Çalınan bisikletin ispatı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sn yönetici, bende e.k. den; Ahmet Abi ve hepimize takındığı üslup dolayısıyla şikayetçiyim. Hepimizi aşağılıyor, konuyu dağıtıyor kısacası bizi kullanıyor. Ban'ınnın kaldırılmış olmasına rağmen, kendisi tamamen boş laflar sarf ederek manevi değerlerimize zarar veriyor. Gördük ki kendisinin hiçbir dayanağı olmamakla beraber, gelip burda hıncını çıkarmaya ve Ahmet Abi'nin kişilik haklarına ( haberleşme özgürlüğü vs. ) taciz etmektedir. Son mesajında bile nasıl tehditkar ve itici bir üslup takındığını görüyoruz.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Scudo

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizin 100 liraya ayakkabı alamıyor demeniz suç değilde benim fazla ayakkabımı size hediye etme düşüncem mi suç. Sizin çalıntı bisiklet satıyor demeniz suç değil de benim belgesi teslim aldı demem mi suç. Sizin bildiğiniz numarayı tekrar benden istemeniz yanıltmada benim zorlanarak o numarayı almam yada savcıya aldırmam mı suç. Görünüyor ki Yöneticinin size verdiği ban cezasını lehime yazdırma gayretindesiniz. Benim yazdıklarımda yalan yok.

Gelelim suça; Ben daha öncede yazdığım gibi sizi Bisiklet derneğinden bir ağabeyime sordum. Şu anda basit bir üye ola bilirsiniz, ama Ağabeyimizin ve sizi tanıyanların bana ilettiklerini yazdım. İsterse Form yetkililerinden konu ile ilgili adminlerimize özelden bu kişinin adını ve numarasını veririm. Kendisi de sizi sorsa yazdıklarımın yalan olmayacağını o da teyit edecektir. Benim sizinle muhatap olmamam için, hatta paranı alıyorsan boşver gitsin demelerine rağmen sizinle muhatap olmaktır benim suçum. Kanunu savcıdan hakimden daha iyi bildiğiniz, açıklarından faydalana bileceğiz konusunda da uyarı aldım. Şu anda dernekte bir yetkinizin de olmadığını biliyorum. Belki zamanında Profesyonellik ne derece gerideydi bilmiyorum ama yarışmış olabilirsiniz.

Ama bu şunun bunun ismini kullanarak hikaye anlatmış gibi bisiklete el koymakla olmaz. Daha önce de yazdığım gibi bisiklet sizin ola bilir. Belki de sizin dediğiniz gibi M. Amcamız yanılıyordur. Çalıntı bisikleti alıp 1.5 yıl kullanıp bana satmış olabilir. Peki bu bisikletin sizin olamayacağı hiç aklınıza gelmedi mi? Çok emin davranıyorsunuz. Ama eksik davranıyorsunuz. Çünkü karşınızdakini muhatap almıyorsunuz. Cömert bey'in de yazdığı gibi bu bisikleti almak için bazı şartlar var. Bu şartları sağlayamazsanız ne yapacaksınız?

Bu bisikletin size teslim edildiğinden savcının haberi yok. Savcılığın telefonla iş görmediği Cömert bey tarafından yazılmıştı. Biz savcı karşısına çıkmayı beklerken salı verildik. Çünkü savcı hiç karıştırılmadı bu işe. Sizinle konuşurken bisiklet için; gidonunu özel yaptırdığınızı, Amerikadan 8500 Tl fiyatlarda aldığınızı söylediniz. Yani Türkiye'de olmadığını söylediniz. Tek dediniz. Şimdi ise delta Bisiklet diyorsunuz. Eğer ilk söylediğinizi yalanlıyorsanız size diyecek başka kelime bulamıyorum. Karakolda saat farkından belgenin gecikeceğini söylemediniz mi? Demek ki o belgeyi getirdiniz görevini bilmeyen polis memurları dosyaya koymayı ihmal ettiler :)

Sayın Najaz bizler saat 2 den 7 ye kadar nezaret denilen yerde 5 metre kare odada bekletildik. Sadece su içmemize izin verildi. İtirazımız fayda etmedi kapı yüzümüze kapatıldı. Şikayetçi şahıs ise eli cebinde polisler ile muhabbet halinde idi. O odada satıcı haricinde satış anında yanımızda olan İ.C.'isimli arkadaşımda vardı. Büyük ve çok kalemli satış yapan bir firmanın müdürü ve günlük iş yeri faaliyetleri kontrol altında tutma zorunluluğu olan arkadaşım bu sayede mesai saati dışına kadar alıkonuldu ve işini sıkıntıya soktu. En az 50 telefon konuşması yaptı sırf işlerle ilgili.

Bisiklet aynı gün Polisler tarafından ifademiz dahi alınmadan şahsa teslim edildi.
Acil olarak ifademiz alınarak savcıya yönlendirilmemiz gerekirken mesai bitene kadar bekletildik ve ifadenin hemen ardından da salıverildik. Yani o ifadeleri savcının okuma şansı hiç yoktu. Ki telefonla da olsa karar verme diye bir şey olmadı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Faturayı size gösterme mecburiyetim yok.Eğer kişi baştan beridir söylemiş olduğu yalanlar olmasa idi bu tür gerginlik olmaz dı.Bisiklet alınırken pedalsız alınır,bisiklet ve pedal ve diğer malz. Faturaları mevcuttur.Bisiklet boyu ile ilgili tecrübem sabit olmakla birlikte fatura kayıtları da tecrübemi teyit etmektedirler.Sizler konuları sanal alemden takipçisi olarak fazlasıyla heyecanlı ve yersiz boş yorumlardasızı.Bilmeden,duymadan,görmeden gereksiz yorumlar yapmaktasınız. Ben bu sahifede konunun bir iki gün oldu duyalı ve hemen bende kendime göre savundum ve madem böyle bir idda var.Hırsızdan mal kaçırırcasına bir işapmamak için bisikletin satışını durdurdum.Karşı taraf yapsın müracaatlarını ve banada müracaat etsin resmi makamlar.

Sonuç ortaya çıkacaktır. Ben şahsı ilk tanıdım ve bisiklete müşteri gibi göründüm direkt polisle gitmedim,yanlış yere suçlamamak için ama baktım bisiklet benim ve her şeyi yerinde sökülmemiş bir iki çizik ve kötü kullanım.bir kaç soru sorduğumda yalan beyanda bulunursa bir empati kurun bakalım. Kendisine hırsız gözüyle bakmadım,çünki bisikleti çalan kişinin görüntüleri olduğundan hiç bir benzerlik yoktu.Sadece oldukça büyük yalanlar söylüyordu. Fazlada muhatap olup sinirlerimi bozmadan olayı tabiyatı olan görevlilere bıraktım.ve bisikletimi bana emaneten verilmedi, bisiklete bir zarar var mı diye soruldu bende yok deyip bisikletimi teslim aldım. Bilgilerinize. Lütfen bekleyin.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Keşke kafadan kırık olsaydım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Karakol amiri dahil şuçlu zanlısını savcılık makamından gayri hiçbir kimse serbest bırakamaz.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sayın E.Korkmaz siz Facebook sayfanızın bir süreliğine yada o kullanıcı adınızın tamamen kapandığını inkar mı ediyorsunuz. İlk arkadaşlarınızın tebriklerini, hatta bir arkadaşının farına kefilim yazdığı o sayfayı linkleyin görelim haklılığınızı. Ne amaçlı kapatıldı bilmiyorum ama gezi protestosu ile ilgili provokatif yayınların olduğu da yanlışmı? Neden farklı kullanıcı ismi ile tekrar facebook açma gereği duydunuz? Lütfen gerçekleri sırf başkasını yalanlama amaçlı çarpıtmayalım. Beni ilgilendirmez siyasi düşünceniz ama yalanlamayın doğruları.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ya bahsi geçen bisikletler aynı bisiklet değilse? Fatura, belge vs. olmadan bunu kim kanıtlayabilir ki? Aynı değilse tüm iddialar ve savunmalar boşa gitmiş olmaz mı?. Davanın selameti için davacı ve davalı dışında kimsenin konuya müdahil olmaması gerekiyor artık. O ona şunu demiş, şu şuna hakaret etmiş kimseyi ilgilendirmez. Savcılık makamı bu metinleri tek tek inceleyip farklı bir dava(hakaret vb.) için delil olarak kayıt almak isterse, başkalarının da istemeden bazı kişilerle muhatap olmaları gerekebilir. Kısacası bu dava en az 12 ay sürer ve sonucunu da buraya yazarlarsa öğreniriz. Bundan ötesi boş laf olur ki yargıya taşınmış bir olayı irdelemek ne bana ne de başkasına düşer...

• Beğen
Tepkiler: enzo

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk yazılarda yazdığım gibi bisikleti aldığım kişinin bana bisiklet hakkında anlattığını bende ilana yazdım. Ve alıcıya ilettim. Peki benim şahsa söylediğim sözler ile M.Amcanın ifadesi arasında farklılık var mı? Bisikletin ilk sahibi ben değilim. Alıcının bisikletin geçmişini bilmeye hakkı var. Bisikletin Yurt dışına sürekli gidip gelen ve profesyonel bir şekilde bisiklet kullanan bir eğitim mensubundan alındığı söylendi. Bende daha öncede bisikleti soran kişilere bunu aktardım. Bisiklet 15 gün yayında kaldı. Neden hemen satmayı düşündün diyeceksiniz. Bisikleti aldığımda bir iş yerinde iyi bir ücrete çalışmaya başlamıştım ve işe gidip gelmek için bu bisikleti kullandım. Ancak bir kaç gün sonra sağlık sorunlarımdan işimi aksattığım için ayrılmak zorunda kaldım. Amacım bisiklet almak için sattığım plotteri geri almaktı. İlanıma da bu bilgileri ekledim. Bu durumda olanlarınız olmuştur. Bisikleti bir an önce satmalıydım ki işimin alternatifi makineyi alarak Freelance olarak gelir elde etmekti.

Sayın Forum okurları, Aranızda tecrübeli olanlar, savcılar, hakimler vardır. Şimdi size soruyorum. Bu tür bir çalıntı şikayetinde şikayet dosyasına malın kendisine ait olduğunun ispatı için belgenin kendisini yada onaylı fotokopisini koyması gerekmiyor mu? Sayın Cömert ve Najaz'dan ricam öncelikle. Polise gösterip geri cebine koyma gibi bir konu söz konusu olabilir mi? Dosyada bu belgelerin olmaması normal midir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Size kısa kısa bilgiyi yorulmadan verebilirim.bazı konuları yanlış algılamışsınız.
1-Bisiklet çalındığına dair karakol müracaatımız çalınan bisikletin muhteviyatını açıklar bir biçimde ifade verilmiştir.
2-Aradan 1,5 yyıl gibi bir süre sonunda a.fidan adlı şahış2a hırsız denmemiştir.çünki kendisi de bir başkasından bisikleti almıştır.
3-bisikletin bulunuşu karakola müracatınz vasıtasıyla tam bir uyum içerisinde olan evraklar vasıtasıyla ve yine nöbetçi savcı vasıtasıyla bisiklet tarafıma teslim edilmiştir.
Bisiklete ait yeterli evrak vardır kanıta gerek yoktur.
4-İlgili evrakları şahsa gösterme mecbiriyetim yoktur.
Bilgilerinize.

Benim sahifem hiçbir zaman kapanmadı,istersen bu konudada bir soruşturma face yap ve bana da belgele.Kendime ait sahifeyi benden daha iyi mi bileceksiniz..?

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Halil EROĞLU, Halil Bey, zaten bu konu karşılıklı tartışma amaçlı açılmadı. Ben başlıktada yazdığım gibi bir soru ilettim. Satıcı 2 yıldır bende ve öncesinde de bakım yaptım diyor. İddia sahibi ise 1.5 yıl önce çalındı diyor. Ve belirttiğim gibi bir teslimat gerçekleşiyor. Belki sizler bu konulara sıcak olabilirsiniz. Ama benim başıma ilk kez bir olay geldi ve danışacağım ilk kişi deneyimine inandığım dostlarım oldu. Arkadaşlarımın fikirleri doğrultusunda konuyu uzattık ve emanet verildiği karakol memurları tarafından söylenen bisikletin satış ilanının ardından satış yapılamayacağı konusunda bilgi aldım. Tabii ki gereğini yapmak için yaptıklarımı yazdım. Hiç biri yalan değildir. Gerçektir. Tabii ki okurlar da uzmanlıkları derecesinde beyanlarını şaşkınlıklarını iletmişlerdir. Burada yazılanlarda şahsi hakaret haricinde olayın seyrini değiştirecek bir yazı bulunmamaktadır. Sadece dosyada olmayan belgelerin olduğu iddiaları vardır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer bilmediğin bir konuda aleyhte davranır yazarsanız aynen cevabını alısınız.Bakınız bir başka üyenin doğru düşünce ve yasına bir diyeceğim yoktur.Side o kişiye örnek olmağa çalışınız.Önce gerçeği öğreniniz öğrenemiyorsanız yorum yapmadan beklemeyi öğreniniz.eh bunu da yapamıyorsanız. Ne ekerseniz onu biçersiniz.

İşte açık verdin.Polis bu bisikletin faturası var mı diye sordu sende yok dedin,sana bu bisikleti nereden kimden aldığın yeri hatırlıyormusun ? bize gösterirmisin diye sana sordular.Sende evet hatırlıyorum gösteririm dedin ve polislerle birlikte bisikleti aldığınız yere gittiniz.Polisler bisikleti sana satan adamı da sorguladılar ve karakola getirdiler.
Bisikleti satan adamda bisikleti birinden aldığını ancak tanımadığını söyledi ve olayı (yani gerçek hırsızın kim olduğu konusu kilitlendi.)Burada f.sız mal satmaktan sana bisikleti satan kişi suçludur. ve aynı suçlardan bir cezası varsa !!! Polis kayıtları aynen benim anlatımım dahilindedir.Yukarıdaki beyanlar karakol ifadeleri ile çelişkilidir.

Siyasi düşüncem ne cevap verir misin?

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paylaştığınız ve şimdi tamamen sayfanızdan kaldırılmış olan yalan olduğu kanıtlanan videolar ve fotoğraflar. Gerçi şimdide bakılsa anlamamak mümkün değil. Burada siyaset tartışmıyoruz. Bir siyaset forumu söyleyin oraya yazayım. Sayın Forum okurları, Aranızda tecrübeli olanlar, savcılar, hakimler vardır. Şimdi size soruyorum. Bu tür bir çalıntı şikayetinde şikayet dosyasına malın kendisine ait olduğunun ispatı için belgenin kendisini yada onaylı fotokopisini koyması gerekmiyor mu? Sayın Cömert ve Najaz'dan ricam öncelikle. Polise gösterip geri cebine koyma gibi bir konu söz konusu olabilir mi? Dosyada bu belgelerin olmaması normal midir? İfademizin alınması ile birlikte 15 dk içinde savcının karar verme gibi bir şansı varmıdır. Sonuçta karakoldan savcılık makamına iletilmesine gerek yok mu bu ifadelerin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kimse kiseyi sevmek zorundalığı yoktur.Sizin bilgilendiğiniz insalar her kimse benim karşıma oturabilirler mi acaba.bir sor bakalım ve cesaretleri de varsa konuştuklarının arkasında dursunlar.Bu bisikletin çalıntı olduğu bilinmekte ise sen ilk başta daha polisler gelmeden bu bisikleti ben tırcı bir arkadaşıma Amerikadan getirttim,6.500,00.TL ye km.saatini ben taktım gibi koca yalanlar söylemeseydin ben de sana gerekli delilleri gösterirdim ve sana geçmiş olsun derdim.Bu konuda taksi şöförü ve bir bayan şahittir.Kaldi ki eğer benim polis müracaatım olmasaydı,ve ben sana gelip bir kaç kişi ile bu bisiklet benim deseydim ne olacaktı.:)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Abi, senin haklı olduğun ortada sonuçta bisikletten fabrika 1 tane üretmiyor. Çalınan bisiklet 52, Sizin bisiklet 54 kadro boyunda bunu açıklasın ilk önce E.KORKMAZ. Birde bir ricam olacak E.KORKMAZ bey bisikletinizle mutlaka bir fotoğrafınız vardır öyle değil mi? şimdi o fotoğrafı siteye yükleyin. Ve A.fidancı abi, sende bir fotoğrafını yükle karşılaştırma yapalım. Öyle pedal faturasıyla olmaz bu işler. Hoş fabrika aynı pedalı 1 tane üretmiyor sonuçta...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşte nereye baktığın belli değil,Benim yaşamımda adresim,telfonum, hiç değişmemiş ve kapanmamıştır.Dolayısıyla Face veya e.mail adreslerim de değişmemiş ve başka bir isimle yer almamıştır.İlk başladığı gibi devam etmektedir.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
EK: bisiklete bir zarar var mı diye soruldu bende yok deyip bisikletimi teslim aldım.

İfadenizde bisiklet ile ilgili tazminat talep edip şahısların cezalandırılmasını istiyorum ibaresi bulunmakta. Bu konuda İ.C. isimli arkadaşım sizinle kısa bir konuşma yaptı. İfadenizi hatırlayınız.(Sonradan değişmediyse)

@Ertuğrul

Ertuğrul adam elit. Ne biçim konuşuyorsun hakkında :) Yaptırır mı yaptırır. Sonuçta delta bisiklet değil o bisikleti 5100 küsürle satışa sunan. Tektir tek. Ben inanıyorum :) Tabii ki fotoğrafları var bisikletin ama şimdi bisiklet E.K.'da. Onunda facebook sayfasında resimler var ama nedense yeni hali değil. Aralarına daha yeni iken çekilmişlerini görmeyi bekliyoruz. Pedalı 6700C SL olarak biliyordum ama E.K. 6700 demiş. Aralarında 130 tl fark var.

Bisikletin yaklaşık sıfır maliyetinin 6000 lira olduğunu söyledim ama o paraları verdiğimi söylemedim. 5100 küsür lira bisiklet, 400 civarı pedal ve 75-100 civarı km saati. Yaklaşık 6000 lira maliyeti yok mu? Yoksa siz 15 e mi mal ettiniz? '. El bisiklet satan arkadaşlar mutlaka sattıkları bisikletin sıfır bedelini bilirler. Ona göre pazarlık fiyatını da ekleyip satışa sunarlar. Bende öyle yaptım. Satan kişi bana söyler mi kaça aldığını? Bende ifadesinde öğrendim.

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Allah yardımcın olsun abi, inşallah kazanırsın davayı, peki burada yapılan hakaretler için dava açacak mısın?

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
E.KORKMAZ, siz bisiklette benden daha tecrübeli olabilirsiniz ama bilgisayarda değil. Şaşkın olmayın ben 3.1 windowsla başladım pc'ye. L200 ile başladım mac kullanmaya. Mesleğim bilgisayarla. Gözümde de bozukluk yok. Fecebook'ta kullanmasını biliyorum. Email adresiniz aynı ama videoları inkar etmenize sevindim. :) Çünkü onlara da yalnız bakmamıştım. Sadece sizin değil arkadaşlarınızın da sayfaları temizlendi. Aman ha onlara söylemeyin bu sözleri :) Gözlerinden düşersiniz. Dün sabah avukat arkadaşım verecekti ama ban sebebiyle durdurdum. Bu ayrı bir konu. Ben gerçekten o bisikleti çalan kişi de olsam bu hakaretleri yazmaya kimsenin hakkı yok. Bunun bir bedeli var. Bedelini yazdım. E.K.'dan cevabını bekliyorum. Şimdi konuyu ne kadar çarpıtırsa çarpıtsın. O konu unutulmadı. Soruma cevap yazarsa (Ban kaldırılmadan önceki son yazım) yutacağım. Ne de olsa büyüğümüz.

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

exen

Daimi Üye
Tepki
44
E.KORKMAZ, pardon yanlışmı anladım bisiklet pedalsız alınır derken ben bisiklet satıyorum hepsi pedalı ile o zaman biz zarar ediyoruz.