldi bilmiyorum ama Pazar günü yaklaşık 20-25 km bir hızla ufak bir yokuş inerken düştüm, bisikletin kadrosunda, jantında, lastiğinde, aklınıza gelebilecek hiçbir yerinde en ufak bir çizik veya hasar oluşmadı bisikleti oldukça dayanıklı buldum o yönden de.

• Beğen
Tepkiler: TafLan

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Berke Kazankaya

Sanırım yarış bisikletinde olması gerekendur budur lastiği full şişik olucak bizdede carraro CR-RACE 022 var kızıltoprak ileri bisikletteki adam dedi patlamasın diye az hava basıyoduk :D adam dedi ama hangi çukura girerseniz lastiği keser o gün bu gündür full şişik en küçük taşın üstünden geçsen hissettiriyor. :)

• Beğen

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şans mı dikkatsizlik mi...
1000 kilometrelik lugano:

(link)

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Oguz_
teşekkür ederim ederim cevabın için.
bende iyi bir teker almayı isterim. yani abartı olmadıkça masraftan da kaçmam. fakat öyle bir anlatılıyor ki 100 mt. gitsem teker patlar gibi söyleniyor. benim bisikletcime sordum daha geçen sattım bir yol bisikleti kesinlikle tavsiye etmem Adana'da sürülmez dedi. teker patlağı çok dedi. sonra başkasını görüyorum taşlı yolda sürüyor bir şey olmaz diyor. garip bir durumdayım.
benim fazla kiloda var tabi. boy 1.81 kilo ise 86
6-7 kg vermeliyim sanırım yol bisikleti için.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oguz_

Her ikisi de olabilir. Oğuz bana sorarsan lastik işi tamamen şanstır bu forumda bisikleti sıfır alıp 5 dakika sonra lastik patlatan da vardır eminim ki.

• Beğen
Tepkiler: Silivrili

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya valla aklımı çeliyorsun be dostum :D bu arada aceba iç lastiğin içine sıkılan sıvılardan koysak nasıl olur? fazda eder mi? ben sürdüğüm zaman 20 km aşağı sürmüyorum bisiklet ve genelde akşamları çıkıyorum. korkum yolda kalmak. yapılmazda gece karanlığında. Adana'da asfaltta olsa olmadık yerden çukur çıkabilir. ufak taşlar hiç kaçınılmaz. korku işte...

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Ben 500 km'yi geçtim henüz sapa sağlam her çeşit yola girdim çukura, taşa, toprağa, cama.

@ilker özmüş

Sıvı dayanıklılığı daha da arttıracaktır bende pek fazla korkmayın. :)

• Beğen
Tepkiler: ilker21

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

"Yol bisikleti alma, lastik patlar."
Bu cümle bir numaralı yalandır...

Lastiklerin koruma katmanı oluyor, yabancı maddenin iç lastiğe ulaşmasını engelliyor, kaliteli bir lastik alıp okuyup üfleyeceksiniz, gerisi şans.
Senede bir iki kere lastiğiniz patlar, onu da cam felan kesmiştir.

Kilo vermeseniz de olur, tabi verirseniz daha iyi olur tamamen sizin zevkinize kalmış, önemli olan kafayı sağa sola takmayıp bisikleti sürmek, zevk almak.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
cevaplarınız için teşekkür ederim. bu modelin gerek rengi gerekse popülerliği beni oldukça cezbediyor. sizinde cesaret verici yorumlarınızı okuyunca ''neden olmasın?'' diye düşünmüyor değilim şimdi. ağustosta alabilirim...

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Bu arada 6-7 kilo vermem gerekiyor demiştiniz. Öyle bir şeye gerek yok yol bisikletleri sağlamdır korkmayın. :D

http://1.bp.blogspot.com/-GqeVzGjukO4/TqL7jK-jXMI/AAAAAAAAC0s/c2IpxVSRY6A/s1600/dsc_2911_600.jpg

• Beğen
Tepkiler: Berke ve ilker21

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Tavsiye ederim :)

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya her şeye anında cevap var diyorsunuz yani :D tamam ya :D alayım ben :D

• Beğen

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Ben bisikleti 1147 km dir kullaniyom daha 1 sefer lastik patlattim oda sahilde bisiklet yolunda. siseleri yola kirmislar resmen cam tarlasiydi.

• Beğen
Tepkiler: ilker21

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@meseduzu o çok normal dostum. benim dediğim normal durumlar değil zaten. orda araba lastiği patlasa şaşırmam. yani düz yolda giderken sürekli patlama ihtimali ürküyor beni. arkadaşlar sağolsun dün baya motive ettiler beni. bu arada senin bisiklet nasıl? carraro ve triban 5 arasında gidip gelmekteyim

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Düz yolda giderken lastik niye patlasın? :D

• Beğen

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya dostum sen burda bana anlatılanları görsen kesin bisikleti satarsın :D Adana'nın yolları uygun değil, yeri geliyor taşlı, düz yol bile olmaz yola bisikletine. yurt dışına bakma onların yolları çok iyi, trafikte sürülmez vs. .... uzayıp gidiyor bu liste :) o yüzden o kadar çok korkuttular ki anlatamam. geçen benim bisikletin tekeri patladı. arka teker. 8 ay sonunda ilk patlak!! bu teker bile patladı yol bisikletini sen düşün diyor millet. -ki teker de mtb lastiği değil yani salcano istanbul m :) dediğim gibi baya cesaret sahibi oldum ya :D eğer alırsam bu bisikleti; salcanoyu da uzun sürüşler(şehirlerarası) kullanacağım. iyi bir kombine olacak yani.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@ilker özmüş

Yurtdışından değil, İstanbul'dan bahsediyoruz. Elbette dağda bayırda kullanmıyorum yol bisikletini, elbette konfor olayı yüksek değil, ama şu lastik olayı da hiç düşündüğünüz kadar narin değil.

Lastiğinize raptiye, tel, çivi, keskin cam vs. girerse hepsi patlar. İstanbul'da da paldır küldür yollara giriyoruz bazen, taşlık, tırtıklı, çukurlu, tümsekli, çer çöp dolu. Öyle kolay zart diye patlamıyor.

Yeter ki adam gibi jantın, doğru düzgün lastiğin olsun.

"Yol bisikleti çok rererö" diyen adam hayatında binip 10 km kullanmış mı yol bisikleti merak ediyorum.

Ülkede cehalet her konuda pik yapmış durumda.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

O anlatılanların hepsi hayal ürünü. :D
Trafikte sürülmez ne demek ya bunları söyleyenler uzayda sürüyor galiba.

• Beğen