Bugün gasp edildim

Scudo

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun dileklerini sunan herkese çok teşekkürler.. Vallahi psikoljim bozuldu durduk yere korkuyorum..

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun dostum.Şimdi yapman gereken hepsiburada.com'a girip biber gazı almak.Daha 1 saat önce 2 tane sipariş verdim.Benzer bir olay yüzünden kalçamdan bıçaklanmıştım 1 sene kadar önce.Korkacak bir şey yok.Al biber gazı için rahat olsun.Nato değil Jenix olanı al ama.Onu daha önce deneme amaçlı sıkmıştık.İnsanın iflahını kesiyor.Menzili de uzun.Kaç kişi olursa olsun affetmez.Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: vatan

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@StevenDiaz07
geçmiş olsun, gaps çok sinir bozucu birşey, bir daha ki sefer sizi çağırdıkları dar sokaklara gitmemenizi öneriyorum, ne olacaksa açık alanda olsun, onların alanına gidince daha dezavantajlı oluyorsunuz.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vatan Bu taksim'de oldu.3 kişiydik arkadaşlarla.2 3 tane de tinerci mi balici mi neyse artık.Tartışma ortamında takmış birisi arkadan ben hiç hissetmedim yere oturuncu acıyınca anladık açıkçası.Ama biber gazı almaya iten olay bisikletteki tecrübeler aslında.Herkese öneriyorum.Kavgaya karışmaktansa sıkıp uzaklaşmayı tercih ediyorum artık.Ayrıca teşekkür ederim :hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: vatan

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Uptown Cyclist

biber gazı belki tek kişi de işe yarayabilir, ama saldırgan o hırsla size daha çok öfkelenebilir, saçma sapan bi alet, illa silahlanmak istiyosanız şuna ne dersiniz ?

http://i.bnet.com/blogs/doubletap-gun.jpg

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tasogare Bu çok ilginçmiş :D silah gibi bir şeyden ziyade küçük olsun forma'ya girsin dedim ve aldım.Öldürmesin beni yeter kavgadan kaçayım yeter dedim :D teşekkür ederim tavsiye için :hhhhhh:

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Kavgaya karışmaktansa sıkıp uzaklaşmayı tercih ediyorum:hhhhhh:

ya uzaklaşamazsan :) daha önce başarılı oldumu bu yöntem

@Uptown Cyclist
düşünürsen uyguna bırakırım, çok az kullanıldı, 2 kere boşa bi kere de şaka olsun diye arkadaşımın topuğuna sıktım, gayet caydırıcı olduğunu belirtti. kozmetik 10/10

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
@Tasogare karşıdakinde silah varsa kafamıza sıkmasın reis kask korur mu diyosun

ACAKIR

Üye
Tepki
34
İsim
Alper
Bisiklet
Bianchi
9-10 yıl önce benim de başıma geldi aynısı bıçak çektiler para istediler verdim daha yok mu dediler yok deyince kaçıp gittiler polise haber verdim ifade rapor falan derken kameralara bakmaya bile ihtiyaç duymadılar çocuk yaşımda korktuğumla kaldım en azından ölmedim diye dua ettim çok geçmiş olsun

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@StevenDiaz07 Kesinlikle polise gitmelisiniz. Eşgallerini, kaç kişi olduklarını giyimlerini yaş tahmini gibi şeyleri anlatın ve tutanak tutturun. Bugun yakalanmaz ama polisin bir çok taktiği vardır. Polis yakalayacaktır. Siz ucuz atlatmışınız. Bıçak çekip yaralama veya daha kötü bir şey olmadığı için bence şanslısınız. Şikayetiniz olayın tekrarını önleyecektir. Parayı vermekle direnmemekle en iyisini yapmışınız.Kendinizi savunmaya kalkar ve bunu başaramazsanız durum çok tehlikeli olabilirdi. Varsın biraz tartaklanmış olun. Ama polise mutlaka gidin.Haberi olsun polislerin...

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Nedense jandarma bölgelerinde böyle şeylere kolay olay rastlanmıyor...
Genç arkadaş ve arkadaşlar; Sakın biber gazı ya da kesici alet taşımaya kalkmayın. Kurusıkı yada plastik mermi atan, yahut havalı tabancadan kesinlikle uzak durun. Dünya kadar insan bu aletler üzerinde olduğu için ve bu aletlerle tehdit etme suçlamasıyla yargılanıyor ve ceza da alıyorlar. Bir uygulamada üzerinizde çıkması yeterli. Bu gibi şeylerin alımı satımı taşınması ve bulundurulması yasak. Hırsız 50 tl ni alır. Ama üzerinde biber gazı vs ile kontrole denk gelirseniz daha beteri olur. Sabıkalı olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@vatan

evet sıkmasın, bende bunu diyorum, ha kask korur mu korur ama biri kafanıza sıkmaya çalışıyorsa durum sakat, o zaman önce sizin sıkmanız lazım, tabi kaskınız da kaliteli olmalı, ben kendim bundan kullanıyorum 2kez türkiye turu yaptım, bağcılar, ankara da çinçin, izmirde tenekeli gibi zorlu parkurlarda test etmeme rağmen bana mısın demedi.
http://www.german-helmets.com/2011%20UPDATES/APPRAISAL-IMAGE.jpg

tayfun52

Üye
Tepki
420
İsim
Tayfun
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
çok geçmiş olsun canıma bişey olmadı diye durumu geçiştirmeyin şikayetinizi yapın mutlaka mobeselerin birine yakalanmıştır

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Sedona
Herkese teşekkürler. Gittim polise ifademi aldılar. Gerekeni yaparız dediler gönderdiler

• Beğen
Tepkiler: 7haiku

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
:/ Kötü bir iş olmuş geçmiş olsun

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@StevenDiaz07 Merhabalar. Çok geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Hepimizin başına gelebilecek türden. Daha önce defâlarca yazıldığı gibi ben de yazayım: Lütfen polise gidin. Böyle bir durum karşısında polise gitmemeniz gasp sırasının bizlere, arkadaşlarınıza, bir başkasına gelme olasılığını yükseltiyor. Düşünün ki bir semtte 10 olay oluyor fakat polise giden 1 kişi. Bu durumda polis, "burada ayda yılda bir olay olur." şeklinde düşünüp o bölgeyi emniyetli sayabilir. Oysa 10 olaydan en az 8 şikâyet karakola gitmiş olsa, bu ciddi bir emniyet açığı da demektir.
Bu arada fotoğraftaki kişiler yabancı değil. Berâber de turlamış olabiliriz. Dün sizin başınıza gelmiş, Ankara küçük, aynı yerlerde turluyoruz, yarın da bizim başımıza gelebilir. Şikâyette bulunmadığımız sürece bu olasılık artar.

Bunlarla birlikte, dün turladık, Etlik' ten Kolej' e doğru giderken yolda yanımızdan hızla geçen aracın sunroof'undan gövdesini dışarı salmış 30'lu yaşlarında bir şahıs küfürler savurdu, sonrasında kestirme yol kullanalım dedik, Ankara Kalesi' nin arkasındaki caddeden geçerken 2 tane 10'lu yaşlarında başıboş dolaşan çocuk yerden bize atacak bir şey aradı, bulduğu pet şişeyi beğenmedi ve belki ağır bir cisim gibi gördüğü bir şeyi üzerimize attı, grup liderinin ensesine geldi, ağır görünen cisim neyse ki yağa/mazota banılmış katlı bir kumaş çıktı; öndekiler âni frenleyince bizim arkadan çarpmamıza ramak kalmıştı. Olay ânında durakta bekleyen dolmuş şoförleri gülüyorlardı...

Sıkıntı çok.

Düzelti: Polise gitmişsiniz. Kendi adıma teşekkür ederim. Moraliniz bir-iki gün bozuk olur, birkaç hafta da "nasıl oluyor?" diye aklınıza gelir, sonra hayat koşturmacası arasında toparlarsınız. Canımız sağolsun. En önemlisi bu.

• Beğen
Tepkiler: Yalchinosis