Caanondale Supersix

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
Cannondale Supersix modelini almak gibi bir niyetim var yaklaşık 1.5 senedir araştırma yapmaktayım en son 3 marka arasında kaldım şu anda iki markaya düştüm Cannondale Supersix, Specialized Tarmac. Gerçi Cannondale Caad 10 da düşünülebilir. Benim merak ettiğim tek şey cannondale Supersixle arnavut kaldırımlı yolarda gidebilirmiyim jantları buna müsade edermi bir nevi Fransa Roubaix şekli darbe emici özelliği var mıdır bu konuda sizin öneri ve görüşleriniz nelerdir?

Scudo

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
cannondale SuperSıx ve Specialized Tarmac modelleri gerçekten hoş modeller elbetteki üzerindeki komponentler seçimlerde belirleyici olacaktır bisikletinizi bozuk zeminlerde de kullanacaksanız eğer kadronun yanısıra jant setinin,gidonun,boğazın sele borusunun, ve jant setinizin karbon olmasında yarar var maliyetli gibi görünsede size sürüş konforu sağlarlar

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
Bahsetmiş olduğum Cannondale linkte mevcut full carbon olduğunu biliyorum ama gidon sele borusu vs komponentlerinin carbon olup olmadığı konusunda bilgim yok.

(link)

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Dediğiniz arnavut kaldırım gibi yollarda cannondale synapse,specialized roubaix gibi modeller daha uygun gibi.İkisinde de darbe emiciler var(save plus,zerts).Ben de bu ikisiye ilgileniyorum.

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
Roubaix ve Synapse modellerinde olan darbe emiciler daha üst bir modelde oluyor mu yoksa olmuyor mu merak ettiğim konu bu oluyorsa carbon olacaktır muhtemelen. Arnavut kaldırımdan kasttımda mümkün mertebe düz yolda binecem İstanbulda yaşayanlar bilir genelde Kadıköy'in ara sokaklarında kullanıldığında bir sıkıntı yaratır mı yok zeminleri hem bozuk hemde arnavut kaldırımlı olan yollarda var.

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Synapse ve roubaix zaten o sınıfta en üstte olan modellerden,roubaixlerin hepsi Carbon synapsenin alu kadroları da var.Kadro açıları itibarı ile daha konforlu sürüşe olanak tanıyorlar,diğer ikisine kıyasla.Ben daha çok roubaixe yakınım yeni çıkan sl4 kadro çok hoşuma gidiyor kendi bisikletimi satıp almayı düşünüyorum.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bu iki bisiklet de arnavut kaldırımı yollarda sorun yaratmaz. Fakat sorun şudur ki, ikisi de performans amaçlı karbon kadrolar olduğu için darbe emici özellikleri oldukça az. Firmaların asıl odak noktası esnemezlik olduğu için iki bisiklette de arnavut kaldırımı yollarda, belli bir süre sonra siz rahatsız olmaya başlarsınız.

Eğer her çıktığınızda 10 dakika kadar bu yolları kullanacaksanız, bu iki kadro da alınabilir. Fakat işin içine, uzun süreler bozuk asfalt ve arnavut kaldırımı yollarda bisiklet kullanmak varsa, size tavsiye edeceğim iki model var;
Specialized Roubaix
Scott CR1