Bursa BF Tanışma, Tur ve Fırsat Sayfası ;-)

Scudo

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Bisiklet kültürüne yakıştıramadığım kamyon, traktör, v.b araçlara tutunarak gitme fotoğrafını görünce çok üzüldüm. Belki de bisiklete binerken yapılacak en tehlikeli harekettir. Herşeyden önemlisi çok da kötü bir örnektir.

• Beğen
Tepkiler: Murat Çağlayan 2

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@Mehmet D.

Biz sadece söyleriz yapıp yapmamakta özgürsün. Ancak unutma ki sonucuna katlanacak olan sen ve senin sevdiklerindir. Ben daha fazla uzatmak istemiyorum umarım söylediklerimizi dikkate alırsın.

@ebubekir sözbir

Sana da iyi ramazanlar 4-5 Temmuz gibi sınavım var sonra Bursaya döneceğim şimdi Çanakkaledeyim şayet eşlik edersen Mutlu abi her akşam çıkıyor. Seni Ovaakça'dan yormamak için söylemiyor ama katılırsan iyi olur. Kendini zorlama uyarsa Mutlu abiye katıl derim. Ben gelince zaten ona katılacağım ;)

@Pasa G.

Ben de çok yanlış ve tehlikeli olarak görüyorum ama kimseye de yapma etme diyemem herkesin kendi bileceği iş biz uyarırız yine de yapıyorsa sonucunu göze alıyor demektir.

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Pasa G.

o sizin tamamen kişisel görüşünüz. Kötü bir örnek olduğu doğru ancak o an için yapacak birşeyim yoktu. Genellikle arkasından rüzgarı engelliyordum ancak bu sefer tutunmak zorunda kalmıştım

@ebubekir sözbir

benim çarşamba gününe kadar var. Tura erken başlıyorum çarşamba günü yollardayım

@Murat Çağlayan 2

evet haklısınız. Sonuçlarını göze alarak yapıyorum. Benim ve birçok kişinin doğruları sizin yanlışınız olabilir buna saygı duyarım.

Tepki
5
@ebubekir sözbir

Ben şimdi yola çıktım ağır pedal istikamet kent meydanı beklerim müsait ılan arkadaş varsa güzel bir akşam için kent meydanında buluşalım 23:00'da meydandan hareket edicem

Tepki
5
@Mutlu ÖZTÜRK

Bu akşam da yanlız kaldık ama vazgeçmek yok ;-)

Muhakkak bir gün gelen olur :-(

Hadi bakalım yolcu kalmasın

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
tuzlu su yorgunluk yapıyordu beni neden etkilemedi ömrümde ilk kez suya girdim oda tuzlu suydu yol boyunca beni hiç etkilemedi tuzlu su hiç rahatsız olmadım bastım gittim tek sıkıntım ensem biraz yandı güneşte . benim bisikletim 14.5 Kilo sele Altı çanta ve öndeki kadro ya astığım çanta ile 17 kiloyu buluyor ağırlığı sadece benim lastikler 1.50 ve 90 psi hava var bu işimi çok daha kolaylaştırıyor bir ara baktım mehmet arkadaşın jincir ve dişlilere yağdan tabaka olmuş artık o şekilde gitmez tabi bisiklet ben benzin ile temizliyorum ayda bir sürtünme çok az bunun için. giderken Mehmet'in benden. çok iyi olduğunu bildiğim için o hep öndeydi birde yolu o biliyordu dönüşte önde hep ben vardım bazı yerlerde arkada kalmamin nedeni de trafik kurallarına uymam di çünkü araç durumuna bakmadan sürekli kendini yola atıyor du ben durup uygun bir boşluk bekliyordum kendisine de söyledim iki kızım var benim ve bir iki kişilik turlarda öncelik araçların bana göre

önceki konuda siz dediniz kamyona kafa kafaya çıktım rampayı diye arkadaş Kamyoncu demiş hatta ben kamyonla zor çıkıyorum helal diye mesajınız önceki konuda açıp bakın. üstüne sende mtb var bende mtb aldım bilsem yolu alırdım diyen sensin mtb ile yolu karşılaştıracak kadar zorladım demek seni kent meydanından sonra da aralardan geldim çünkü işlek cadde ne bekliyordun ki 50 yapmamı mı nerden araç çıkacağı belli değilken tırın önüne atlayan sensin 50 de yaparsın tabi mudanya da önde gittin doğru ama hızımız 20 bile değildi ve bir çeşme bulmak için bizi Mudanyanin öbür ucuna götürdün

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Neyse arkadaşlar uzun tartışmaları diğer konudan yaparsanız daha hoş olur bu sayfayı mümkün mertebe amacına uygun kullanmaya çalışırsak çok güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: Samet K.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
neyse tartışma ortamı oluşturup dostluğu arkadaşlığı bozmayalım yok yere. o tur geçti şimdi önümüzdeki turlara bakalım ramazan boyunca gündüz turlarında yokum haftaya bisikleti bakıma veriyorum. bu arada da spd pedal bakıyorum kendime bisiklet adına bir o eksiğim kalmıştı onuda alayım abimden var dediğine göre çok fark ediyormuş rampalar da ve kalkışlarda. ramazan boyunca gece tur yapmak isteyen arkadaşlar varsa burada paylaşın da vardiya el verdikçe katılmaya çalışalım kondisyonu da kaybetmemek lazım hem

• Beğen

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@mustafa genç

Aynen haklısın. 1 hafta sonra tekrar Bursaya döneceğim. Nasip olursa ilk fırsatta bizim turlara bekleriz. Bisikletlerimiz ve kondisyomuz iyi olmasa da elimizden geldiğinde eşlik etmeye çalışırız. Spd pedal ilerleyen dönemde kesinlikle almayı düşünüyorum. Her kimden duysam ciddi fark ettiğini söylüyor. Bakalım tek tek eksikleri gidereceğiz. Ramazanda ya da ramazandan sonra farketmez sana da uyan bir tur düzenleriz ;)

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Mutlu Abi ortak arkadaşımızın Bianchi Speed 4000'ini aldı. Artık ne zaman ıslatıyoruz abi ;) Şaka bir yana hayırlı olsun :) Güle güle kazasız belasız kullanmayı nasip etsin Allahım :)

Tepki
5
@Murat Çağlayan 2

Sağol kardeşim bekliyorum bak yanlız kaldım :-D

@serdar my

Serdar bey

Pazartesi iftatdan sonra 22:30'da kent meydanı uygunmudur ?

Varsa başka gelmek isteyen arkadaşlar bekliyorum

• Beğen

serdar my

Üye
Tepki
17
Bisiklet
Carraro
Merhaba Mutlu Bey özel mesaj attım.Görüşmek üzere...

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@serdar my

Tabiki yapacağımız turları erkenden yazmaya çalışırız senin de tekliflerini bekleriz abi. Yaz uygunsan biz de hemen katılmaya çalışırız.

@Mutlu ÖZTÜRK

Az kaldı abi haftasonu oradayım ;)

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Bursa- Batum turuna başladım arkadaşlar bugün. Şuanda Sakarya Sapanca gölünün kıyısındayım. İlk gün oldukça yorucuydu. Ancak en zor kısmı burasıydı

Tepki
5
Bu akşam 22:00'da panayır'dan çıktım kent meydanında biraz takıldıkran sonra 22:30'da Kestel'e hareket ettim yolda 2 arkadaşla tanıştım gurup kuruyorlarmış gurubun adı tarçın ;-) Kestel lambalarına kadar tek pedal da geldim ama yoruldum valla sonra otosansit lambalarından çevre yoluna direk Yalova yolu Özdilek'e bir çay içip panayıra devam yolum bitti ve duş alıp dinleniyorum şimdi

Yarın devam tekear teklif ediyorum gelmek isteyen arkaşlar buyursun beklerim

Ebubekir kardeşim sen Nerelerdesin sen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
iyice şaşırdı bu site yada ben farklı sayfalardaki alıntılar birbirine girdi işlemediğim için böyle yaptım

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Mutlu ÖZTÜRK
haftaya bisikletim bakımdan çıkarsa buluşmak isterim sizinle bu hafta 3.11 çalışıyorum. ramazandan önce verseydim bisikleti bakıma keşke ramazandır lazım olmaz dedim meğer ramazanda daha çok tur fırsatı oluyormuş işe gidip gelmenin keyfinden vaz geçemedim işte

Tepki
5
@mustafa genç

Musrafa bey herzaman bekleriz
sizleri aramızda görmek güzel olur

Ben her akşam çıkıyorum tura nezaman müsait olursan bekkerim