Bugün gasp edildim

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
@StevenDiaz07 canınızı sıkacak birşey yok. Çok geçmiş olsun, size bir şey olmamışya.
Keşke olay anında ilk fırsatta polisi olay yerine çağırsaydınız. Eminim sonuç alırlardı. Bu ülkede sad komandosunu ufacık balici bıçaklayıp öldürdü. Canınızdan daha kıymetli bir şey yok.

Scudo

cempro

Üye
Tepki
95
Olay yeri civarında mobese veya herhangi bir işletmenin kamerası var ise zaman kaybetmeden darp raporu alarak karakola başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
@StevenDiaz07 dostum seni tartaklamalarının sebebi daha fazla paranı almak değil. Polise gidersen başına bir şey gelecek endişesi duymanı sağlamak.

Ancak bu gün senden başka bir kaç kişiye daha aynı fena muameleyi uygulamışlardır. Zira kendince geçerli bir gerekçe ile para ihtiyacı hasıl olmuş ve bu ihtiyaç nedeniyle de senin cebindeki parayı alma fiilini yine kendince meşrulaştırmakta pek de zorlanmıyordur.

İşte bu şekilde sağlıksız düşünen kişilerin toplumdan uzaklaştırılabilmesi adına kolluk kuvvetlerine gidilmesi gerekmektedir.

Neyse işin geyiği bir yana; polise gideceksen özelden telefonumu göndereceğim, beni karakola gittiğin vakit arayabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.

Tepki
3
İsim
Fatih Uğur
Bisiklet
Salcano
Hocam çok geçmiş olsun. Yanımızda biber gazı taşımak şart oldu

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
gasp edilen polise gitmez, bisikleti çalınan polise gitmez, evine hırsız giren polise gitmez..
bu polisler ayda 3-4bin lira maaşı ne diye alıyor acaba? karakollar boş kalmasın diye mi oturuyorlar o masalarda..

ülkeye bak sirkten farksız :naslyany:

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
@StevenDiaz07
Sen polise değil direkt olarak savcılığa git. Savcı polislerin en rütbeli amiri gibidir. Zaten polise gitsende savcılığa iletecekler durumunu. Bu nedenle direkt olarak ilk fırsatta savcılığa gidin. Polis daha çok can güvenliğinizin anlık riskte olduğu anlarda müdahale içindir. Örn; kapınıza dayanırlar ya da bir kavga çıkar vs..

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@Türka¥ sahsen evimin onunde arabamin 4 lastigini bicakla kestiler ustunu basini cizdiler. gece saat 4 de kopegimi cikardigimda fark ettim. eve gece 3 de gelmistim. yani ne olduysa 1 saatte oldu. neyse hemen 5 dakika mesafede ki karakola gittim saat sabahin 4'unde. adamlar bikere cidden uyuyordu. bekleyin dediler ustumuzu cagiralim anlatin sonra da ifade verirsiniz dediler. adam geldi 2 saat sorgu sual. ne is yapiyosunuz nerde oturuyosunz bu saatte ne isiniz var disarda, bisey cikmaz ama yinede ifadenizi alalim, cok da umitli olmayin, kamera yoksa hicbisey yapamayiz, dediler gonderdiler. ifade de alinmadi. yani sozun ozu, maasini bosa alan cok, isini hakkiyla yapan az. daha bunun gibi bir suru olay gecti basimdan, anlatsam roman olur.

o.kucuk

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
Ömer
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Cyclocross
Cok gecmis olsun. Boyle olaylardan sonra insan "iyiyim, yaralanmadim, ölebilirdim..." diye dusunup kendini "buna şükür" moduna aliyor. Yanlış degil belki ama o diken'in/parazit'in/ur'un etkisizleştirilmesi, bir başkasina da musallat olmamasi adina meselenin adli/kolluk yaninin takip edilmesi lazim bence.

bulentdasci

Aktif Üye
Tepki
86
İsim
BÜLENT DAŞCI
Bisiklet
Salcano
Büyük geçmiş olsun. Öyle bir hal aldı ki en merkezi yerde bile artık gasp yapsalar kimse sesini çıkarmayacak galiba, etrafta hiç kimse yok muydu?

mgokkaya

Üye
Tepki
7
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Whistle
çok geçmiş olsun hocam artık insanlar okadar duyarsız ki gören olsa bile dönüp yardımcı olmuyorlar çok can sıkıcı bir durum

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Böyle durumlarda en yakın hastanenin aciline gideceksiniz. Darp raporu alacaksınız acil polisine zabıt tutturup şikayetçiyim diyeceksiniz. Adli kayıt alınacak ve işlem çok daha hızlı olacak. Arkadaşların da dediği gibi bu işlemlerden sonra direk nöbetçi savcılığa da gidebilirsiiz. Çok geçmiş olsun.

Şunu da hatırlatmakta fayda var bana adam döner bıçağı ile saldırdı hemde İzmir'in en nezih yerinde Mavişehir sahilde. Bunun ön sokak arka sokak olayı yok. Bunlar bildiğin manyak şikayet etmezseniz birini öldürene kadar devam ederler...

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gecmis olsun, halkimiz nereye gidiyor belli degil. Yokus asagi ve frensiz..

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. Abi galiba artık herkes savunma sporları öğrenmek durumunda. Özellikle uzak doğu yakın döğüş sporları.

Bir de şunu soracağım. Bu tarz sporlar, teknikler gerçekten iş başa düşünce etkili mi? İnsan heyecana kapılabilir mi?
Yoksa filmlerdeki ekşın ile mi sınırlı bu izlenenler?

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

bulentdasci

Aktif Üye
Tepki
86
İsim
BÜLENT DAŞCI
Bisiklet
Salcano
Güvenlik sorunu günümüzde özellikle Ankara İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere ciddi bir sorun haline geldi. Aslında bu durum hepimizin (tüm toplum, kadınlar ilave olarak cinsel olarak ta) başına gelebilir. Bu konuda polise, jandarmaya düşen görevler, yargıya düşen görevler, topluma düşen görevler mevcut ancak bundan önce kendimiz kendi can güvenliğimiz için bir şeyler yapmalıyız.
Bunlardan bazıları;
1- Biber gazı yerine el feneri şeklinde elektro şok cihazlarından temin etmeli ve mutlaka yanınızda bulundurmalı, özellikle bisiklet üzerinde taşımalıyız. Bu alet inanın biber gazından çok daha etkilidir, işim gereği yakın zamanda kullanma fırsatı bulduğum bu cihazlar Türkiye'de tabancadan daha etkilidir (Tabi karşınızda silahlı kişiler yoksa.) Çünkü o kadar manyak bir toplum olmuşuz ki silahı çıkarttığınız zaman hem orantısız güç kullanmış oluyor hem de karşıdaki çakallar resmen sizi tahrik ediyor (hadi vursana falan filan diye). Yani silahınız varsa bile silahsız insanlara karşı asla silah çıkartmamalı ve kullanmamalısınız. Sonuçları çok kötü olabilir. Ama elektrikten muazzam bir korku oluşuyor. O cihazın düğmesine bastığınız anda (elektrik sesi çok dehşet) inanın yanınıza kimsenin yaklaşması mümkün değil. Geçtiğimiz günlerde tv de vardı bir bisikletli 8-10 kişiye karşı elektro şok cihazı ile kendini koruyordu hiç kimsede bişey yapamıyordu.
2- Issız yerlere özellikle geceleri gitmemeli, şüpheli insanlara karşı duyarlı olmalı her han kaçmaya veya bağırmaya (yardım istemeye) ;)hazır olmalıdır. Kesinlikle kaçmak veya bağırmak çoğu zaman sizi tehlikelerden korur.
3- Bireysel olarak yakın savunma sporlarından (boks tavsiye edilir) birini en az üç beş ay yapmalıdır. Bu 3-5 ay bile size yumruk atmasını amatör seviyede öğretir ve çok faydalıdır. Kendinize güveniniz gelir. Karşı tarafa boks bildiğinizi söylediğiniz ve şöyle bir duruş gösterdiğiniz anda bile size saldırmaktan vazgeçme ihtimalleri kuvvetle muhtemeldir.

-

laumexs

JAVA DECAF TT kullanıcısı
Tepki
24
İsim
Serkan Yiğit
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@StevenDiaz07 Öncelikle geçmiş olsun. Sıhhıye gibi merkezi bir yerde başınıza bu tarz kötü bir şey gelmiş.

Konum olarak tam nerede ve saat kaçta meydana geldi.

Bu bölgede bende dahil bir çok arkadaş bisiklet güzergahı olarak kullanıyor. Dikkatli olmak lazım.

Önceden de demiştim. Gece belli bir saatten sonra Adliye önündeki Altınsoy Caddesi, Celal Bayar Bulvarının Hastane altı parkı kısmı biraz riskli bölgelerdir.

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Halk arasinda gasp kapkac olarak bilinen durum ceza kanunumuz acisindan yagma sucunu olusturur.Bu sucun cezasi alti yildan on yila kadar hapis cezasidir ve agir ceza mahkemesinde yargilama yapilir.
Size tavsiyem biran once durumu kolluga veyahut savciliga intikal ettirmeniz.