Carraro 473 H Vs. Salcano Ng 255 Srd

Tepki
3
Bu iki bisiklet arasından hangisini önerirsiniz ?
Başka öneriniz var mı ?

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/473.jpg
Carraro 473 H
Kadro : MTB ALLOY 7005 TRIPLE BUTTED 16"-17"-18"-19"21,5"
Maşa : SUNTOUR SF10 XCM PM RL. GİDONDAN KİLİTLİ
Çatal Yatağı : INTEGRATED 1.1/8"
Gidon : RACER OS CARRARO
Gidon Boğazı : RACE AL H/S OS CARRARO
Fren : SHIMANO DISK FREN AM4861 BEYAZ
Krank Takımı : SHIMANO DEORE KFCM590 44X32X22
Arka Vites : SHIMANO XT KRDM772SGS SHADOW
Ön Vites : SHIMANO DEORE KFDM591
Vites Kolları : SHIMANO DEORE SLM590
Arka Dişli : SHIMANO KCSHG50 9-VİTES 11-32
Lastik : SCHWALBE 26X2.10 54-559 BLACK JACK LITE SKINE PP
Sele Borusu : RACER ALLOY CARRARO
Sele : SELLE ROYAL SETA
Göbekler : SHIMANO HBRM65 CL.32 DELİK
Jant : RACER AIRLINE ÇİFT KATLI 32 DELİK
Pedal : MTB ÇELİK PLS.
Ağırlık : 12.200gr
Fiyat : 575 € (1100-1200 TL)

http://images.hepsiburada.com/assets/Spor/500/sporsal131g.jpg
Salcano Ng 255 Srd
Sram Full Set X-7 27 Vites Ve Avıd Elıxır 5 Hidrolik Fren Takımı
Tiıple Butted 6061 Aluminyum Kadro
Suntour Xcr Gidondan Kilitlemeli Maşa
Rıtchey Pro Set Boğaz, Gidon, Sele, Sele Borusu, Furş
Takımı Ve Elcik
Salcano X-Prod1 Çift Duvarlı Jant Ve İnox Paslanmaz Jant Teli
Michelin Country Dry2 Lastik
Ağırlık : 12.200gr
Fiyat : 1130 TL

Scudo

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
carraro alanlar genel olarak memnun bisikletlerinden...

Yunus K.

Aktif Üye
Tepki
34
Ben 255 aldım.

Sebebi bana göre donanımının daha iyi olmasıydı.

(link)

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
bugün gittim bir bisikletçiye carraro h race var mı diye sormaya .bana h race'in ara modelleri olduğunu söyledi (1051 1052 1053 gibi modeleri) bianchi ürettiği carraroları yurt dışına ihraçat ediyormuş.bazılarını da türkiyede satışa koyuyormuş ama hemen bitiyormuş. sana diyeceğim h race bulman biraz zor gibi.ancak ara modelleri var.onlarda fena değildi.gitip bir bisikletçide görürsen seçimin daha sağlıklı olacaktır.

Tepki
3
@Yunus K.

Hayırlı olsun, bisikletin çok güzel.Birde Nerden Aldığını Öğrenebilirmiyim?
Benimde aklımda zaten salcano var.:)

• Beğen
Tepkiler: Yunus K.
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
eskişehirden yazıyorum. ist'da ünv. ve izmirde asker macerası dönüşü 1 yıl aradan sonra ,eskişehrimin de düzlüğü ve ikiteker aşkım gereği, hem araştırmaya hemde siteyi okumaya başladım ve muteakiben NG 255 SRD modeli ile de ilgilendiğim için bu ilk msjlarımı yazıyorum.( ancak yeni konu açamıyor ancak konu açamadığımdan ilgili konuya yazmak durumun kalıyor ve kişilere PM gönderemiyormuyum bilginiz varmı acaba?)

3-4 sorum var hem cengiz bey kullanıcı olarak siz, hemde elinde olan kullananlarda deneyim ve bilgilerine ithafen soruyorum;

1) salcano NG 255SRD modeli, eskişehirde yok, ANKARA ve İSTANBUL da varmıdır varsa eyr gösterebielcek varmı günü birlik ank'a ve işlerim içinde zaten gideceğim istanbulda yer gösterirseniz gidip fiziksel oalrakda bakabilir ve nakit alabilirm.
2) nakitte sitede 900e bile alanlar olmuş. acaba nerden nasıl alınmış bilgisi olan varmı? 1080 gibi bir nakit fiayt bu bisiklet için çokmu?
3) özelliklerde sram X7 full set diyor. bu ayna kol- değiştiriciler ve göbeklr ile vites kolları ve disk firen olmasaydı fren setini içermesi gerekirdi ,ancak daha orta attırıcıda SRAM X5 değiştirci kullanmış, bi abimizde arka değiştirici için(2009) x9 takılı geldi yazmıştı-eskişehirden muhsin abi.
- hocam bu bisiklet full set değilmi yada enreleri X7 göbekler salcanomu? bu nasıl fullset ? paylaşırsanız sevinriim? sonuçta gelen üründe full set yok diye geri göndermeyeyim?
4) 173 boy 85 kiloyum. bu durumda bin tl civarı benim araştırp bilemediğim gene 12-13kg(max) civarı önerebileceğiniz net bir model varmı acaba?
5) salcano bayisi eskişehir- gerçekten tam bir tekel ve kurnaz. aynen kelimesi kelimesine -"4 ayda bi 30 tl vercen yoksa bana hiç gelmicen, yoksa garantin olmaz, - ya abi zaten önümüz kış bende az çok anlarım etmiz kullnadıı kağıda damga vurman için neden 30tl vereyim - burası nasıl geçincek ben nasıl yaşicam. verecen kural bu" dieyrek niytinide belli etmiştir. bu garanti hususu ve 30-40 tl mecburi bir ücret yasalmı ? her yerde varmı acaba..

kısa kısa da olsa ilgi -alakası ve bilgisi olan herkesin bişiler yazmasını ve bi cümlede olsa yardımcı olmasını bekliyroum.. zamn ayırıp yazan arkadaşalra çokteşekkürler faydalı bilgileri için.

metinakin

Üye
Tepki
73
Bisiklet
Specialized
Şahşi görüşüm Salcano 255 SRD, Carraro'dan fiyat ve donanım olarak çok daha iyi...
Salcano'yu itici yapan tek şey Ümit kıvamındaki logosu. SRD daha iyi bir renk kombinasyonu ve logoyla karşılaştırmalardaki soru işaretlerini azaltır

mehmet kendir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.876
salcano NG255 SRD sirkecide 900 tl peşin para ....daha dün fiyat aldım haberin olsun, fiyat payda oranı umarım kafanı biraz daha karıştırmamıştır