Bunu depoda buldum ne dersiniz?

umito

Üye
Tepki
96
Arkadaşlar öncelikle Bolu dan hepinize merhabalar bir suredir forumları takip edip bilgilenmeye çalışıyorum eski bir bisiklet sporcusu olarak çok uzaklaşmışım konulardan.1995-1997 lisanslı olarak bisiklet sporu yapıp bircok müsabakaya katılmıştım.Ama şimdi herşey değişmiş.

Şimdi bugün depodan çıkarttığım 1994 te almış olduğum pedalları hariç herşeti orjinal olan bisikletimin fotograflarını sizinle paylaşacagım bu bisiklette ne gibi modifiyelere gidebilirim.İstedigim Bolunun muhteşem dogasında dere tepe gezmek.Eger derseniz buna bosuna masraf alma baska bi bisiklet al bir sure birikim yapıp alıcam.Yok adam olur sunları sunları degistir derseniz oyle yapcam simdiden degerli yorumlarınız icin tesekkurler

http://img214.imageshack.us/img214/3859/dscn2154c.jpg
By (link) at 2011-01-13

http://img823.imageshack.us/img823/8564/dscn2160v.jpg
By (link) at 2011-01-13

http://img145.imageshack.us/img145/4117/dscn2159s.jpg
By (link) at 2011-01-13

http://img841.imageshack.us/img841/7817/dscn2158d.jpg
By (link) at 2011-01-13

http://img651.imageshack.us/img651/2166/dscn2157y.jpg
By (link) at 2011-01-13

http://img193.imageshack.us/img193/610/dscn2155b.jpg
By (link) at 2011-01-13

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bence bu bisiklete hiç masraf yapmayın.bu bisikleti antrmen niyetine bir süre kullanın 3-5 ay para biriktirip üstünede bu bisikleti verip güncel modellerden bir bisiklet alın bana kalırsa.

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
bence de fazla masraf yapmayın biraz binin birikiminiz tamamlanana kadar sonra yeni bir bisiklet alın hem 3 aya kadar ikinci ele de güzel bisikletler düşmeye başlar uygun fiyatlı onlardan da bakarsınız. bununla alabileceğiniz keyif bir yere kadar.

İsmail ŞEN

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Corratec
Gördüğüm kadarıyla bisikletinizin çok fazla bakıma ihiyacı yok.Eğer dediğinizi gibi gezinti amaçlı kullanacaksanız işinizi fazlasıyla görür.Çok cüzi bir rakama eski haline döner. ;) Şimdiden kolay gelsin. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
eski bianchi ler eskilerin en saglamıdı bizamanlar ful orjinal shımano japon manzeme vardı bence binimi güzel hayırlı olsun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence yeni bir bisiklet ile başlamanız en iyisi, bu bisiklete masraf yapmaya hiç gerek yok. Ne kadar masraf yaparsanız yapın, asla yeni bir bisiklet kadar keyif vermeyecektir ve masrafınız boşa gidecektir.

Forumun ikinci el bölümünü takip edin derim; 250-300 liraya çok güzel bisikletler düşüyor. ;)

Yinede bunu güle güle kullanın, değişecek, eskimiş, bozuk parçalar varsa değiştirin. ;) Kısa sürelide olsa, ufak bir masrafla bu bisikletle güzel şeyler yapabilirsiniz...

Murat sonkaya

Aktif Üye
Tepki
361
Bisiklet
Cannondale
http://img829.imageshack.us/img829/8620/tara0031.jpg

vay be eski günlerim aklıma geldi ..ben kadroyu kaportacıda özel boya ile boyatmıştım ve stx fren ve vites takımları takmıştım birde amortisör taktırmıştım .. ...su anda kadroyu degiştirdim geri kalan aynı ikinci bisiklet olarak kullanıyorum..

Atakan DEMİR

Daimi Üye
Tepki
63
bisikletin çok güzel vites sistemi var özellikle göbek kısmı çok sağlam olan exage çok güzel bir bisiklet bence tepe tepe senelerce kullanabilirsiniz daha :)

• Beğen
Tepkiler: umito

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
zamanın efsane modellerinden bianchinin orjinal italyan malı bence sakın bu mtb masraf yapmayın üzerindeki ekipmanlar piyasadaki muadili ekipmanlarından daha sağlam dır az bir bakımla göreceksinizki canavar gibi olacak güle güle sürün:)

• Beğen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bence de çok güzel bir bisikletiniz var. Çok iyi bir bakım yaparsanız işinizi görür. Lastiklerin durumu nedir, belki iç ve dış lastikleri değiştirmeniz gerekir.- uzun süre beklediğinden dayanıklılığını yitirmiş olabilirler- Bir de belki konfor açısından uygun fiyatlı amortisörlü bir maşa - forumda uygun fiyatlı maşalar oluyor - ve jelli bir sele kullanabilirsiniz. Kolay gelsin

• Beğen

tuturuk

Üye
Tepki
91
forumdaki insanların bisiklet bilgileri ve bisikletlere olan ilgilerini anlayamıyorum!!!! illaki yeni al uğraşma gibi telkinde bulunuyorlar bence böyle telkinde verenlerin bisikletlerine bi bakmak lazım çünkü bu tip telkin veren kişilerin çokta birşey bilmediklerini görüyorum...

Bisiklet süper süper süper

maşa galiba kesilmemiş bir maşa cro moly bir maşa ve aynı maşadan bende iki tane var süper verimli bir maşa üstelik henüz kesilmemiş bir maşa olmasıda çok güzel başka bir kadroda kullnabilirsin ki kadron çok güzel bir kadro...
Üzerindeki set eski japonardan bu set egerki hor kullanılmamışsa çok değerli bir set ve bu set senin her türlü işini görür ve iddalı konusuyorum şu anki setlerdende( muadil setlerden )kat ve kat üstün üstelik japonların en verimli işçiliklerinin olduğu dönemin ürünlerinden göbekler tek kelime harika
Bence bu bisikleti koru ,para harca ve sakla böyle birşey belkide bulunamayacak kadar değerli bir bisiklet, bu bisikleti arasanda bulamazsın ama yeni birşeyi çok rahat hertarafta bulabilirsin unutma.
Şöyle bir düşün şimdi ki arabalar muhakkaki güzeller ve uçak gibi konforlular fakat eski bir impala eski bir camoro veya klasik araba bir kaç tane yeni araba alacak kadar değerliler parasal anlamda ve bu bisikletde kapitalizmden uzak olan bir ruh söz konusu yani shimano bunu üretirken eskisin yenisini satalım diye üretmediği setlerden birisini kullanmış.
Sonuç olarak kardeşim sakın satma atma ve para harcamaktan çekinme başkalarının lafına kulak asma yeni bisiklet almak işin en kolayı ve herkesin yaptığı bir tüketim şekli.

gürkan doğanay

Daimi Üye
Tepki
501
Eğer hareketli parçalarda sorun yoksa (lastik ve iç lastik kontrolü de gerekecektir) basit bir bakım ve bu hali ile binmeye başla derim.. Birlikteliğiniz ilerledikçe "o" sana söyleyecektir neye ihtiyacı olduğunu, merak etme..

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
94 model olmasına karşın tertemiz duruyor.
ama bu bisikletler eskidi
yeniye ayak uydurmak lazım.

umito

Üye
Tepki
96
Evet arkadaşlar bisikletin ufak tefek masrafları var orta göbekte boşluk arka göbekte maşada boşluk var.Bakalım vakit buldukça onarıp binecegiz
aklımdan gecenler boşluk olan kısımları yenilemek lastikleri yenilemek maşa için çok kararsızım bana uygun bir maşa öneriniz olursa sevinirim çok marka ve özellik bilgim yok.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
pasları biraz temizleyip genel bakımları yapıldıktan sonra oldukça iyi iş görür yenisi almak hiç iyi fikir değil sizin bisikletiniz zaten yenidien pek farkı yok

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Bence fazla bir modifiyeye gerek yok,sadece temizlik ve bakım yeterli olur bence.Belki alu gidon,boyun ve sele değiştirmeniz daha iyi olur.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bu konuda şu sabit konu oldukça iyi bilgi içeriyor; (link)

QUOTE=umito;1048501]Evet arkadaşlar bisikletin ufak tefek masrafları var orta göbekte boşluk arka göbekte maşada boşluk var.Bakalım vakit buldukça onarıp binecegiz
aklımdan gecenler boşluk olan kısımları yenilemek lastikleri yenilemek maşa için çok kararsızım bana uygun bir maşa öneriniz olursa sevinirim çok marka ve özellik bilgim yok.

Ben maşayı, çok konforlu olsun isterseniz diye tavsiye etmiştim. Bence bir deneyin eğer bu maşa ile rahatsanız amortisörlü maşaya gerek yok. Hatta suspansiyonlu maşasını söküp düz maşa takan arkadaşlar var. Ama yine de maşa düşünürseniz eğer sizin bisiklete uyumluysa suntour xcm olabilir. Biraz ağır kaçsa da kaliteli, rahat ve fiyatı uygundur. Benim bianchi bisikletimde de bir zoom maşa var. Modelini bilmiyorum, üzerine bisikletin modelini yazmışlar. Bir araştırırsanız zoom maşa da olabilir. Bu konuda bir bisikletçiye de danışabilirsiniz. Selamlar