Çamurluk ve Port Bagaj Hakkında Fikir Lazım da

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
:utn:
Selamlar arkadaşlar. Çamurluğu MTB bisikletlere çok yakıştıramıyorum. Ancak yağmur çamur kar... inmeyeceğim üzeriHenüz fotoğraflarını foruma yüklemediğim Rockrider 5.3 bisikletim var. Hem orta uzunlukta turlarda bagaj bağlayabileceğim hemde yağmurda çamurda koruyacak bir ürün müdür sizce şu aşağıdaki? Kullanan bilen var mı? Ne dersiniz iş görür mü? Yoksa gidip Topeak marka adam gibi çamurluk alıp ayrıca bir de bagaj mı alayım? Çok maliyetli olmasın?
(link)

Scudo

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu bence pek çamurluk işlevi görmez zaten bnce ne kadar çamurluk takılırsa takılsın kötü hava şartlarında bisiklet binerken üstünüzün batmaması pek mümkün olmuyo bundan tek kurtuluş yolu o şehir bisikletlerinde olan uzun çamurluklar :D

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ben hem bagaj hem çamurluk takıyorum. Çamurluk mtb'ye yakışmaz diyenlerde çok yanılıyorlar.

Ucuz ürün alırsanız tabiki yakışmaz ve hiçbir işlevide olmaz.

Ben bugün yaptığım turumdan size bir resim gönderiyorum.

Sırtımda 1 damla su veyahut çamur olmadı. Sadece ayakkabılarım ve pantolonum az çamurlandı. Buda pis sulara hızlı girmemden dolayı.
(link)

Bunlarda ayakkabılarım ve pantolonum. O hızda giripte çamurlanması normal.

Ayrıyetten ön çamurlukta yüzüme çamur atmasını engelledi.

Çamurluk yakışmaz diyenler yanılıyorlar :) (Hava soğuk olduğu ve taytımın kirli olması nedeniyle pantolonla çıktım:D)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Nikola.gulucan

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Nikola.gulucan

Evet fiyatı biraz tuzlu, ancak tam koruma sağlaması için bunlar şart. Halkımız ne yazık ki 5-10 liralık çamurlukları alıyor, görüntüsü ve işlevi bir işe yaramadığı için mtb'ye çamurluk yakışmıyor, yakışsada işlevi olmuyor diyor...

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
@Berksan

Nerden aldınız arkadaş fiyatı pahalı denmiş ama ben bir link yada fiyat göremedim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@emre gülaydın

Ben internet üzerinden almadım, bayiden aldım. Ancak markalı bir ürün, az önce baktım ancak markasının üstü çamurla kaplıydı bende pek ellemedim. Yarın yıkadıktan sonra size özel mesaj ile marka modelini verebilirim.

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
@Berksan

Herkese cevaplar için teşekkür ederim. Pek faydalı oldu. Hocam bisiklet gerçekten yakışıklı olmuş. Marka ve fiyatı buradan yazarsanız bende fikir edinmiş olurum.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Banada camurluk lazım da abim mtb camurluk ları kısa kalıyor alma dedi su birikintilerinde kötü oluyor muş arka lastik aldığı suyu arkadan değilde ayna kolun araya çarpıp üzerine sıcratıyormuş tam anlamı ile koruma yok hiç bir şekilde. bisiklet bu aralar tavan arasında yatıyor işe servisle gidip geliyorum malesef

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Çamurluk olarak kötü marka mı seçtim yoksa yanlış mı kullanıyorum bilmyorum ama sırtımın çamurla sıvanmış gibi kalmasından bıktım. Ön ve arka çamurluğum Polisport X-Fighter, ne pozisyonda ayarlarsam ayarlayayım ne kadar yavaş sürersem süreyim çamurdan kurtulamadım.. MTB için çamuru tamamen kesecek bir çamurluk varsa lütfen söyleyin.
http://i.imgur.com/S7iyNeY.jpg

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Tam çamurluklar hariç diğerleri hiç bir zaman yeterli koruma sağlamaz. Tam çamurlukla bile fazla yağışlı havalarda ayakkabılarda ve paçaların en aşağı kısımlarında bir miktar kirlenme oluyor ama çok rahatsız edici düzeyde değil. Bisikletiniz uygunsa şehir bisikleti tarzı tam çamurluk takmanız lazım. Yukarıda fotoğrafı olan tipteki çamurluklar hiç çamurluk olmayan bisikletlere göre biraz daha korunaklıdır ama tam koruma sağlamaz.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@A.Taha TERCAN

taha bey kocaelide hava kötü olduğu için şuan yıkayıp bakamıyorum malesef. Size özel mesajla dönüş yapacağım :)

@vahap demir

Sırtımın ve bacaklarımın resimlerini paylaştım. Sırtımda nokta çamur yok, hızlı kullandığım için paçalarım sadece çamurlandı.

@Bilal Öz

Bilal bey, buyurun inceleyin https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123983 . O kadar çamura girdim pis sulara çukurlara girdim, sırtımda nokta çamur yada pislik olmadı. Sadece hızlı kullandığım için paçalarım çamurlandı buda gayet normal. Ayrıyetten ön çamurluk yüzümüze pislik atmasını engelledi.

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
@Berksan

Son çare bu, bu da olmazsa komple pleksiglas kaplarım arkayı :D