Carraro 224 ve Antalya

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Herkese merhabalar... katliamlar, dehşet dolu ırkçılıkla kirlenen günlerimizin bisikletle güzelleşmesi umuduyla kendime bir Carraro 224 aldım. Kafa dağıtmak için harika bir yoldur bisiklet özellikle ekim ayında olduğumuz halde bisiklete binmek için havanın mükemmel olduğu Antalya'da yaşıyorsanız. Sabahları 07.30 da iki günde bir evimden Konyaaltı plajına doğru yaklaşık 6 km gider 6 km dönerim. Bu arada da sabah dinginliğinde sevgilisini bekler gibi sakin bekleyen deniz cezbedicidir. Zamanla kafa dengi arkadaşlarla tanışıp daha uzun turlar için hazırlanmak istiyorum doğrusu. Belki ırkçılığın olmadığı bir bisiklet grubu kurarız. Şimdilik bisikletimin bir kaç fotoğrafını yüklüyorum. Selamlar.20151014_185431.jpg 20151014_185424.jpg 20151014_185413.jpg

Scudo
Tepki
1
İsim
Umut Can Arslan
Hayırlı olsun bende şimdi turdan geldim bir konyaltı limanından. Umarım güzel günler görürüz

• Beğen
Tepkiler: CyclistAntalya

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Hayırlı olsun. Ben de iki sene önce aldım. 3000 km. yaptım. Çok şükür bir sorun yok.

• Beğen

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@umutcanarslan güzel günler görmek dileği ile. bağlantıda kalalım.

@Bahri Kaplan sanırım yaptığımız km yi ölçebilmek için km sayacı almamız gerek. bu hafta sonu decatlona gidip bir tane almalıyım demekki... ben bir ay oldu alalı hafta sonu ayarları için servise gideceğim.

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
km. sayacı, çamurluklar ve arkaya bir bagaj uzun turlar için gerekli.

• Beğen

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@Bahri Kaplan evet sizlerinde tavsiyeleriyle eksiklerimi tadını çıkara çıkara tamamlamak istiyorum. neyseki antalya da decatlon açıldı gözümüzle görerek alabiliyoruz başı şeyleri. ama zefal marka matarayı internetten aldım. decatlon un matara bölümü berbat.

@ibdr teşekkür ederim. herkes içen umarım kazasız belasız sürüşler olur.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
IMG_20151021_082625.jpg Herkese merhaba. Bu sabah yine istikamet Konyaaltı plajı idi. Aşağı yukarı toplamda 9 km cik yol yaparak eve döndüm. Dönmeden önce denizde bi güzel yüzdüm. Kabul etmem gerek bu sabah Antalya soğuktu. Deniz ılık.Yaklaşık bir saat yüzdükten sonra eve döndüm. O an çektiğim fotoyu yüklüyorum. Herkese iyi sürüşler.

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Maalesef bir halı saha maçında bacağımda kas yırtılması oldu. Günlerdir bisikletime binemiyorum. İşin iyi yanı havalarında özellikle sabahları epey soğumuş olması. Hani " zaten binemeyecektim " diyerek teselli ediyorum kendimi. Ama bu arada boş durmamak için soğuk havalarda bir bisikletçinin nasıl giyinmesi konusuna kafa yoruyorum. Konuyla ilgili tavsiye almak isterim. Ne almalıyım?

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
@anamasliyim Antalya icin uzun kollu ter tutmayan termal bir icligin uzerine gene ter tutmayan ve havalandirma bolumleri olan bir ruzgarlik yeterli olur gibi geliyor.
Istanbulda 1-2 kat daha giyilebiliyor ya da boyunluk falan da takilabiliyor lakin bu kadari Antalya kişi icin gereksiz olur sanirim.
Bu arada bisikletiniz hayirli olsun.

• Beğen

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@anamasliyim Aralık'ın ortasında gece girdiğim zamanlar geliyor aklıma her Antalya paylaşımı gördüğümde.Zaten bir Antalya ne kadar soğuk olabilir ki?:uzgnm:

• Beğen

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@OguzGyan termal içliklerin özelliği terletmemesi mi? öyleyse alabilirim. antalya nın kış özelliği çok yağmurlu ve rüzgarlı olması.. çok yağur derken gerçekten çok :) yağmurluk şart.

@Barış TURAN öyle deme arkadaşım. antalya ya geçen sene taşındım istanbuldaydım ben önceleri. aynı senin gibi düşünüyordum. antalya ne kadar kış olabilir ki diye :) geçen kış eksi 7 yi gördük. ayrıca hayatımda böyle yağmur fırtına antakyada bile görmemiştim. günlerce yağan çok yoğun bir sağnak hayal edin. istanbulda öyle yağsa yüz kişi ölürdü inanın :) fırtına çıkınca konyaaltı plajına indim. o dalgaların karayoluna kadar gelidğini gördüm. :) yani biraz kışlık alışverişini iyi yapmam gerekebilir.

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
Ben cubenin çeketini aldım -7 gördüğümde üşümedim sadece bacaklarım dondu onun içinde pantolon alıcam %90 su geçirmiyor sadece çok az dikişlerden su geçiriyor.Pahalı bir ürün ama antalya için sağlam yağmurluk ve termal içlik alırsan tüm kış işini çok rahat çözer.
(link) bu ürün işini rahat çözer aşırı yağmurda bile

• Beğen

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@ibdr sağlam termal içlik ve sağlam yağmurluk kesin alacağım. tek sorunum bir halı saha maçında bacağımda lif koptu :) bisiklete iki haftadır binemiyorum. ama deneme sürüşü yapacağım bugün yarın. decathlonda akşama kadar zaman geçirmek istiyorum :)

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar. Vites fotoğrafta görünen pozisyondayken zincir değiştiriciye sürtüyor. Alyan anahtarım falan var. Nasıl be hangi vidayı ayarlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. 1446204493755275049355.jpg 14462045746191767365327.jpg 1446204493755275049355.jpg

CyclistAntalya

Daimi Üye
Tepki
473
İsim
Erkan
Bisiklet
b'Twin
@Barış TURAN yani sürtünmenin kaçarı yok... bisiklete binerken illaki bu vites e geliyorum. sürtünme sesini hızlı giderken bile duyuyorum. bugün bisikleti aldığım yere götürüp bi ayar çektireceğim bakalım..