Bütçe 12.000 TL - Yol Bisikleti Tavsiyeleriniz

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oğuz han T
:D

@Ekrem Yılmaztürk
Limitimin üzerinde bir bisiklet.

@Erdem Topuzoğlu

Benim takıldığım nokta da bakıma vereceğim para noktası zaten, ruble, zincir, pabuçlar, bir sürü bakım gerekecek bu yüzden araştırmaya çalışıyorum 105 in bakımı ne tutar, dura ace in bakımı ne tutar v.s. hangi seti alacağıma karar verdikten sonra, bisiklet seçimi daha kolay olacak, muhtemelen ~3 model arasında kararsız kalırım, senin de dediğin gibi onu da gider yerinde test eder zevkime göre alırım.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Oguz_
Ben almanyanin stuttgart kentinde yasiyorum, duymussunuzdur kesin almanyanin mecedes, porsche, bosch, hugo boss gibi fabrikalarina sahip olan ve en gelismis saniyisi olan kenti. Eger isterseniz gercekten buyurun gelin, misafirim olursunuz ve yardimci olurum size. Sordugum soruda kesinlikle art niyet yoktu, bunuda bilmenizi istedim olsaydi zaen davet etmezdim sizi.:)

@mustafa genç
Bu forumda ne 12000TL'lik bisikleti olanlar var hatda daha gecen de arkadasin biri italyadan o parayi vererek pinarello almisti.
Ayrica o parayi bisiklete veren ve verdigin linkdeki, fotografdaki yavrulara aydan aya yardim edenler bile var, BU FORUMDA....
(Fotografi ve linki siliyorum, cünkü burasi uyugun yer olmadigini düsünüyorum.)

• Beğen
Tepkiler: Silivrili

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Herkes kendince haklı sebeplerle verilen konuşulan miktarlara kızıyor olabilir,bence de müthiş para bu para ama aç insanlara yardım etmek için 12000TL lik bisiklet almanız da gerekmiyor. Bu tip konuşmaların forum dışı yansımaları o parayla motor alınır vs gibi konuşmalardır. Bırakalım parası olan nasıl harcamak istiyorsa öyle harcasın hesap sormak haddimiz değil ailesinden yada yakınından biri değilsek kusura bakmayın

Recep DOLGUNSÖZ

Aktif Üye
Tepki
63
Bisiklet
Sedona
@Oguz_

iyi bütçe... eeee haliyle iyi bisiklet.. dostum herkesi dinle, kendi doğrularına göre yol bisikletini alabilirsin.. sonra boşuboşuna ahh..vahh etme ;)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
12 bin TL versen ne olacak yine padal çevireceksin yine pedal çevireceksin fiyatı artınca kendi kendine gitmiyorki bu o zaman benim 1000 tl lik bisikletim den ne farkı kaldı bunun karbon olsun hafif olsun tamam da sonrası markaya gidiyor para fazla abartmamak lazım tutarı.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
her insan kendi ihtiyacını kendisi tespit etmesi lazım. en sağlıklısı bu olur.
şu an Türkiye'de 30.000 TL etiketle satılan bisikletlerde var, ama belkide bu bisiklet senin işini görmeyecek.
tavsiyem elden düşme ucuz bir yol bisikelt al ve 1 ay kendini (bisikleti değil) test et.
ve neye ihtiyacın olduğunu gör;
endurance mı? performance mı? aero mu? konfor mu? karbon mu? ALu mu?
bunlar gör ve kendi cevaplarını kendin bul.
o vakit seni en çok tatmin edecek en sağlıklı cevapları kendin bulmuş olacaksın.

Tepki
17
Bisiklet
Specialized
@Oguz_

Bir sürü bakıma gidecek dediğin şey 2000-3000 km de bir zincir ve ruble. Kullanıma göre değişir ama fren pabuçları da bunun 2 katı zamanda değişir diye tahmin ediyorum. 105 veya ultegra ruble-zincir 45-65 avro arası bir şey tutar. Dura-ace 150-170 avro civarı tutar.

Burdan inceleyebilirsin fiyatları:

(link)

• Beğen

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ismail eren

En sağlıklı, pratik ve doğru yol zaten deneme yanılma ama o kadar bisikleti de bulup deneme imkanım yok.
Elden düşme bir yol bisikleti ile neye ihtiyacım olduğuna karar veremem diye düşünüyorum, yanılıyor muyum?
Örneğin, carbon mu, alu mu? Sorusunun cevabını karbon bisiklet te vermez, alu bisiklet te vermez, ikisini de denemek gerekir diye düşünüyorum.
Zaten bu kadar çok fikir alışverişi ve soruların dönmesinin sebebi de bu bence, deneme şansımız yok, deneyenlerden fikir almaya çalışıyoruz.
Yanılıyorsam lütfen düzeltin. Sedona 321'im vardı, tur bisikletidir ama yol bisikleti geometrisi varmış(ben internetin yalancısıyım), bu alet üzerinde oldukça vakit geçirdim ve sürekli istediğim şey, sürat oldu, nasıl tekerleri inceltirim, kendimi nasıl yatay konduma getirir de rüzgar sürtünmesinden kaçarım, pedal tekniği, kollarla gidondan destek almak, nefes, ağırlık, birçok unsur üzerinde düşünür dururdum, uzun lafın kısası mühendis gibi düşünüyorum, ne yaparsam maksimum hızı sürekli olarak alabilirim, yani hem dayanıklılık hem performans, hem aero pozisyon (daha geçenlerde mtb üzerinde, yorulduğumda gidonun üzerine kollarımla triathlon bike pozisyonuna yatıp ta sürmüştüm, dengesiz oluyordu ama dinleniyordum ve rüzgardan kaçıyordum ki hızımı koruyordum dinlenirken)(mtb için çok saçma bir hareket bu arada, onu da belirteyim, çünkü elleriniz birşeyi tutmuyor, dirseklerle gidonu dengede tutmaya çalışıyorsunuz) sadece deneyip görmek istemiştim, dediğim gibi, genel olarak bu şekilde bir kafa yapısına sahibim... Bana ne gider? :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Zaten bu kadar çok fikir alışverişi ve soruların dönmesinin sebebi de bu bence, deneme şansımız yok, deneyenlerden fikir almaya çalışıyoruz."

Sanki yurt dışında yaşamayan biri gibi konuşuyorsun
Sen bu aletlerin denenip satın alınacağı bir yerdesin. Türkiye de olsan neyse Polonyayı bilmem ama Almanya iki adım ötede istediğin bisikleti deneme imkanın var.Ben birinin adresini vereyim istediğin bisikleti her türlü test edip alıyorsun çok örnekleri var zaten oralarda ben bunu biliyorum.
(link)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@mustafa genç

Fiyati artinca kendi kendine gideni bile var, buna emin ol.
Düsüncelerine katiliyorum ama inan biraz bisiklet sporunun icin de olsan kesin böyle demezdin. Cünkü ozaman 1000 ve 5000TL#lik bir bisikletin arasindaki farki görmüs olurdun. Bisikletin fiyati artinca kendi gidecek diye bir durum yok zaten kendi gitse ya e-bike yaslilar icin olur yada motorlu arac olur ve spor aleti olmaktan cikar. :)

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Oguz_

Özelden mesaj attim, ama herhalde daha görmediniz veya pek ilgilendirmedi.
Yol bisikletine geciyorum deyip bu kadar cok masraf hesabiyla yol bisikletine gecmek pek akilci degil. Digerlerinin önerecegi bisikletler, kendi deneyimleri de olsa, size uyacak diye bir sey yok. Uyabilir veya tamamen yanlis bir bisiklet te olabilir. Sectiginiz bisikletin temel kadro yapisi vücut oranlariniza uyuyorsa, yapmak istediginiz seylere yatkin ise, üzerine takilacak donanmimlar ve dogru ayarlar ile bir sonuc verir. 20 bin kilometerlerden bahsediyorsunuz. Bu demektir ki günde 70 km. civari yol yapacaksiniz. Bunun icerisnde tatiller, hastalik günleri, hava kosullari, daglik araziler.... bir sürü sey var. Yani isiniz bisiklet olmali ki bu kadar kilometre yapabilesiniz. Bu noktadan yola cikarak, hic aceleye getirmeden cok derin arastirip, bilenlerle birebir konusarak ve deneyerek bir cözüm aramaya calsiin. Her bisikleti deneme sansimiz yok demissiniz, dogrudur, ama en azindan olabilecek, uygunlarini denemeye calisin. Sonra ayaginiza uymayan ayakabiya döner, ama ayakkabi gibi rafa kaldirip koyamazsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ihtiyarBaba meseleye son noktayı koydu hay ağzına sağlık.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Serkan Mıstınoğlu

Parayı bir yere bağlamak yerine. Güzel bir bisiklet alıp. Geri kalan para ile güzel bir tura çıkmakta daha keyifli ve mantıklı. Sonuçta yarışmayacaksın o bisikleti alınca stadüde kazanmıyacaksın ki o bisikletin hakkını vermedikten sonra insan içinde alay konusu bile olursun.

Fotoğraf forumlarında çok zaman geçiririm. Bazıları var. 8000-12000 Tl lik full-frame alır üstüne 1000 TL lik lens koyar. Nasıl dalga geçiliyor bunlarla biliyormusun. Ferrariye pancar motoru takmış gibisinden. Kimisi 4000-6000 TL lik 3-4 lens alıyor. Gerçek fotoğraf çekenler 3000-4000 TL ye su geçirmez bir dslr alıp geri kalan para ile çıkıyor yurtdışı turuna. Döndüğünde müthiş kareler. O kadar çok parayı bayılmış kişi aynı şehir de aynı yerlerin fotoğrafları.

Diyeceğim o ki;Ne kadar para harcadığın değil parayı nasıl harcadığın daha önemli.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ihtiyar

Teşekkür ederim ihtiyar hocam, mesajınızı yeni gördüm ve çok sevindim, yanıt verdim.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
(link) Bununla yola
(link) bununla dağa vurun kendinizi.Kalan paraylada şehir bisikleti alırsınız. Hep yol olmaz değil mi ? :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez

Amaç o paranın bir bisilet için fazla olduğunu belirtmekti. Arkadaş o paraya motorlu değil pedalli bisilet almaya çalışıyor en fazla 4 olmadı 5 bin tl yatırılır bu iş için gerisi israf neyse konudan çekiliyorum saçmalık bunu tartışmak zaten ömrümde bir arada göremeyeceğim parayı bisiklete Vermeyi aklımın ucundan gecirmem parmaklarım ağırdı malum zengin ve züürt meselesi.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Turan Babacan

bu forum 12.000tllik bisiklet tartışmak veya tavsiye etmek için yetersiz, anladım :)

başlığı açan arkadaşım. 2 binliraya alüminyum bir yol bisikleti alın giriş seviyesi. geri kalanı da hayır kurumlarına bağışlayın. bisikletforum olarak bunu tavsiye ediyoruz.
3binlik 5 binlik bisiklet almayın.
sonuçta hepsine pedala basıyoruz, kendisi gitmiyor yani..

:D çok iyi ya. daha neler yazılacak buraya merak ediyorum.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bence Canyon yada Speciliazed ancak modelleri bilmiyorum :)

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçe varsa herkes istediğini alabilir buna kesinlikle karşı değilim ancak yarışlara katılım yapılmayacak ise Dura-Ace donanımlı 6 kg bir bisiklete hiç gerek olmadığını düşünüyorum. Boşa para harcayışı olarak geliyor bana. Karbon kadrolu, full 105 setli bir bisikletin maliyeti en fazla 5000-6000 lira oluyor böyle bir şey alınsa tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacağı kanaatindeyim...
Eğer Murat abinin yanına gitme şansınız olursa, Cube bakmanızı öneririm, kaliteli modeller var ve Almanya merkezli olduğu için daha ucuza satılıyor diğer ülkelere göre.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan