Bu iş kimsenin tekelinde değil...

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
Merhabalar arkadaşlar,

Bu konuyu açmaya baya çekiniyorum aslında forumda bir süredir olanların üzerine ama dün akşam olan olaydan sona kesinlikle açmam gerektiğine karar verdim.

Birçoğunuz beni forumdan biliyorsunuzdur xiaomi powerbank, bike-components incelemelerimle olsun yada yeni çekmeye başladığım videolarla olsun. Bugüne kadar ne birine kırıcı birşey yaptım nede milleti trolleyerek rahatsız ettim ama artık iş biraz çığırından çıktı ve bende bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Bildiğiniz gibi ben bir süredir bisiklet hakkında videolar çekiyorum ve bunlardan ilkine (link) adlı konudaki videomla başladım gelen olumsuz yorumlarıda göz önünde bulundurarak daha iyi işler yapmaya çalışıyorum ve bu parça satın alıp incelemeler olsun video hazırlamalar olsun hem zamanımı alıyor hemde para harcıyorum ve bu işi sadece sevdiğim için yapıyorum bu işten ne para kazanıyoum nede bana bir getirisi oluyor dahası sürekli parça satın aldığımdan götürüsü oluyor maddi açıdan. Neyse bunlar bir yana bu işin birde pisikolojik kısmı var ve burada insanların acımasız eleştrilerine maruz kalıyorsunuz kendi yapamadıkları hatta yapmaya kalkışamadıkları gibi birde aşağılıyorlar sakın yanlış anlamayın forumdan birilerini kastetmiyorum, hepinize olumlu eleştrilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Son bir kaç videoda Geziniyo ve Güncemden olarak iki kardeş kanal olduk ve @BF Okuru ile forumdan tanıştık ve güçlerimizi birleştirip daha çok kişiye yararımız olsun istedik ama bazı arkadaşlar bizim bu girişimlerimizi çekememiş ki sanırım bizi karalama kampanyasına başlamaya çalışıyorlar.

Gelelim olaya dün gece 12 den sonra 3 arkadaşımız girmiş youtube'a ve iki kanalında tüm videolarında dislike yani beğenme butonuna basmış bunların kimler olduğunu bilmiyorum ama hiç hoş bir hareket değil sürekli takip ediyoruz videolarımızı ve bu olay 1 saat içinde oldu.

Şimdi sizlere soruyorum biz karşılık beklemeden birilerine yardım etmeye çalışırken, bize destek vermeyi geçtim karalamanın sizden birşey olmaz bırakın bu işleri tavrına ne gerek var ?

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.293
@Yiğit Kirazpınar Kesinlikle katılıyorum. Kimin ne için yaptığının bir önemi yok. Kişi yada kişilerin şahsınız ile bir sorunu var belli ki. Bence takmayın kafanıza. İyilerin arasında her zaman kötüler olacaktır. Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın. Ben görmezden gelmenizi tavsiye ederim.. :) Başarılarınızın devamını dilerim..

• Beğen
Tepkiler: Onat G.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiç moral bozmayın böyle kötü niyetli kişiler her zaman olacaktır tam tersine umursamayıp devam edin umarım başarılı olursunuz.

B

BF Okuru

Misafir
@Yiğit Kirazpınar beni sevmeyenler okadar çok ki forumda bunlara inat savaşmıyorum bile deliriyorlar :koptum::koptum::koptum: bence bu durumu kafana takma onlar delirsin. Sen şimdi bu konuyu açarak onları sevindirmiş oldun.

B

BF Okuru

Misafir
Bu konunun açılmasının mantığı nedir?
Forumdan kimseleri kast etmediğini söylediğiniz konunun foruma açılması ne amaçlamaktadır?
Şöyle göz ucuyla bir kaç videonun tıklanmalarına baktığımda 100-150 kişi tıklandığı görülmekte ve bu tıklanmalar aynı ip grubundanda yapılabilmekte.

Bu işler dediğiniz çekimler amatörce yapılan hobi işlerdir ki bunlardan dolayıda kızmanıza gerek yoktur. Olsa olsa rakipleriniz yapmıştır diyeceğim ama rekabet edilecek ortada konuda yok.

Saygılarımla

B

BF Okuru

Misafir
Arkadaşlar aslında konu kafaya takmadan ziyade tabii ki herkes beğenecek diye bi kaide yok bunun bilincindeyiz kaldı ki bu işi hobi amaçlı ve gerçekten bisikleti sevdiğimiz için insanlar için faydalı olabilmek noktasında yapıyoruz ve insanlardan takdir toplayıp egomuzu tatmin etmek ya maddi bi beklenti değil amacımız ya da hedefimiz...Neyse küçük emrah gibi kaşları kaldırıp amca bizi sevmiyor musun diyecek halimiz yok :) Biraz fevri de olsa olan olmuş sağlık olsun :)

B

BF Okuru

Misafir
meyve veren ağaç taşlanır..
yılmak yok "doğru ve iyi " bildiğiniz herşeyi yapmaya devam edin ;)

B

BF Okuru

Misafir
Sen anla yeter :) Bak bana 1.800 tl kazandıran sessiz kısa filmim :)

Amaç arzu edilene ulaşmaksa ( yollar çok farklı da olsa ) Amaç hasıl olmuştur.

@BF Okuru

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.680
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Ne diyeceğimi bilemedim ilk başta ama şöyle söylemek istiyorum.

Bu işle uğraşmanız pek hoş ama eleştirilere ve eleştirenlere açık olmanız lazım. O dislike yapanların bir sebebi olabilir siz yine sevdiğiniz işi yapmaya devam edin. 3-4 dislike ile işinizden soğumayın :)

• Beğen
Tepkiler: Güncemden
B

BF Okuru

Misafir
:) Sayın geziniyo bey :) ehhh meeeelerle konuya yazman olayın ciddiyetini ortaya koydun delebilir. Biz hayatta tanımadıklarınıza hep ehhh meee lermisiniz.

Konu sahibi cevapları beğenir yada beğenmez bir başkasının dereotu, nane olması bu mesajın farklı amacı olduğu izlenimi bana edindirdi. Oldumu ehhhhh mişşşş

@BF Okuru

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@SerkanH @Berke @Tolga Çelebi Çok teşekkür ederim olumlu yorumunuz için yapacak başka birşey yok bu şekilde dahada hırslanıp dahada iyi işler yapmam gerekiyor:)

@BF Okuru aslında haklısınız ama işte kendimi tutamadım ve sizlerlede paylaşmak istedim emeğe gösterilen saygıyı :(

@kivilcimb varya yazmasaydın cidden etiketliycektim seni gel diye :D çok haklısın atasözü tam uymuş:)

Amerikalıların bir sözü vardır bildin mi repliği aklıma geldi ama devamında bize uyan şekilde "haters gonna hate" demek istiyorum yalnız olmadığımıda görmüş oldum bu vesileyle

@BF Okuru yalnız @BF Okuru da konunun odağında benimle birlikte ama sadece benden daha olgunca ve sakin yaklaştı konuya ;)

@kivilcimb vallahi biz hiç para falan kazanmayı düşünmedik videolardan ama klima videosu mu çeksek napsak :D

B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru Yönetici ünvanına sahip bir arkadaşımız konulara bu tarz yazmaması lazım.
Bunuda 25000 üyeli geçmiş zaman forumlarının birinde ilk beşte olan mod. olarak.

Orada konu amatör balıkçılıktı tema lanet konular hep aynıydı, Burada da tema bisiklet yine saçma sapan açılan konulardan biri.
Neyse.

Hangi algıyla :D:D:D:eek: Algılayabildin mi??
@kivilcimb

B

BF Okuru

Misafir
@BF Okuru
Konunun başlığını ve konuyu bi daha okuyun isterseniz konunun sahibi kim açık ve net yazıyor :) Anlaşılan yarım okuyarak ehhlere meelere takılmışsınız...Tartışma çıkmasın diye yumuşatıyordum ama anlayana tabii ;)