Bu göbek nasıl eriyecek?

Tepki
4
arkadaşım yağ yakıcı tabletler kullan o göbek başka türlü gitmez çok fazlaysa doğal olarak o göbeği eritmek o kadar zor ki...

clenbuterol

Scudo

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
Bence metabolizmayı etkileyen ve yağ depolanmasına sebep olan bi kaç başlık var. 1. Uykusuzluk : Geç yatmak ve erken kalkmak ..Uykuda geçirilen sürede daha fazla kalori yakılır diye biliyorum. Yani bi nevi vücudun ritmini bozmak..2. Tabiki beslenme : Fast food tarzı beslenme ki bu içinde gerekli liften yoksundur sindirim sistemini de etkiler.,sulu yemekler: yemeğin suyundan mümkün olduğunca uzak durmak, içindeki yağ ve tuz lezzeltli olabilir ama sonrası... 3- Hareketsiz bir yaşam: merdiven yerine asansör kullanmak..

Bu arada tablet kullanmadan ve kaynak vermeden tavsiye etmek doğru değil. İşin kolayına kaçmak sonra iş açabilir.
Düz koşu her ne kadar nabız canavarı olsa da bir sağlık bisikletinde daha fazla kalori yakılır, ve dizlerinize binen yük daha azdır....

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
yazılan yorumları okuyamadım ama üzülerek söylüyorumki bisiklete binerek göbek eritmek cok zor.sıkı hatta cok sıkı bacaklara kalcalara hatta kollara veya sırta sahip olabilirsiniz ama göbek olmaz.hata ve hatta bisiklete binenlerde yağlar özellikle göbekte depolandığı görülmüşki bende gördüm.

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Arkadaşlar , görselliğe dökseniz diyorum....

Yazılan yazılara bakıyorumda bir tek ben görselliğe dökmüşüm.
Ben buydum bu oldum diyecek pek kimse yok yazılıyoda yazılıyor.
Kilo vermek o göbeği eritmek kolay değil pedal çevirerek kas yaparsınız su kaybedersiniz ve kilo verdiğinizi sanırsınız.

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
@cparlakgul

Şaka yapıyosun heralde :D göbek bisiklet paradoksun göz ardı edilir gibi değil? :eek: sırf yazmış olmak için mi yapıyo arkadaşlar bunu bazen ?

Yağların vücutta ilkönce depolandığı yerler iç organların çevresi ve göbektir. Ve maalesef vücut en son bu yerlerden yakmaya başlar. ( Bir beslenme öğretmeninden duydum)
Çeşitli diyetler ve yöntemler mevcuttur. Diyet diyince hemen akla zayıflama kürü gelmemelidir. Diyet bir disiplindir.

Tepki
23
@omerrrr

Bu başlık altında çeşitli yanlış bilgilendirmeler var arkadaşlar. Şöyle ki:
1) Göbek eritmek için mekik, çakı, vb. yanlıştır. Bu hareketler karın kaslarını güçlendirmeye yöneliktir. Karın kaslarını güçlendirmek demek oradaki yağları yakmak veya pek çok kişinin yanlış bildiği gibi "yağın kasa dönüşmesi" değildir. Yağ ve kas ayrı dokulardır, birbirine dönüşemezler. Bu hareketler sonucu olarak kilo vermek mümkündür tabii ama bu kiloların öncelikle hangi bölgeden gideceği kişiden kişiye değişir.
2) Yukarıda yazan ilk depolama yerinin göbek olduğu da doğru değildir. Bu da kişinin genetik özelliklerine göre değişen bir şeydir. Herkeste farklı olabilir yağların depolandığı öncelikli yer. Aynı şekilde yağların eritilmesi sırasında da yağların hangi bölgeden gideceği de yine kişiden kişiye değişecektir.

Biraz daha bilgi için şu makaleyi okuyabilirsiniz:
(link)

Tabii, yine bu başlık altında doğru bilgiler de var. Öğün sayısını arttırmak, sağlıklı-dengeli beslenmek, sporu düzenli yapmak gibi. Bu işte sihirli bir formül aramayın. Kilo vermek isteyenlerin yapması gerekenler bunlardır.

• Beğen
Tepkiler: emir arıca

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
@Şevket Şahin

Mesajınızı okurken 40 + olarak algıladım sizi gerçekten. Zayıf olup göbekli olmanız vucudunuzdaki kas oranınızın azlığından kaynaklanıyo olabilir. Önceki mesajlarda belirtildiği gibi vucuttaki kas kütlesinin artması demek vucudun daha fazla enerjiye ihtiyaç duyup daha fazla kalori yakması anlamına geliyor.İşe ilkönce buradan başlayıp daha fazla yapı inşa edebilirsiniz :) .

zeyfer mir

Aktif Üye
Tepki
23
bütün yazılanları okudum ama kesin bir yargıya varamadım, bende zayıflarken kollarım bacaklarım inceliyor fakat göbek kısmı aynen kalıyor :(

Tepki
18
Bisiklete binilecek, antreman sonrası mekik, crunch vb. karın hareketleri yapılacak ve diyete dikkat edilecek. Akşam 6'dan sonra karbonhidrat kesilecek. Vakti ve imkanı olanlar salonda biraz ağırlık da çalışarak kolların incelmemesini ve vücudun biraz yapılanmasını sağlayabilirler. Şunu unutmayın vücut belli bir nabız seviyesinin altında yağ yakmaz. Su atarsınız ve kilo veriyor hissine kapılabilirsiniz, kendimizi kandırmayalım pedallara asılalım:) Aklınızda her zaman ben kilolu değilim ve iyi görünüyorum düşünceleri olsun, positif düşüncenin gücüne de inanın.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
aynen mekik ve twist hareketleri çok faydalı oluyor birde düşük vitesde pedal çevirme ile belin yan kısımlarındaki yağlarda eriyebilir mantıken

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
ben 7 ay düzenli olarak spor yatpım akşamları iş çıkışı 5 km yürüyüş ardından body bulding ardından yüzme kilo aldım kaslarım gerçekten ciddi ölçüde gelişmeye başladı ama göbek vardı göbek hiç erimedi 7 ay sonunda bisiklete binmeye başladım mart ayında bisikletimi aldım şuan göbek gitti gibi bişey bisiklet de aşırı derecede göbek eritiyorum :)

Koray Altıntaş

Daimi Üye
Tepki
136
Eritilmesi en zor ve en ugrastırıcı bolge,Önce sabır sorada bol bol mekik ve yanlar içinde sopa hareketi son olarakta yuksek kadans pedal.

ömerr

Aktif Üye
Tepki
83
Aslında tamamen irade meselesi.Bu sene 6 kilo verdim ama hızlı değil.İlk ay 2 kilo 2.ci ay 2.5 kilo ve 4 ayda 6 kiloyu buldum.Yaptığım şey; sabahları sadece 2 dilim ekmek yedim.Bunun yanında peynir,süt,yumurta tüketimine kahvaltıda önem verdim.Öğlenleri ise eğer evde yemek varsa örneğin makarna veya pilay 1 tabak yedim.16.00 gibi bir iki elma yedim tok tutsun diye.Akşamda yine fazlaya kaçırmadan yemeğimi yedim.Bunları yaparsam zayıflayacağımı biliyordum,çünki hareketliyimdir zaten.Yaz geldi,okul tatile girmek üzere,tamamen tatil moduna geçtim şuan tabi ygs çalışıyorum aksatmadan.TV karşısında yemek yeme alışkanlığı edinmek çok zararlı.Dün tartıldım ve yaklaşık 1 kilo almışım.Bunun sebebi ise günde 2 saate yakın pedal çevirmeme rağmen tv karşısında yemek yemem.Bugünden itibaren ona dur dedim biraz zor oldu ama irade meselesi işte.TV karşısında,bilgisayar başında yemek yeme alışkanlığı çok kötü birşey aklınızdan çıkarmayın.Mümkünse yemek yerken TV izlemeyin,özellikle mutfağınızda tv varsa ve özellikle sevdiğiniz programları izliyorsanız yemek yerken,şunu da yiyim yok şunu da yiyim havasına girersiniz.
Biraz uzun oldu ama kendimden gördüğüm şeyleri yazıyım dedim.

Tepki
73
Bende yedekte yağ deposu olsun diye hafif göbek yapmaya uğraşıyorum :p Göbek yapıyım derken ipin ucunu kaçırıp bi daha eritemicem sonra :D

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
ben yeni birşey öğrendim şimdi sabah akşam yapacaksın bunu ama
karnını içine çek ve durabildiğince dur sonra bırak
yine yap 20 kez akşamda 20 yap
1 hafta sonra çoğalt
zamanla karnın eriyormuş göbecik kalmıyormuş :)
ben aklıma geldikçe yapıyuorum bakalım ne olacak

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
Yağ hücreleri canlı hücreler oldukları için bir defa oluştuktan sona kaybolması pek mümkün olmuyor. Bu hücreleri kas hücrelerine çevirmek gerekiyor. Oda bol bol karın egzersizi yapmakla başarılabilcek bişey. Tabi bu arada yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor... yağlı yok :) dolayısıyle burger king vari yerlerde yemek yasak! :)
aynı şey kalçalar içinde geçerli :) :)

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
kalçalar ırsi benim baba tarafından geçmiş :)
zayıf olduğum zamanlar avuç kadar belim oluyor incecik ama kalçalar 92 den inmiyor hani 90 60 90 varya :)

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
@pınar kacakkiz

:D:D hayırlısı olsun diyoruz....