''bu köfte başka köfte iznik köfte''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yusuf köfteeeeeeeeeeeeeeeee
ekşının babasıııııııııııııııııııııııııııııııııııı
varmı onun gibi köfteeeeeeeeeeeeeeeeeee

ama önce devireceğiz 158 km yi.
evet bu topik bütün yaz güncel kalacaktır eninde sonunda bir kaç kişiyi alıp gideceğim köfteci yusufa......
ekstrem topik ile birlikte at başı gidecek bu topik.......ekstrem topikte antremanlar yapacağız yusuf köfte için ........:) :) :) :) :)
diyeceksinizki......
bi köfte için 158 km gitmek enayilik değilmi......
yalnız köfteyi yediğiniz an bi 158 km daha basarsınız .....:) :) :) :)

iki tur yapıldı ......her iki turda zordu.......
birinci tur 200 km ye patladı.......

bostancıdan eskihisara basıldı 44 km feribotla geçildi topçulardan yalovaya 12 km ,yalova iznik yalova ,gölün güneyinden dönüp kuzeyinden almak tam 128 km ,yalovadan topçulara 12 km ve eskihisardan gebze tren istasyonu 4 km, hepsi 200 km buna ne gerek vardı şimdi diyorum tabi ama geçen sene başımızda kavak yelleri esiyordu .....
ikinci tur yalovadan başladı tekrar yalovaya 128 km 12 km topçulara
140 km eskihisar gebze tren istasyonu 144 km .....

3.tur basitleştirildi budandı ....en kestirme yola indirgendi.....
yukardaki güzergah en kestirme yoldur......
topçular iznik topçular tam 110 km dir ..........
haydarpaşadan trene binerek 07.00 de gebze de ineriz bisiklet 1.5 tam bilet 1.5 gebzeden 4 km sonra eskihisara geliriz tam 3 ytl bisiklete para yok dönüşte ordan olacak 6 ytl feribot parası feribotlarda sakın ola yemek yeme olmasın her kez çıkını ile gelsin......

:) :) :) :) :) :) :) :) :in: :in:

olmaz olmazlar
iç lastik -güçlü pompa ......

evet boyalıcaya ulaştıkmı gölün kuzeyindeyiz demektir giderken 10 eğim rampa ,aynı yolu geri alacağımızdan 18 eğim rampalar vardır dönüş önemlidir ...gücümüzü korumak durumundayız 18 eğim demek kartepeden dik rampa demek........

gerçi iznikte yediğimiz köfteler orda eriiyecek ......
bu tura yanıma iki adet power gel almak gerekecek......
tabi 20 dakikada bir su içeceğiz .........

turun tarihi belli değildir ama her an mayısta olabilir........
ama pazar olacaktır..........

:) :) :) :) :)

mayıstan itibaren aportta olacağım.........
10 gün sonra havalar iyileşme gösterebilir

1 mayıs ....8 mayıs.......15 mayıs .......22 mayıs .......29 mayıs.....

evet bu tarihlerden birini vuracağız..........

:) :) :) :) :)

önemli bi ayrıntı ise şudur .....isteyen benle dönüşte gebzeden basarak bostancıya gelir.......bunun için mola durmaları az olacaktır.......
gece karanlığa kalmamak için tempolu sürüş olabilir.......
ferdi sürüşler kabul edilir .....performansı yüksek olanlar basabilir,,
daha düşük olanların ise anlayışına sığınılacaktır
nitekim performansı yüksek olan arkadaşlar gruptan kopup akabinde durarak tekrar grubun kendilerine yetişmesini beklemeleri onların aleyhine olmaktadır sıcak havalarda bile durum aynıdır soğuk havalarda ise beklenmesi hasta olunmasını beraberinde getirir ...sıcak havalarda beklenince performans düşer......

evet yusuf köfte ama ucunda bi adet 158 km var .........
100 km nin üstüne bi 58 daha var......

ama ben bu 158 yapmak istemiyorum ve 118 km de kalmak istiyorum ,gebzeden trenle dönmek istiyorum derseniz bu tur size tam 118 km ye patlar ....sadece 118 km ........

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Abi Mayıs'a yazılmak istiyorum. Bunun yapılabileceği en güzel ay Mayıs. Ben sadece köfteyi yemeye değil, şöyle bir 8 - 10 kg kadar çiğ olarak heybeye atıp dönmeyi hedefliyorum.

(Salak mısın onca yolu sırf bunun için mi gidiyorsun, arabayla git gez, dönüşte de al gel diyenler olabilir. Benim çevremde, ailemde çok var. Ama bisikletle gidip gelmenin tadını bilen yok ve o yorgunluk, o köfteyle iyi çıkar.)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mtsemiz

helal olsun derim başkada bi şey demem şimdi arkadaşlar çoğalırsa gideriz yalnız baktık iki kişiyiz o vakit senle haydarpaşada buluşuruz iki kişi bu maceraya atılalım artık, iki kişi zevkini çıkaracağız el mahkum iki kişi olursak birbirimizdende kopmayız duruma göre dönüşte beraber, gerçi sevmiyorum ama senin için katlanacağım o gebzeden trene binme olayına ne yapalım gerçi bazen dolu oluyor tren dönüşte ama haydarpaşadan hiç kimse pazar sabahı trenle gebzeye gitmiyor ,yük vagonu yok ama trenin en son vagonuna binmece ,evet bu işi yapalım çin işi japon işi bu işi iki kişi yapsın derim...

Raif Korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.080
@Kudret Kurtcebe

Abi yanlız olacağını sanmıyorum,Mustafa abi sırf buraya senınle gelebılmek için 1 aydır
evının onundekı rampayı ınıp cıkıyor, bır an once alıp Iznıke gotur yoksa rampa antremanı
yapacam dıye turlara bıle gelmıyor:D :D :D

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Raif Korkmaz

Sen neden insanların antreman programlarını deşifre ediyorsun burada o adam antreman programını yayımlamasını bilmiyormu??????

şimdi bende senin bana chatte yazdıklarını yapıştırayımmı buraya..:):):):):):)

Çavuş Rafo aşağıdakileri bana çette yazdı bu bir savaş sebeidir..::):):):):):):)
'' artık bende non-stop tempo, kırmızı urba,koko rampası, herkes tektır, lastıgı patlayanın a.k. turlarına katılmak ıstıyorum''

bende şunu yazdım ona ; '' inşallahkudunun hazırlık okulu varoraya kayıt ol.''

evet Çavuş Rafo anlaşılan kaşınıyor...onu iyice bi kaşıman lazım..:):):):):)
geçen hafta 200km yol yapmış biyerleri kalkmış....
işi sana devrediyorum al bu Rafoyu bi gün Beşiktaştan fazla değil Fener yap dön + Kokoya vur oradan Bebek yap diyecem ama sanırım Koko rampasından ambulan helikopterle almamız gerekebilir ozaman Kokoya vurma Beşiktaş-Fener -Beşiktaş yap aklı başına gelsin..:):):):):):):):):)

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Çavuş km lerde bi yanlıkşlık var gibime geldi bence tekrar bi hesaplanma yapılsın gölün etrafı sadece 92km olarak biliyorum...

Topçolar dan Yalovaya doğru Yalovaya girmeden Bursayolu yani Orhangazi,İznik dönüş Orhangazi,Topçular bence enaz bi 140km falan tutar gibi haritadan bi hesaplansın bence..:):):)

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Raif Korkmaz

helallllllllllllllllllllllllllllllll
mustafa mustafa .....
eller havaya....

:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux

evet bu turu mustafa dostuma adıyorum ve onun için bu topik açılmıştır kendisine armağan ediyorum diyebilirimki forumun en renkli kişisi olarak onunla gurur duyuyorum espri anlayışını çok sevdiğim arkadaşımdır ayrıca koyduğu resimler ile foruma renk katmıştır evet bu topiğin müdürü mustafa dostumdur ve onun için bu tur açılmıştır, mustafa için pedallamaya hazırım...
raif teşekkür ederim bütün avrupa pedal grubu davetlidir birlikte 118 i alalım derim.....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

raif iyi dosttur valla başımın üstünde yeri var .....aytek yav raif gelsin yahu ...ama biliyorsun biz dostlukları ön plan tutuyoruz ...neyse raifle çalışmak bana onur verir aytek yeterki pedallayalım çalışalım durmayalım......bu işin manyağı olalım ....

koko mu eyvahlar olsun yandım gitti.....

:) :) :) :) :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

aytek, yukardaki haritayı mustafa akman dostum hesapladı ,,,,,,ben bi hesap yapayım bakayım yalnız o atatürk caddesine kadar olan mesafe topçulardan 9 km onu hesapladım şimdi geriye kalanı hesaplayayım uzun sürüyor my ride map te,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet aytek bende hesapladım, mustafa dostum doğru hesaplamış ,yukardaki güzergah tam tamına 110 km gidiş ve dönüş aynı yerden ....

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
bugün biraz yoğundu
forumu takip edemedim
Tour of tur
kaçmaz
ama bu pazar gidelim derseniz gidelim
:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa akman

bu pazar olmaz mustafa dostum benim favori ne yapacak bakalım adre greipel.....
namı diğer alessandro ve farrah bu adamların ataklarını görmek lazım ....

bu pazar yarış caddebostan finito.......kaçmazzzzzzzzzzzzzzzzzz

:in: :in: :in:

http://triplecrankset.com/wp-content/uploads/2010/01/Andre-Greipel.jpg

greipel....

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Kudret Kurtcebe

Çavuş ok... yukarıdaki haritada çizilmiş güzargah tamam ama gölün etrafı dönülmüyor ki!!!!! + bizim ılıca kaplıcası yani o şelale varya orayı görmüyor haritadaki güzargah...
bu turu konaklamalı yapıcaz diye biliyordum...neyse...31Nisan - 1Mayıs olur bu tur iki gün takılmazsanız napalım tek günde ne yapılırsa ama gönül ister ki gölün etrafıda dönülsün..:):):):):):):)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

yav aytek bi kerede böyle gidelim yahu ....
iki defa deli danalar gibi zati dolandık bi de biliyorsun onur sevmiyor dangılı düngül ........nerde bol etaplı kilyos ve koko gibi olaylar orda yok ki, yav ben valla rampalı olayları özledim yav şurayı bi daha yapalım koko sona kalsın gene he babam kilyos sahil demirci hurra garipçe rampalar hurra rumeli kavağı ta ordan kokoya ....

:in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu köfte başka köfte seri ------3

evet 2 seri yaptık........
3.seri en kolayı.......
118 km toplam......

düşünenler vede geleceğim diyenler......

engin.....
mtsemiz.....
mustafa akman......

aytekin erzan.. -----namı diğer --hasip çehre
ve tabi ekürüsü...onur berberci......

iki grup......

1- performans ekibi........
aytekin erzan
onur berberci

2- normal tempo
mustafa akman
engin güner
mtsemiz
kudret kurtcebe (arka takım kaptanı )

evet haydarpaşa saat 07.00 toplanmaca .....
bu topik günceldir iznik turu olana kadar hep açık kalacak tarih belli değil ortakça tarih belirleriz ........

1 mayıs -----8 mayıs------15 mayıs ------22 mayıs-----29 mayıs-----

gidiş trenle banliyö, gebzede inmece toplam yol parası 12 ytl feribot ile geçiş ..karamürsele doğru atatürk ana caddeden güneye iznik karamürsel orhangazi yoluna ve boyalıca ve dönüş gene boyalıcadan dönüşte 18 rakım rampalar......

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
bugünlerde tvde dizilerde meşhur olduğu üzere cevap vereceğim

hislerimin tercümanı oldunuz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa akman

mustafa dostum 1-8 -15-22-29 .....
alternatif çok.....

Tepki
33
+1 bu hafta sonu provasını yapıcam inşallah dönüşü farklı yapıcaz ama olsun bakalım nasıl olucak ilk uzun yol tecrübem olucak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu köfte başka köfte seri ------3

evet 2 seri yaptık........
3.seri en kolayı.......
118 km toplam......

iki grup......

1- performans ekibi........
aytekin erzan
onur berberci

2- normal tempo
mustafa akman
engin güner
mtsemiz
kudret kurtcebe (arka takım kaptanı )
orhan mesut

3-) Mehter takımı(İki ileri bir geri):D :D :D
Raif Korkmaz
Hamdi Karabacak

alternatif tarihler......
1-8-15-22-29 mayıs......bir tarih seçeriz....çoğunluk ne derse o olsun...

(link)