Bu CST tekerlek uygun mu?

edwardth

Üye
Tepki
0
Cok sevgili forum sakinleri,
Bisikletimi genelde uzun sureli olarak yollarda kullaniyorum. Tekerleklerin markasi CST. Ama yola uygun mu bilmiyorum. Sizce bu tekerlekler amaca uygun mu yoksa yolda cok mu yorar? Bana biraz fazla iri disli gibi geldi.
Bu arada tekerlekler 1.95x26

(link)

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu lastiği tanıyorum, hiç kullanmadım ancak dişlerine bakıldığında süper bir toprak lastiği gibi geliyor. Asfalt için ise biraz kaba.

edwardth

Üye
Tepki
0
Cevaplar icin tesekkurler. Asfalt icin irc advantage pro mu onerirsiniz?

edwardth

Üye
Tepki
0
Bir de Yesil Bisiklet'in sayfasindan IRC Avantage Pro lastiklere baktim. 26x2 ve 26x1.5 olmak uzere iki cesidi var. Bu sanirim lasitigin genislik olcusu. Kalin veya ince olmasinin yol tutusu disinda ne gibi farkliliklari olabilir? Bu konuda cok yeni ve acemi oldugum belli oluyordur. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sürekli,asfaltta kullanıyosan 1.50 liği tercih et,ama arada sırada araziye gidiyosan 1.50 lik lastikle hiçbişey yapamazsın.hem arazi hem asfalt kullanıyosan kalın olanı tercih et.(duyduğum kadarıyla advantage pro lar çok çabuk patlıyormuş)

• Beğen
Tepkiler: edwardth

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
2,0 bile alsan o lastikle arazide hiç birşey yapamassın. 1,50 lastik daha atak daha sportif ancak mazgallar, çukurlar için tehlikeli olabiliyor. Ben 1,40 kullanıyorum antrenman bisikletimde. Eğer acemiliğim var diyorsan 2,0 al, daha konforlu ve rahat olursun ;).

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
lastığın çapı ne kadar kalın olursa surtunme o kaadr fazla olur yol tutuşu artar ama daha fazla efor harcarsın

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba,
bende avantage pro 1.5 var fiyatına göre hakkaten iyi lastik. günlük porsuk barajı eskişehir gezimde hiç üzmedi beni.tutuşu asvaltta iyi. lastikte patlamadı. lastik patlaması göreceli bir kavram birazda şans o gezide 2 arkadaşımda lastik patlattı ama bence şanstı. ben genelde asvalta bindiğim için çıkarmıyorum daha lastikleri. birde küçük bir avantaj lastikler yere az değdiği gibi dar olduklarından hafifler. araba siboblu iç lastik kullanıp slime kullanırsan sorunun kalmaz tahminim..:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: edwardth

edwardth

Üye
Tepki
0
Cevaplar icin sagolun. Sanirim 1.50 alip ic tarafina patlamayi zorlastiran seritlerden yapistiricam.