Bunu depoda buldum ne dersiniz?

Scudo

umito

Üye
Tepki
96
Evet arkadaşlar konuyu hortlatıyorum.Uzun zaman geçti bisiklet hala depoda arada bi çıkıp geziyoruz.Yeni bir bisiklet dusunmuyorum.Artık Antalya da yaşıyorum.Ve bisikletimi modifiye etmek istiyorum.Sizden ricam paylaştıgım fotodaki bisiklet haline getirmek için aynı yada eşdeğer MAŞA-GİDON VE BORUSU-SELE VE BORUSU tavsiyesi olacak.Önümüzdeki günlerde bisikleti parçalayıp zımparalamaya başlayacağım .Ren Parlak ya da mat siyah olabilir.Boyama için önce kullanacagım zımpara çeşit ve kalınlıkları sonra da boya tavsiyesi de verirseniz çok mutlu olurum.Fotograflar aşağıda ilk foto suanki hali digeri ise dönüştürmek istedigim hali.Önerileriniz benim için çok onemli simdiden tesekkurler.

http://img214.imageshack.us/img214/3859/dscn2154c.jpg

https://i.hizliresim.com/vQm1q4.jpg

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Son derece sağlam ve üzerindeki fren vites takımı çok kaliteli bir bisiklet. Başka bisiklet alsanız da asla gözden çıkarmayın bence. Bende de aynısı var ve 20 yılı aşkındır çok fazla bir bakım yapmadan sorunsuz kullanıyorum. Yola daha uygun lastiklerle çelik kadrolu bir tur bisikletine dönüştürebilir, yıllarca kullanabilirsiniz.
Biraz ağır bir kadro evet, ama dişli grubu ve vites takımı onu benzerlerinden hızlı ve çevik yapıyor. Yol bisikletiyle 30 dakikada aldığım yolu, bu bisikletle 35-40 dakikada alıyorum. Yorucu bir bisiklet değil. Yokuş performansı da hiç fena değildir. Harcayacağınız emeğe ve paraya değer.
Bence çalışan hiçbir parçasını da değiştirmeyin. Güle güle kullanın.
Bu arada bendeki Thomisus da şöyle bir şey:
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/10866759_715270778568146_685590602_n.jpg?oh=ad34301ce098e541cb30766b451f002d&oe=548F547Ehttps://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t34.0-12/10850649_715270775234813_1187336621_n.jpg?oh=54c6f6d37443f20faaf867fa1311cb0e&oe=548F44A0

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Güzel bir bisiklet bence.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Eski bisikletlerimden birisi. :) Thomisus değil mi o? Aksamı temizletip güzel bir turuncuya yada kırmızıya boyatılabilir. ilk tercihim ise krom ve siyah parçalar olur. Şahsen elbette..

umito

Üye
Tepki
96
@umito

Arkadaşlar şu mesajıma bi göz gezdirip cevaplarsanız mutlu olurum

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
http://img193.imageshack.us/img193/610/dscn2155b.jpg

Aynakol eliptiktir. Bisikletin ivmelenmesini artırır ve yokuşların daha rahat çıkılmasını sağlar.
Kadro Carbon Steel'dir
Aşağıda carbon steel kadrolar ve bisikletler için bir değerlendirme var. Şapkalı Gezgin - Bisiklet Kurdu'nun Facebook sayfasından alıntıdır:

"Sapkali Gezgin -Bisiklet Kurdu
30 Haziran · Düzenlendi
Ben yıllardır Celik (steel) gövde bisklet kulanıyorum. 18-23 MAgnesyum-carbon Steel.

-Cok performanslı. Ve uzun yol yaptım. Şehirde kullandım...
Her yerde. 23 yıl boyunca.

Evt. Yeni teknolojiler harika.
titanyum var..
Aliminyum var
6061 , 7001 çeşitler gani.
Carbon maşalar. Kadrolar. Var oğlu var.

Bir yerde okumuştum; ÇELİK, İLK keşfedilen olduğu için eskide kaldı...Yoksa diğer alaşımlardan olumsuz bir tarafı yok. Deniyor.
Ama çeliğin çok çeşidi var. Bunu da unutmayalım.

Bizde gelenektir. "Alet işler, El övünür." diye
En Pahalısını alıp, kendini iyi hissetmek isteyenler çıkacaktır aramızda. Ne guzel.

Ancak bisiklet basitliktir. Ben öyle görüyorum. Özgürlüktür. Bağımsız yaşamaktır...Size hangisi uyuyorsa. Ve ucuzluktur (motorsikletten bile pahalı oldugunu duyanlar, bisikleti uyduruk bişey zannediyorlar. Basit ve ucuz ile, uyduruk olanı karıştırmayalım) "

• Beğen
Tepkiler: umito

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@umito

teknik kısmından boya-badana, vites değişimi vs gibi, anlamam. naçcizane fikrim şudur, siz bisikletinizi alt resimdeki gibi yaparsanız o bisiklet o bisiklet olmaktan çıkacak ve kişiliksiz bir cihaza dönüşecektir. siyah bisiklet gibi olduğunda ise bence asla beğenmeyeceksiniz. daha fazla şey yapıp güzelleşsin isteyeceksiniz ama o daha da çirkinleşecek. bu bisiklet bende olsaydı, yukarıda tecrübeli bazı arkadaşların dediği gibi söküp yağlama gibi bakımları yapar ve orjinalliğini koruyup binerdim. muadil veya yeni ürünleri her zaman bulabilirsiniz. ancak bu şekilde orjinal eski bir ürünü bulmanız zor. kısaca, yeni gibi eski bisikletinize bakım yaptırıp binin.

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Siyah bisiklete bakıpta sizin yapacağınız şeyler bence;
Gidon boğazını alçaltabilirsiniz
Seleyi değiştirebilirsiniz
Lastikleri değiştirebilirsiniz
Bisikletiniz o zaman gözünüze daha güzel gelir. Siyaha boyamanız bence kötü bir düşünce.

• Beğen
Tepkiler: umito

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
@Anıl Küçükgöksel

Bendeki Bianchi Thomisus'un gidon boğazı da biraz yüksekti, alçalttım. Sizinkinin boğazı ondan bile yüksekte duruyor. Boyunuza göre nasıldır bilmiyorum ama sele borusu da gereğinden fazla yükseltilmiş gibi geldi bana.
Bu arada ben gidonu alçaltırken bayağı zorlandım, boğazdaki somun benzeri kısım iyice paslanıp kımıldamaz hale gelmişti. İyi bir pas çözücüyle uğraşıp açabildim. İyi bir temizlik ve yağlamadan sonra kendi istediğim seviyede ayarladım.
Sele konusunda öneri istiyorsanız, bisikleti daha çok yolda, kısa, orta geziler veya işe gidiş geliş gibi amaçlarla kullanacaksanız Brooks veya benzeri kösele bir sele kullanabilirsiniz. Kösele sele hem çok rahat ve kullanışlı hem de bu bisikleti benim beklemediğim şekilde daha klasik bir modele dönüştürüyor. Tabii önemli olan sizin beğenmeniz.