Bu saçmalığa siz de dur deyin!

Scudo

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ayda 50 gb kullananla 500 gb kullanan aynı parayı ödemesin tabiki ancak iki fiyatta makul duruma gelsin bence. şu an için ailemle yaşıyorum , genelde kardeşimle ikimiz kullanıyoruz ayın yarsında 50 gb'ı aşmış oluyor internetim ve ayın diğer yarısında bazı fotoğrafları bile açarken bekledğim oluyor. Belki devlet internet hizmeti vermiyor ancak , hizmet veren kurumları devlet denetliyor. Yeri gelince youtube'u bilmemneyi tek tuşla kapatan yetkililer böyle bir şey için insiyatif almıyorsa ve açık açık insanların kazıklanmasına izin veriyorsa , yazıklar olsun.Tabi internete gelene kadar neler var ülkemizde o da ayrı bir konu.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Akk'yi geçtim ben. İnternet paketimde 16 mbps hız tanımlı. Bu hızı da gecele uyuduğumda görüyorum. Tabi rüyamda :)

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.292
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Artık oyunlar bile 50 gb civarına geldi bir oyun indirsen gitti kota hadi onu geçtim artan video kaliteleri işyerinde kamera sistemleri server uzak masa üstleri Outlook torrent vs günümüz teknolojisinde bunlara kotamı dayanır bence çok Saçma

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anlamsız bi başlık olmuş, zaten akknın olmadığı tarifeler var. Memnun olmayan parasını verip alır :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B. 'ye katılıyorum. ne kadar ekmek o kadar köfte. Adam 24 saat torrentten veri indirecek, öbür tarafta standart internet kullanıcısı ile aynı parayı verecek.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Murat B. Aynı ücrete dünya da başka bir yerde akk'siz kullanabilindiği için. Ayrıca akk'siz net fiyatları da cep yakıyor. Ha paranız vardır orası ayrı.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Murat B. uydunet kullanıyorum 1 haftada akk bıtıyor 10 mps 50 gb akk.

sınırsızda var ama 32 lira yerıne 100 lira aynı hızda

25 mps hız 150 gb a geçtim 86 lira aylık...

japonyada 1 dolardan daha az fıyata bızım kullandığımız hızın mıslı mıslı fazlasını alıyorlar sonra almanya 1 tb akk mı ne var orada akk ne demek bılmıyorlar bıle...

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@ismail eren Haklı olabilirsiniz ama 3 mbps hız çok düşük bir hız. Bugün youtube'da ve ya herhangi bir yerde 360p video bile izlerken diğer bir cihazdan sadece face'de gezseniz hemen net ölüyor. Saçmalık değil mi bu peki? Sınırsız kota adı altında verilen internet hangi hakla başka bir taraftan sınırlanabilir? Türkçe'de sınırsız kelimesinin anlamına eklemeler getirildi de biz mi bilmiyoruz?

@Antecurs Yapsınlar o zaman servis sağlayıcılar geliştirsinler o yurtdışı bilmem ne hatlarını. Yıl 2015 olmuş 4k videolardan bahsediliyor hadi onları geçtim ben 1080p ye razıyım ama adam bana 3 mbps internet veriyor kardeşim 360p video izlemekten ne zevk alınabilir ki?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Lenora Nora 25 mpsde hız akkyı gecınce 3 mpsye dusuyor.

100 mpsde hızdan dolayı hemen bıtıyor zaten.

youtubede 2 3 saatlık vıdeolardan açsanız hız yuksek olunca hemen yuklendıgı için bir kaç 3 saatlık vıdeoya tıklasanız bıttı kota... gta 5 bıle olmuş 50 kusur gb kotamı dayanır...

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru 3 mbps'den en azından 6-7 gibi 720p video izleyebileceğimiz seviyelere yükseltilse en azından ama hiç olmaması lazım. Neden dünyada başka yerlerde daha uygun ücretlere akk'siz internetler varken ben hem dünyanın en pahalı ve dandik 3. netini kullanacağım hem de bir ton para vereceğim.

Tabi alışmışız anasını satayım her yerden giriyor bir şeyler varsın internetten de girsin ne olur ki?

• Beğen
Tepkiler: Lenora Nora

Lenora Nora

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Lenora Nora
Bisiklet
Carraro
@Cem Ç. Gercekten cok yetersiz biraz olsun arttırmalılar haklısın Kardesim.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence BTK tarafından zorunlu uygulatılan adil kullanım kotası:
Internet hizmeti veren firmalarının alt yapılarının yetersiz olduğundan, kullanıcın aşırı ve yüksek kullanımın önüne geçmesini sağlamak için uydurulmuş bir şey.

kskturk

Üye
Tepki
0
İsim
harun
@Onur İlker Gündoğdu

TURKSAT 4-A VE B uydumuz faliyete geçerse kota vs + upload hızları yükselecektir bakanlık bunun açıklamasını yaptı hemde bu ay içersinde ilk adımı süperonline attı akk'siz 99 tl ile ama bunla alakası varmıdır bilemiyorum. sonuç itibariyle japonların dünya kadar uydusu uzayda güney kore vs deseniz öyle siz sadece interneti yeraltı kablosu zannederseniz yanılırsınız malzeme size ait olursa tabiykide daha ucuza mal edersiniz ama şunuda unutmamak laızm bizim milletin b....nu çıkartma huyunu :D düşünsede 50 mgbt internet 50 de upload var akk siz aylık 49 tl 49/5 = 9.8 tl adam başı düz hesap 10 tl de işte avrupadada kaldım orda durum böyle değil maalesef orda akk olayı yok örnek hollanda vodafone 25 mgbt down 12 upload = 20 euro bizim para gibi düşünsen 20 tl hal böyle olunca kimse paylaşmaz ama sen 25 akk siz nete 100 tl alırsan adamda 4/5 böler durum bundan ibaret sabredelim ilerleyen günlerde daha güzel şeyler olacaktır saygı ve sevgilerimle...

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Hiç bir hizmet alanında falanca ülkeden iyiyiz diyemiyoruz malesef.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@kskturk Sen ne diyosun la degisik :)

Vandallar dedigi ODTÜ mezunu çocuklar yapiyor tüm bilimsel çalismalari,sonra da bu cahil siyasetçiler (yalancilar) çikip sahipleniyor :D

Sizinkiler uyduyu bosversin de , ônce TÜBITAK'i yöneten hayvanat bahçesi müdürünü görevden alsin.

TÜBITAK'ta Darwin'i yasaklayan hayvanlari da...