Bursa BF 19.06.2014 saat 18:00 Tanışma turu

Scudo

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@aerbey

Ben foruma üye olduğunu bilmiyordum. Bilseydim telefonuna mesaj atardım. Hangi bisikletle geleceksin Mahmutun kullandığıyla mı seninkisiyle mi? Bence MTB ile gel.

@Tugay Sonsuz SERT

Evet yol yenilendi kaymak gibi oldu bugün tura başlayamadan bitti ama sağolsunlar Çağrı ve Mehmet ile tanışma fırsatı bulduk. Yağmur yağdı. Mehmet ufak bir kaza yaptı ama sorun yok bisikletini azıcık elden geçirdik derken öyle geçti vakit. Son olarak da Aydın Bisikletten ben Kask, Stop Lambası, Jelli Eldiven, Zincir Koruması aldım resim atarım birazdan :) Tek acil eksiğim suluk kaldı onu da en kısa zamanda alacağım. ;) Sonra sırada Forma, Short, Kilitli Ayakkabı ve Pedal düşünüyorum.

@Mehmet D.

Evet hafta sonu uygun olursam ben katılacağım olmazsam artık başka bir zaman :)

@Samet K.

Bizim bulunduğumuz yerde dolu yağmadı ama yağmura yakalandık az da olsa fakat turumuz zaten iptal oldu yukarıda açıkladım.

@Mehmet D.

Evet çok sürmedi :)

@Samet K.

Allah razı olsun düşündüğün için ;)

@Antares

Son dakika oraya çıkacaktık ama yağmur işi bozdu :)

@Tugay Sonsuz SERT

Gelince bekliyoruz Tugay ne kadar çok kişi olursak o kadar güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: Samet K.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
selamun aleykum ben 6 yı gectıkyen sonra geldım kent meydanına da sıze de yetısemedım ama gıttınız sanıp mudanyaya gıttım abı sahılde gez babam gez sızı bulamadım yagmurdan nasıplandık ustum full camurlandı fecı dustum dirsek bacagım fena oldu bı daha aksam surmeyı dusunmuyorum abı gunduz mıs

• Beğen
Tepkiler: Murat Çağlayan 2

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Günün özeti Ben, Mehmet ve Ebubekir turu yapmaya kadar verdik. Mehmet ve Ben Kent Meydanında buluştuk. Sonra Çağrı forumdan numaramı görüp aramış onunla buluştuk. Ebubekir ile iletişim kuramadık beni çaldırsa ben arardım ama göremedik. Sonra Mehmetin Bisiklete az ayar çektirdik. Orada Çağrı ve Mehmet ile konuşma şansımız oldu. Çağrının tecrübelerinden faydalandık. Sonra Mehmet ve Çağrıdan vites olayındaki hatamı öğrendim düzeltmeye çalışıyorum. Kent Meydanına çıktık ben Kask için Sevim Bisiklete bakacaktım bulamadım o arada ikisini kaybettim. Sonra Kent Meydanında bakındım ikisini de bulamadım. Ben Aydın Bisiklete döndüm o arada sonunda Mehmet ve Çağrıya telefonla ulaşabildim. Çağrı oradan ayrıldı. Mehmet yanıma geldi. Orada ufak bir kaza geçirmiş ama Mehmette de bisiklette de bir şey yok. Sonra benim eksik parçaları aldık. Mehmetin arka fren telini değiştirdik. Oradan ayrıldık. Eve geldim bisikleti yerine götürürken ön lastik patladı :) Herşeye rağmen güzel bir gündü tekrar buluşmak dileğiyle :)

• Beğen

Samet K.

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Aksilikler olsa da eglenceli olmus anlasilan. Mehmet'e gecmis olsun haftaya eksiklerimi tamamlarsam ben de katilmayi dusunuyorum.

• Beğen

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@ebubekir sözbir

Hadi ya telefonumu paylaşmıştım Ebubekir bir çağrı atsan ben arardım seni görmedin mi acaba? En azından sen turu gerçekleştirmişsin ama geçmiş olsun kaza da yapmışsın. Benim cihaz tam oldu farından stobuna birlikte gitsek belki düşmezdin ama nasip bir dahaki sefer gündüz bineriz bana her saat uygun :) Biz de ıslandık da olur o kadar :)

@ebubekir sözbir

Boşver antreman olmuş sana ;)

@Samet K.

Bence gayet güzel bir gündü :) Eksiklerimi de tamamladım artık içim daha rahat frenlerimi de ayarlarttım. Artık daha çok güveniyorum frenlere :)Bekleriz kesinlikle eksiklerini tamamla turlayalım. Gerçi haftaya benim bir sınavım var sonra ne zaman olursa birlikte gezeriz. ;)

• Beğen

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Turdan sonra ben :) Eksiklerimi giderdim: Kask, Eldiven, Stop Lambası ve Zincir Koruması. Bu arada 7 Günde 4.5 Kilo vermiş halim. 92.5 idim 88 oldum.

https://i.hizliresim.com/9XOb3Z.jpg

Tur sonrası kirlenen bisikletimi yıkadım. Bu arada ön lastiğin patladığını fark ettim. Artık yarın sabah yaptıracağız :)

https://i.hizliresim.com/p4L23n.jpg

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
neler neler olmuş kaçırmışım hepsini uyudum kaldım akşam :mlk:. bidahaki sefere bende gelmek isterim sabah Samanlı Demirtaş dosap a işe bisiklet ile gitme günüm sabah hava durumunu gözüm yerse tabi haftada 3 gün gitmeye çalışıyorum git gel 22 km haftaya gece vardiyasındayım sonrası ramazan zaten ramazana kadar bir tur düzenleyelim bir kaç kişi

murat bey nasıl Kilo veriyorsunuz bisiklet kullanarak ben Kilo almaya devam ediyorum benim vücut bozuk herhalde.
birde kendinize yama takımı ve minik bir pompa alın hatta turlarda yanınızda yedek iç lastik bulundurun.

• Beğen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
sizdeki bisikler yol mu yukarda 34 km ortalama hız okudum sanki de bende mtb var 1.50 lik lastik takılı ama düz yolda bile o hıza ulaşmam mümkün değil en fazla 30 oda uzun süre değil. sonra beraber plan yaparız buluşuruz ayağına taş olurum bendeki mtb ile baştan konuşalım bunları

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@mustafa genç

Bekleriz Mustafa bir dahaki sefer sende katılırsın. Ben hatta bugün de gelirsin diye bekledim ama uyuyakaldın galiba. Benim bu üçüncü kez diyet ve bisiklet ile kilo verişim. Hem diyeti aynı şekilde yapıyorum hem de bisikletle kilo aldığım dönemdeki hareketsizlikten kurtuluyorum. Diyet eski kız arkadaşımın önerdiği diyetti kendisi standart kilosunun 2 kg altına maksimum da 2 kg üstüne çıkardı. Çok iyi dengede tutuyordu ondan öğrendiklerimle kolayca kilo veriyorum.

Mehmette olmasa alacaktık da Mehmette varmış almadık zaten yolda sorun yaşamadım tur bitince patladı lastiğim :)

@Mehmet D.

Ya çağrı nerden geldi anasını satayım kafa hepten gitti. Adam dün resmen sağır gibiydik hepimiz. Doğru düzgün ne telefonda ne de yanyana birbirmizi duyamadık bisikletlerde :D Deniz ya okuyorsan kusura bakma yolda birileriyle konuştum haliyle kafa karıştı başkasının adını yazdım.

Mehmet eksiklerini tamamlamadan o lastikleri değiştirmeden bence tura çıkma. Her zaman zemin kuru olacak diye bir şey yok.

@mustafa genç

35-45 kmh/s için yol bisikletine gerek yok ama belki senin bisikletin çok ağırsa ondan o hızlara çıkamıyorsundur tabiki kilo ve kondisyon eksikliği de ciddi etken. Benim de kondisyonum yok şurada geleli 7 gün oldu. Bisiklete 7 gündür biniyorum. %5 eğimli yolda maksimum 41-42 kmh/s hıza çıkabiliyorum şimdilik.

Mehmetlerin gittiği yol da en az %10 zaman zaman %15-20 gibi eğim var 35 kmh/s o yol için hiçbir şey pedal çevirmesen ulaşırsın :) Ben bile santral garajdan aşağı inerken pedal atmadığımda bile cihaz 20kmh/s'in altına inmiyordu. Tatlı bir pedal çevirme ile 30-35 kmh/s'e ulaşıyordum. Bence onlar esentepeye kadar 40-45'leri bile geçmişlerdir zaman zaman.

Denizin maşallahı var adam tay gibi gidiyor bisikletle :) Zaten yeni turdan gelmiş, kondisyon var. Maşallah diyelim de nazar değmesin Allah korusun.

Ayrıca ayağımıza taş falan olmazsın benim çok antremana ihtiyacım var. Kimse kimseyi geride bırakmıyor merak etme. Dün Deniz temiz 1.5-2 saat bizi bekledi. Mehmet olsun bir telefonla yanıma geldi. Seni de yolda tek başına bırakmayız merak etme ;) Bizimkiler de MTB bir önceki sayfadaki Bianchi Speed 1000 benim işte :)

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Murat Çağlayan 2

murat abi çok güzel söyledi kimse kimseyi yolda bırakmaz. Düz yolda mtb bisikletle benim rekorum 60 oda 8 dakika boyunca. Yol yağışlı olduğu için fazla basmadık ibre en son 34 falan gösteriyordu yandaki araçta bir daha bakmadım ibreye falan ama büyük ihtimalle geçmişizdir. Deniz abiyle bizim kondisyonumuz iyiydi ama ayak uydurmak gerekiyor turlarda. Ben uludağa 5 saatte çıkan adama ayak uydurdum :D abi bu hafta sonu çıkmam lazım ya tura

Bu akşam saat 18:30 da hareket edicem gündoğdu köyüne Kent meydanından gelmek isteyenleri bekliyorum

Murat Çağlayan 2

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
@Mehmet D.

İşin zor Mehmet söylemedi deme Allah korusun ama çok sıkıntı yaşatır lastikler söylemedi deme. İnşallah kazasız belasız gider gelirsin. Ben de lastiği yaptırdım ama tek bir yerde patlak var gibi tamir etti başka yerde patlak varmış yokmuş hiç bakmadı eleman umarım yoktur. Lastik içini de elle kontrol etti hızlıca. Akşam uygun olursam katılırım. Havada yağmazsa Panayırdan size dahil olurum :)

Kent meydanına hiç çıkmam boşuna zaten Gündoğdu dediğin Panayırı geçince 14.4 ve 14.7 Km'lik mesafe ortalama 15 Kmh/s hızla 1 saat yapar. Ebubekir bu akşam gel yağmur yağmazsa bu sefer beni çaldır. Hadi herkes gelsin bir Gündoğdu yapalım bu akşam :)

Google Maps'ten baktım mesafeye :) Özel bir iş çıkmazsa kesin katılırım. Bugün benim eksiğim yok gibi Mehmet tamir aparatlarını yine getireceksin değil mi? Yama falan var mı yoksa alalım. Ne olur olmaz. Ne var senin çantada?

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Murat Çağlayan 2
murat abi benim yapıştırıcıyı kaybettim ya. Sen al yama takımı, geri kalan herşey var bende. Abi ara beni hazırlayalım turu

@Mehmet D.

Abi kent meydanından 1 saat 10 dakikalık bir yol. Panayırdan 25 dakika gibi bir sürede varılıyor oraya :)

• Beğen

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Cesaret edip tek başıma gelebilirsem Kurşunluya geleceğim o zaman size bende katılırım :)

• Beğen

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
abı pazar gunu lys m var ondan sonra ıstedıgız her zaman gelırım bu arada abi far stop eldıven kask hepsının fıyatları ne kadar ben de kask alıcam 100 lıra cıvarı aydında ıyı kasklar var mı 100 liraya ya da bursada nerden alıyım

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
@Antares

pazar günü istanbuldayım Salı günü döneceğim isterseniz eşlik edebilirsiniz bana

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Antares

benım pazardan sonra kursunluya gıtmeye nıyetım var . gıdıp balık tutmayı dusunuyorum .yakın zamanda kursunluya gıttıkte ıskeleden sıpsıpla at cek yapılıyordu kısa zamanda bayagı ıstavrıt tutmustuk

• Beğen