Bu hırsızlıklar ne zaman ve nasıl bitecek?

Tepki
3
İsim
Ahmet Gökhan GÖKDEMİR
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun.Maalesef ülkemizde ve dünyada mesleği hırsızlık olanlar var ve geçimlerini bu şekilde sağlıyorlar.İş versen de çalışmaz bunlar.Allah ıslah etsin.

Scudo

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@papa bu kilide benzer bi kilit kullaniyordum sehir bisikletimde, cok da guvenirdim kendisine. vay anasini. demekki bosuna guveniyomusuz

• Beğen
Tepkiler: laumexs

papa

Üye
Tepki
180
İsim
hasret kanmaz
Bisiklet
b'Twin
@Alizee
Pazartesi fırsat bulursam migros'a gidip kamera kaydını alacağım. Yüklerim buraya da. Gözlerine inanamazsın. Benim kilidi anahtarla açmam daha uzun sürerdi...

Tepki
4
Bisiklet
Focus
Cok gecmis olsun oncelikle.bizim engelleyici en buyuk cozumumuz oncelikle kilit secimi ve dogru kilitlemek.lutfen spiral kablolardan (her markanin) uzak duralim .mumkunse abus,on guard ve kryptonite markalarinin silindirik olmayan koseli zincir kilitlerinden veya u kilitlerinden edinelim.ayrica kilitlerin guvenlik derecelerine de dikkat edelim
abus-granit-640-1024x780.jpg1804722_2.jpg

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut ve papa
Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
Geçmiş olsun.. üzüldüm gerçekten.. Gönül bağıyla bağlandığımı zve tabi bir o kadar da ciddi paralar verdiğimiz bisikletimizin çalınması insanın içini cızlatıyo.. Ne de olsa Mal canın yongası...

Hırsızlık dahi olsa ellerin kesilmesini istemek insan onuruna , haysiyetine, ceza hukuku felsefesine kesinl,ikle aykırı bence... böyle bir şeye katılamam... Vazgeçmeleri için ellerin kesilmesine gerwek yok. ŞÖYLE Kİ ; Bir avukat olarak söylüyorum. Cezanın yüksekliği değil, cezanın kesinliğidir insanları vazgeçiren ve suç işlemekten alkoyan.. yani hırsızlık cezasını 2-5 yıl değil de 10-20 yıl aralığına da yükseltseniz. Hırsızların peşine düşme ve onları bulma konusunda devlet başarısız ve pasifse hiçbir anlamı yok.. Bu ülkede sürekli Yağma suçu işlleniyo ve cezası 6-10 yıl arası ama hala devam ediyor bu suç işlenmeye...

Bir ülkede suçluların peşinden ne kadar koşuluyor ve ne kadar aranıyor v dolayısıyla suçlular ne kadar "yakalanamayacağını" düşünüyorsa işte o zaman hırsızlığa suç işlemeye devam ederler... suçun işllenmesine sebep olan şey "yakalanmayacakları" düşüncesi...

papa

Üye
Tepki
180
İsim
hasret kanmaz
Bisiklet
b'Twin
@mehmetakbas
Hocam bisiklet bu, ben onunla istediğim yere gidemeyeceksem ne anlamı var?
Ayrıca genel olarak söylüyorum bunu herkes hatalı olanın bisikleti çaldıranmış gibi konuşuyor ben de dahil... Yok şöyle kilit lazım, yok buraya bağlayalım, yok gözümüzün önünden ayırmayalım vs... Hırsızın hiç mi suçu yok? Bu anlayış bizi çökerten, insanlara fırsat veren...

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burası ekseri müslüman ülkesi burada gavur kanunları bir işe yaramaz.Şeriat lazımdır.Teröristlere mesela bir idam gelse bir daha çıkabiliyorlar mı? Veya hırsız için şeriat hükmüne göre hükmedince hırsızlık oluyor mu kolay kolay.700 Yıllık Osmanlı Devletinde topu topu 6 kez hırsızlık olmuştur. Malın çalınmaması için çekilen zikir var günde 3 kez ama namaz kılmayan biri için tesiri olmayabilir benim yarış bisikletim var benim o kadar kaygım yok.

Engin er.

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Engin E.
Bisiklet
Cannondale
@emoboy07

Çok haklısınız.

Tepki
56
İsim
ender yuksel
Bisiklet
Giant
geçmiş olsun , 4 ay önce benimde kilitli bisiklet çalındı , bulunma ihtimali çok çok az , hırsızlık ve dolandırıcılar için cennet gibi ülke olması hukuğun işlememesi, bisiklet hırsızlığının hırsızlıkdan bile sayılmaması, eskişehirde bu bisiklet hırsızlığını yapanların belli şahıslar olduğu bilinmesine rağmen çeşitli bahanelerle tutuklama yapılmadığı bilinmekde dir, yani bu ülke ne köy olur nede kasaba 3. sınıf dingonun ahırı olarak kalır, tekrar geçmiş olsun , cana gelmesin mala gelsin de, ben öyle dedim,buğz et, sayın adalet bakanlığıda bu hırsızlık ve dolandırıcılığın bol olduğu ülkede ne ceza, ne uygulama, ne yaptırım olmayışına mantıklı bir açıklama yapsın bisiklet, at, araba fark etmez , neden hiç bir şey yapılmıyor ? bir hükümlünün devlete maliyeti günlük 50 tl dıyelim 40-50 milyonda yamuk yanlış nufusun varken ( hükümlü çok olursa masraf çok olur mantığından salıvermek masrafsız )utanmadan vizesiz avrupa istemek komik olmuyor mu ? pirincin çok taşlı sayın erdoğan , o anlamışdır nedemek istediğimi , okutulsam çok büyük doktor olurdum dırek isviçreye giderdim, çok adaletli rahat ferah bir ülke olay vukaat çok nadir bir ülke,özlediğimiz gibi, BELEDİYELER 50 BİSİKLETLİK PARK YERLERİ YAPMALI VE BU PARKLAR CAMERA KAYITLI OLMALIDIR

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
Google Streetview ile Japonya ara sokaklarında dolaştım, o kadar çok tenha yerlerde bisiklet parkedilmiş ki Türkiye'den bir hırsız götürsen hangisini çalacağını şaşırır kafayı yer :) sanırım bir burada hırsızlık yok diye düşünme me sebep oldu.

Malesef kablosuz şöyle aletlerle de işlerini görebiliyor, en sağlam kilidi bile bununla zayıflatıp kırabilir. Çevrede araç sesleri falan varsa pek dikkat te çekmez, soran olursa da anahtarımı kaybettim hocam, arkadaştan alet aldım geldim der.

Mert Akça

Üye
Tepki
25
İsim
Mert Akça
Bisiklet
Scott
yukardaki 10 şehit verdiğimiz gün düğün yapmadığı zaman biter

• Beğen
Tepkiler: Alizee
Tepki
4
Bisiklet
Focus
@papa

Insanoglu varoldukca kotu insanlar var olacak herzaman.hirsizligin yanlis oldugunu insanlara ogretmek ütopik bir dusunce olur o yuzden hamama giren terler misali, bisiklet kullaniyorsaniz onlemini almak size dusuyor malesef.keske olmasa bu durumlar ama elde degil.o yuzden bizim yapacagimiz is hirsizi engellemek degilde caydirmak yada isini zorlastirmak icin uygun kilit kullanmaktan geciyor.sizi suclamak icin degil, herkes faydalansin diye yazdim, kaybiniz icin uzgun oldugumu belirteyim tekrardan.

• Beğen
Tepkiler: papa

menderes26

Üye
Tepki
45
İsim
birkan
Bisiklet
Sedona
şeriat gelsin falan demişler, illaki ahlaklı olmak, hırsızlık yapmamak için din mi gereklidir?

halibut

Üye
Tepki
0
Bence sistemi degistiremiyecek kadar ufagiz, belediyelere , buyuk marketlere topluluklar olusturup gitmeli destek istemeliyiz. Onun disindaki durumlar icin burda kilit - onlem teknolijilerini paylassak daha yapici olur.

emoboy07

Üye
Tepki
6
İsim
Emrehan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@menderes26 Evet din gereklidir. İslam güzel ahlak dinidir. İslamı yaşayan birinde Allah korkusu olur. Asla cesaret edemez hırsızlık etmeye dünyada ve ahirette başına gelecek şeyleri bilir ona göre kendine çeki düzen verir. 5 vakit namazı hakkıyla adam gibi kılan birisi bu şeyleri yapmaz. Namaz kötülüklerden alıkoyar. Namaz insanı terbiye eder. Kötü ne davranışları varsa hepsi yavaş yavaş değişir.Nasıl bir ürünü yapan kullanma kılavuzu veriyorsa bizi Yaratan Rabbimizde bize hangi kanunun uygun olacağını bilir.Şeriat Allahın nizamıdır düzenidir.Diğer şeriat olan ülkelerle veya terör örgütü olan işit ile daeş ile karıştırmayalım lütfen. Kuran ve sünnete bağlı tam şeriat düzeninden bahsediyoruz . Dinimizi de tahrip edenler oldu insanlar mezheplere ayrıldı Peygamber yolunun harici sonradan uydurulan mezheplerdir.İşte onlar işit gibi örgütlerdir.