Bu ülke için hala ümit besleyen var mı acaba?

B

BF Okuru

Misafir
Bakın bu işe karşı yapılacak en güzel protesto, binlerce kadının bu haftadan başlayarak İŞE BİSİKLETLE GİTMESİdir.

Tekrar edeyim, güneşli bir pazar sabahı Caddebostan'da, Beşiktaş'ta, Üsküdar'da Kızılay'da, Alsancak'ta toplanıp birkaç kilometre zil-düdük çalıp sürerek bu hastalıklı dört tekerli teröristlere ve onları himaye eden yerel ve genel yönetimlere karşı farkındalık yaratamayacaksınız hanımlar.

Bir zahmet ekipmanınızı, çanta-kask-ışıklandırmanızı ayarlayıp, "sabahın körü" dinlemeyip, o bilmemkaç beygirlik medeniyet düşmanını garajda bırakıp döküleceksiniz yola.

Yollarda sizin sayınız arttıkça inanın bana erkeklerin sayısı da artacak, bir kıvılcım çakmış olacaksınız ve bu medeniyeti yol (sadece motorlu taşıtlar için) yapmakta, rezidans yapmakta, avm yapmakta, heykel yapmakta gören zihniyetler büyük bir değişime zorlanacak.

Benim ÜMİDİM bu yönde.

"Ama nerde bizde öyle kadınlar" demiyorum bakın.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@avcioglu
Belki de medya,güç sahipleri ''ANORMAL''i ''NORMAL'' gösteririyordur.
@avcioglu
Belki de çevresini objektif,bilimsel olarak yorumlayan kişiler, kutuplaştırılan toplumda ANORMAL olarak gösteriliyordur ya da algılanıyordur.

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
468
Bisiklet
b'Twin
Hocam NORMAL tabiri, zaten kendi seçtiğiniz yaşam düzleme göre NORMALDİR, başkasına göre normal olabilirde olmayabilirde. İşimiz medyaya kaldıysa zor, herkes kendi yaşamını kendi geliştirdiği değerlere ve kabullere göre kurar. Önemli olan burada kendi kabullerimizi sorgulayabilmemiz ve başka kabulleri de anlayabilmemizdir. Bu sorgulamalar neticesinde kendi kabullerimizi oluşturmalıyız; medyanın mahallemizdekilerin ana-babamızın öğretmenlerimizin hocalarımızn dedikleri bizim için ancak bir bakış açısı olabilir, tümüyle kabullenip uygulayacağımız değerler olmamalı...

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Bir kişinin egale ettiği olay herkeze yansıtılamaz. Buradan en küçük örnek vericek olursak ailedeki bir kötü insanın tüm aileye mal edilememesi gibi. O yüzden herşeye atılgan olmayın önce sorgulayın meselenin özünü..Ne diyor şair okuyun, okumanın olmadığı yerde kan akıyor...

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.989
Bir gün ülkemizin üzerine çöken bu karanlık bulutlar aralanacak ve güneşi en parlak haliyle göreceğiz. O güne dek umudunuzu asla yitirmeyin. Merak etmeyin, güneş o gün öyle bir yükselecek ki bu pisliklerin alayını yakıp yok edecek.

Tarihte akıl ve bilim daima kazanmıştır. Sancılı da olsa, zor da olsa, bir gün mutlaka.

B

BF Okuru

Misafir
Robotlarla savaştığınız bir oyun var. Bu oyunda zaman zaman bonus görevler ve bu görevlerin tamamlanmasıyla elde edebildiğiniz oyunda sizi kuvvetli kılacak robot ve silahlar veriliyor. Bonus görevleri tamamlamak zaman aldığı gibi oldukça da zor. Oyunda oyuncuların bir araya gelerek ittifak yaptıkları klanlar var. Bonus görevleri tamamlamak için hile yapan ve diğer oyuncuların haklarını gasp eden yegane klan (en azından ben hile yapan başka klan görmedim) neredeyse tamamına yakınını Türkler'in oluşturduğu bir klan . İşin ilginç yanı bu klanın sohbet ekranında S.A. demeden yazan ve A.S. demeden cevap yazan yok.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@emrahozkan
O halde bu dileğinizi sosyal medyada dile getirmeyin. Birçok kişinin sosyal medyada "kaçıyorum / gidiyorum" iletileri yüzünden hava alanından döndüğüne şahit oldum. (Google aramalarınız bile önünüze seriliyor son anda)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Anthelior

Üye
Tepki
4
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bu ülke için ümit hiçbir zaman kesilmedi, kesilmeyecek. Okullarda okuyan çocuklarımız büyüyecek, "adam" olacak. Bu kafaların yerine pırıp pırıl, bilgili, kültürlü nesiller yetişecek. Her kötü olayda bu ülkeden bir şey olmaz, bu ülke batıyor tarzı saçma sapan muhabbetleri görmekten bıktım usandım.

Olaya dönecek olursak umarım konuya ilişkin bir yaptırım olur. Pek umudum olmasa da.

Yusufmnts

Üye
Tepki
131
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
Kaçmak, göçmek, gitmek isteyenler çok şanslı.En azından sınır kapısının yerini biliyorlar, çektirip gidebilirler.
Yasal yollarla da olmazsa, Bir Tır'ın kasasına saklanın, olmadı Ege denizinden bir bota binin.Yalnız Hava ve su soğuk kalın giyinin.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
2.084
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tabii ki şahsi görüşümdür, tüm ülkeyi bağlamaz ama ülkemizde insan kalitesinin günden güne nerelere geldiği bellidir. Bu konunun tartışılmaması dahi gereken bir çağda yaşıyorken, neleri konuşuyoruz.

Kimse kusura bakmasın; Diyarbakır'da yüzde 90 işitme engelli olan 4 yaşındaki Muhammed Ali Taş'ın 18 bin liralık işitme cihazı, evinin önünde oynarken çalındıktan sonra benim bu ülkeden hiç bir umudum kalmadı. (bunun gibi daha çok örnek var, bu sadece bir tanesi)

Tepki
1.395
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani ben anlamış değilim. Bir kendini bilmezin yaptığı bu nahoş hareket, nasıl oluyor da genelleme yapılarak ülkeme, üzerinde yaşayanlara bir tehdit haline gelir. Evhamlarınız, vesveseleriniz yersiz. Aksaklıklara rağmen birçok dünya insanı bu güzel ülkeye imreniyor. Ben güzel düşünüp, hayatımdan lezzet almaya bakıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy ve erguller

Yusufmnts

Üye
Tepki
131
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
@MUSA Ç. Konunun amacının siyasi olduğunu görmek hiçte zor değil hocam.
Yukarıdaki olayı anlatan arkadaşın bunun münferit bir olay olduğunu bilemeyecek seviyede olduğunu düşünmüyorum.Bunu kasten yapıyor.Bir topluluğu, partiyi ve ona gönül verenleri karalama ve tahrik amacı güdüyor hepsi bu.
Hatırlıyorum birkaç ay önce internet üzerinden dolandırılan bir arkadaş bu kişiyi dava ediyor ve mahkemede haklı bulunarak şahsı mahkum ettirdiğini anlatıyor..Bunun üzerine Forumda bir arkadaş; "demek ki Adalet işliyor ve "Adalet yürüyüşü" yapanlar evlerine dağılabilir diye bir şaka yapıyor.Bu sözü "Tahrik edici" bulunduğu için Forumda cezalandırılıyor.

Şimdi bu konu tahrik edici değil midir ben bunu merak ediyorum.?

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Yusufmnts
Konuda bu zaten. Bir parti / ya da topluluk sürekli birşeylerden tahrik oluyor. Bunun dile getirilmesinden de tahrik oluyor. Ve hatta şimdi bunu yazdığım için tahrik etmiş oluyorum bende.... :acpsnr:

İşin içinde kadına şiddet var. Sapkınlık var. Hala tartışılan bu konuşulsun mu? Genellensin mi? Gerçekten içler acısı bir durumdayız...

B

BF Okuru

Misafir
Bir zamanlar hedefimiz muasır medeniyetler seviyesi idi. Bir o zamanlara bir de bu zamanlara bakarsanız aradaki uçurumu kolaylıkla görürsünüz. (en kolayından youtubeda eski siyasetçilerin üslupları, bir motor ustası ile yapılan röportaj izleyin)
Bahsettiğim şey sadece üslup! Cinayetler, hırsızlıklar, tecavüzler ya da rüşvetler değil!

Ülkeye mal etmeyin deniliyor da gün geçtikçe artan bu cehalet bu ülkenin gerçeği, sorunu, bizim sorunumuz.
Eğitimle ilgili ciddi projeleri olan bir yönetimimiz olmadığı sürece, rotamızı Ortadoğu'ya çevirdiğimiz sürece daha da kötüye gideceğimiz ise muhakkak.
Umut ise her zaman var olacak.
Bu toprak bir kere o güneşi gördü. Eninde sonunda izinden gidilecektir.

Yusufmnts

Üye
Tepki
131
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
@BerkEvren Kadına veya erkeğe şiddetin partiyle, eğitim seviyesiyle, inançla, ırkla hiçbirşeyle ilgisi yok ve bunu kimsenin tasvip ettiği de yok. Demek istediğim Bunun hastalıklı kafaya sahip insanların bir davranışı olduğudur, bir siyasi kurumun görüşü olmadığıdır.
Böyle bir genelleme yaparsak M. İNCE 'nin yardım talebiyle kendisine gelen bir kadını suistimal etmesini partisine bağlarlar..Bakırköy belediye başkanının cenaze yakınlarını tartaklamasını partisine bağlarlar..
Bunun yanlış olduğunu vurgulamak istedim.

B

BF Okuru

Misafir
Aslında gitmek isteyeni de engellememek lazım, isteyen imkanı varsa yolu açık olsun. Başka bir ülkeye yerleşmek büyük bir karar. Kimse başkasının düşündüğü gibi düşünmek zorunda değil.

Düşünüyorum da, elinde hayatında ciddi değişiklikler yapabilecek bir güç ya da imkan yoksa, tartışmak neyi değiştirecek ki? Akşam tıpış tıpış eve, sabah seve seve işe. Ben mecburen sevmek zorundayım. Gitmek isteyene neden höt diyeyim. Güle güle gitsin. Belki adam Türkiye'de bulamadığı/yapamadığı bir işe/uğraşa merak salmış. Olamaz mı? Ümidi olup olmaması konusuna da kendi görüşü der geçersin. Bir yıl sonra onun gibi düşünmeyeceğini kimse garanti edemez. Mesele herkesin bu sınırlar içinde kalabilmesi. Soysuzun teki saldırıda bulunmuş, ve evet adam da oradan çıkıyor ve konuyu memleket akepe yüzünden böyle'ye getiriyor. Napacaksın? Aynı üsluba girersen moderatör kapatmadıkça buraya belki beş bin kişi cevap yazar. İki taraf ta birbirini ikna edemez. Ortaya çirkin bir konu çıkar. Gidenin yolu açık olsun abi. Gidene de kalana da eyvallah. Herkes sakin olsun.