Bütçeme uygun ama fikir almak istiyorum...

Tepki
2
Arkadaşlar Benim 800-850 TL bir bütçem var bisiklet için ve Uğur MTB Leader almayı düşünüyorum... Genelde arazide kullanacağım için bu modeli seçtim. Nasıldır sizce bi fikir alabilir miyim?? Bi de sayfada bisiklet için 19" diyor henüz farklı ölçüleri var mı öğrenemedim... Forumdan öğrendiğim kadarıyla arazide kullanacağım için en uygunu 16" - 17" sanırım. boyum 1.76...

(link)

Scudo

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Aman Kardesım Cok Yanlıs Tercıh Yaparsın :) Whistle 1162 D Tam sana gore ıstemezsen sedona 741 d ye de bakabılırsın :) AMa Whıstle Benım Tercıhımdır :)

Tepki
2
@sezer özdemir

Ya aslında dediğin iki modele de baktım ama özellikle çift süspansiyon bi bisiklet istiyorum... daha önce custom bi bisikletim vardı geçirdiğim bi kazadan sonra hurdacıya satıldı ailem tarafından :D biraz hırçın kullanıyorum o yüzden diyorum çift süspansiyon bana daha uygun diye... ama bu bütçeye de ancak dediğim modeli bulabildim....

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
istersen kullanım alanlarını yaz nasıl kullanacağını ona göre tavsiyede bulunabilir arkadaşlar...

Tepki
2
@Alper Yıldırım
Profesyonel olmasa da downhill olarak kullanacağım diyebilirz... orman yollarında iniş için, dar ve bol virajlı patikalar, max. 1 - 1,5m 'lik atlayışlar... yani daha fazlası da olabilir ama bu düşündüğüm bisiklet dayanır mı bilmiyorum :D
İlerde kadro değişikliği yapabilirim diye düşünüyorum ama... Donanım olarak incelediniz mi MTB Leader'i bilmiyorum... o konuda da fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Madem Cok Çift Amortisör istiyorsun salcano astro diablo serisine bakabılrısın kolay gelsin...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
uğur derindondurucu üreten nazilli aydında bir fabrika. mondial motosikletlerini de çinden getirip toparlayarak epey bir ikitekerler üzerine heves etti. bisikletleri de o mantıkla çıkardıları belli. bu tür markalar ve ürünleri, bisiklet kültürü yaratmaktan ziyade bisikletten insanları soğutmak için varlar sanki. whistle a bir bak. öneririm. arka amortisörlü bisikletlere de özenme. evet havalı görünürler ama yokuş çıkarken ne demek istediğimi anlarsın.

Tepki
26
aman derim bende bu ugur çok kisinin ocagına mondial soktu ,sıra bisiklette sanırım.
ben gecen gaztede gördüm ,sakın derim 1,5 metre diyosun, mümkün deyil buna güvenip atlanmaz.elinde kalır mazallah,aman kardeşim hayat o kadar ucuz deyil biraz saglıgımıza önem verelim.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
dediğiniz tarzda bir sürüşü güzel bir hardtail yani sabit kadro ile daha güvenli ve konforlu yaparsınız. benim tavsiyem bu tarz çift amortisörlü bisikletlerden kaçınmanız yönünde.

Sezer Özdemir

Daimi Üye
Tepki
122
Kardesım Sen Benım Dedgıım Whistle Lerden Birini Al İstersen Evin Balkonundan Atla Bisi OLmaz :D (Biraz Abarttımmı Ne :)

Tepki
2
@Mehmet Levent

Yokuş çıkmicam zaten sadece inişlerde kullanıcam :D Hardtrail'ler dayanır umarım ama inişte illaki çift amortisör diye bişey beynime kazınmış çıkmıyo aklımdan!! Whistle 1162 D, 1163 D ve Salcano Astro Diablo HD arasında kaldım şimdi yapılan yorumlara bakınca... hangisini tavsiye edersiniz??? (Benim gönlüm Diablo HD'den yana... :D )

Tepki
2
Yaw sanki bisiklet aşeriyommm!!! Anlatılacak gibi değil!!! Hadi bi el atıverin de karar verebileyim artık noooluuurr!!! :D

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Önce çift amortisörü unut patron.DÜz yolda da ağırlıktan başka birşey değil.Olmayacakta.Kadronu sabit kadrolulardan al.Zamanla geliştirir geliştirir kullanırsın.Carrarolarada bak derim ben.İlla sıfır alacaksın diye de birşey yok.Forumun ikinci el kısmına da bir göz at.Ayrıca çok yakın zamanda kronlar çıkacak.Birde onlara bakarsın.BAyağı güzel olacak kadrolar :)

Tepki
2
@M.Burak KARADAĞ
İyi de düz yolda kullanmicam ki zaten ben bu bisikleti... :) Araçla yaylaya çıkıp inişlerde kullanıcam mesela... Düz yola nadiren girecem yani...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi çift amortisörlü diyeceksen kaliteli birşey alman lazım onun içinde ikinci elde (dikkatini çekerim ikinci elde) en azından gözden 1.500 lirayı çıkarmalısınki gerek jantıyla gerekse diğer ekipmanlarıyla sağlıklı bir sürüş sağlayabilsin.YOksa gerçekten kullanırken elinde kalırlar bu dandik çift amortisörlüler :)

Tepki
2
@M.Burak KARADAĞ
o zaman whistle 1162 D ya da 1163 D arasında hangisini alayım??? son karar verilecek hadi bakalım... :)

Tepki
2
Şimdi ne alırsan al kardeşim bıktık artık falan diceksiniz biliyorum ama... yukarda yanlış yazmışım zaten whistle 1162 D ile 1164 D arasında kaldım ben... offf yaaa napcam ben ne kadar zormuş bisiklet alması yaa!!! sıyıracam bu gidişle!!! :((((