Bu kadroyu nasıl toplayabilirim?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba arkadaslar,

Konuyu dogru foruma mi acmadigimi bilmiyorum ama icimden bu foruma bisiklet konusu acmak geldi. :D:D

1 kac hafta önce böyle bir kadroya sahip oldum ve bunu toplamak istiyorum. Birde "biliyorum bisikletle alakasi olmayan bir forumda bisiklet hakkinda soru sormak biraz tuaf ama......" yinede sizlerede sorayim dedim.
Ben bu kadroyu toplasammi ve nasil ve hangi komponentlerle toplasam? Aklimda Shimano Sora set var ama sizler nedersiniz? Tabiki daha iyi bildiginiz komponentler varsa önerilerinizi beklerim.

Kadromuz bu......
1.JPG
2,1.JPG
2,3.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.456
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
upload_2018-12-4_16-7-43.jpeg

@Murat Cömez Murat Bey haklısınız burası bisiklet forum ama aynı zamanda Türkiye. Aldık bir karbon denk getirdik ucuz yollu ne jant alabiliyoruz üzerine, ne yeni set alabiliyoruz. Ancak Aliexpressten aldığımız mont, km saati başka olayımız yok valla.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam bende tiagra set var frenler merida comp ilgilenirseniz makul bi noktada anlaşabiliriz :) ben de ultegrayı takarım bu bahane ile hala bisikletin üstünde duruyor tiagra set iki hafta sonra çatlaklarım kaynıcak onu bekliyorum en azından bisikleti arabaya kadar götürecek güç olur kolumda :( üzerinize afiyet 1 ay önce kolu kırdım da :D

@Murat Cömez

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Full şimano mekanizma tak birde o koc boynuzu direksondan.takma ,vileda sapi gibi olan duz direksondan tak bide yanlama sakin bunu cok ince oldugundan kirilir. Semeride genis olsun

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
Abi bence hiç toplama as duvara izle bu nedir böyle ya maşallah:D Kaç yasinda bu delikanlı desenlerine ve kadro üzerindeki vites kolları için yapıldığı tahmin ettiğim yere bakınca çokta genç degil sanırım?

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@karton_piyer

:D pro aletlere hastayim bide full simano mekanizmaysa dadindan yinmez :D

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@trainspotting35
Insallah yakin zamanda uygun parcalari bulur ve bisikletinizi istediginiz gibi toplarsiniz.

@Mhmm@
Eger Tiagra iyi bir komponentse anlasa biliriz sorun degil, zaten ögrendigim kadari ile kadroda plastikmis fazla masarafada gerek yok gibi.:koptum:

@VolkanBaran
Yok hayir bisiklet degil, bu sadece kadro. insallah bisiklet olacak.

@Mhmm@
bu mesaji begendim. :koptum::koptum:

@Özcan.
Bu iyiydi, imha ederken video cekebilirmisin? :D:koptum::harika::komik:

@mariokaldato
Cumhur soguk soguk iyi giderdi simdi ha...:hrkbuya:

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
:D ahahaha abi hic bi turlu gitmez le cola bildigin antifiriz gbi tadi var :D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Murat Cömez abi yine güzel bir bisiklet toplama projesindesin :) Rengi silver olduğu sürece her set çok güzel duracaktır. Beyaz bir gidon bandı ve beyaz bir seleyle harika görünecek gibi duruyor :harika:
Yanlış bilmiyorsam pek çok bisikletin var abi, haftanın her günü farklı bir bisiklet kullansan bile tüm bisikletlerine binebilmen sanıyorum 10 küsür gün alır :eek: Maşallah, Allah arttırsın koleksiyonunu abi.

Peki bu son projeni daha farklı ve özel kılmak için, bisikleti ayağa kaldırdıktan sonra senin uygun gördüğün bir kardeşimize hediye etmeye ne dersin abi? :asik:

Bu kadro belki de hediye etmek için fazla değerli olabilir, fiyatını bilmiyorum ama belki de bahsettiğim projeyi elindeki daha düşük fiyata mal edilmiş bir bisiklet için düşünebilirsin abi. :asik:

Bekara karı boşamak kolay ama benim bu kadar çok bisikletim olsaydı sanırım bunu yapmayı düşünebilirdim :cool:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1 kac hafta önce böyle bir kadroya sahip oldum ve bunu toplamak istiyorum. Birde "biliyorum bisikletle alakasi olmayan bir forumda bisiklet hakkinda soru sormak biraz tuhaf ama......" yinede sizlerede sorayim dedim.

Murat çömez iyi adamsın hoş adamsın ama şu ettiğin kelam biraz ağır kaçmadımı. Tamam yaptığın işe son derece saygı duyuyorum, alamanyada yaşayan diğer soydaşlar gibi araba koleksiyonu yapmayı seçebilirdin ama senin takdir edilecek bir bisiklet merakın var. Son derece kaliteli işler çıkarıyorsun, evet bisikletforumda paylaşımların yeterince ilgi görmüyor olabilir ama bu yaptığın işin değerini asla hafifletmez. (şimdi müzeyyan senar mı daha çok dinleniyor yoksa aleyna tilkimi, ama aleyna tilki daha saygıdeğerdir diyebilirmiyiz.) Dünyanın her yerinde bu işler böyledir anlayışlı olman lazım. Senin gibi imkanlara sahip değiliz, senin gibi kaynaklara ulaşabilir değiliz. Senin gibi refah toplumunda yaşıyor da değiliz. Buna rağmen kimi kez okul harçlığından arttırdığı parayla kendine bisiklet alan, bisiklet malzemesi alan son derece saygıdeğer pek çok kişide "bisikletle alakası olmayan" bu forumu takip ediyor ve ona can veriyor. Lütfen bak ama lütfen...